ستاره‌ های سینما با کسب و کار موسیقیایی از مهرداد تا لیلا بانو

ستاره‌ های سینما با کسب و کار موسیقیایی از مهرداد تا لیلا بانو سینمای ایران و جهان

در سال های اخیر حضور ستاره‌ های سینما در موزیک ویدئو خواننده های مشهور پررنگ شده و برخی از آن ها به موفقیت دست یافته اند و برخی نیز چندان مورد توجه قرار نگرفته اند.

خوانندگان موسیقی در طی سال های اخیر اقدام به حضور ستاره های سینما در کارهای خود کرده اند و در سال گذشته لیلا اوتادی و مهرداد صدیقیان در موزیک ویدئو خواننده ها حضور یافته بودند. در ادامه این مطلب با کار موسیقیایی ستاره‌ های سینما در Niksalehi بیبشتر آشنا شوید.

کسب و کار موسیقیایی ستاره‌ های سینما 

در سال‌های اخیر، بازیگران مختلف در موزیک ویدئو‌های خوانندگان موسیقی سنتی و پاپ، حضور پیدا کرده‌اند و دیگر این نوع نقش‌آفرینی تبدیل به اتفاق معمول و مرسومی شده است. به تازگی موزیک ویدئوی «با من بخوان» با صدای علیرضا قربانی و با حضور مهرداد صدیقیان منتشر شده است.

ستاره‌ های سینما

علیرضا قربانی

پیش از این هم اوایل بهمن سال ۹۸، موزیک ویدئوی «لیلابانو» با صدای خواننده جوانی به نام علی صدیقی و با حضور لیلا اوتادی در فضای مجازی منتشر شد، به همین بهانه نگاهی به حضور بازیگران در موزیک ویدئوی خوانندگان داشته‌ایم.

سرگشتگی صدیقیان

حضور بازیگران در موزیک ویدئوی بعضی از خوانندگان باسابقه و شناخته‌شده مانند بازی مهرداد صدیقیان در موزیک ویدئوی علیرضا قربانی، به بیشتر شنیده شدن آن آهنگ یا دیده شدن ویدئوکلیپ کمک می‌کند و از طرفی هم باعث می‌ شود خودش در فضای متفاوتی غیر از فیلم و سریال و در قالب یک موزیک‌ویدئو، دیده شود؛ بنابراین می‌توان این اتفاق را به نفع هر دو طرف ماجرا دانست.

ستاره‌ های سینما

مهرداد صدیقیان

مهرداد صدیقیان در این ویدئوکلیپ که فضای خاص و متفاوتی دارد، نقش فردی را بازی می‌کند که میان جمعیتی از افرادی که با چشم‌های بسته دور و اطرافش دیده می‌شود دنبال گمشده خود می‌گردد و سرگردان شده است. در طول مدت این ویدئوکلیپ احساس سرگشتگی و غریبگی با اطرافیان در چهره مهرداد صدیقیان دیده می‌شود.

در ستایش «لیلابانو»

اما موضوع درخصوص بعضی بازیگران دیگر متفاوت است. مثلا حضور لیلا اوتادی در موزیک ویدئوی خواننده‌ای مانند علی صدیقی که میان علاقه‌مندان به موسیقی شهرت ویژه‌ای ندارد، می‌تواند کمک زیادی به شناخته شدن آن خواننده و دیدن شدن موزیک ویدئوی او بکند. در واقع می‌توان گفت حضور او حکم تبلیغ برای آن خواننده و موسیقی‌اش را دارد.

لیلا اوتادی

لیلا اوتادی

مضمون این ترانه ستایش زنی به نام «لیلابانو» است و لیلا اوتادی در این ویدئو کلیپ نقش پرستار یک بیمارستان روانی را بازی می‌کند که از لحاظ ظاهری شباهتی به عشق از دست رفته یکی از بیماران دارد. البته او به لحاظ حسی، بازی خاصی در این ویدئوکلیپ ندارد.

حضور کمرنگ ستاره‌ های سینما در موزیک ویدئو‌ها

مهتاب کرامتی

مهتاب کرامتی

هرچند که تا به حال بازیگران مختلفی در موزیک ویدئوی خواننده‌ها حاضر شده‌اند، اما به طور کلی بازیگران سینما معمولا کمتر در موزیک ویدئو دیده می‌شوند و در موارد استثنا، اگر هم بخواهند چنین تجربه‌ای داشته باشند، در موزیک ویدئوی خواننده معتبر و باسابقه‌ای مانند همایون شجریان حضور پیدا می‌کنند. مهتاب کرامتی یکی از همان نمونه‌های استثنا ست که سال ۹۳ در موزیک ویدئوی «خمش باش» با صدای همایون شجریان بازی کرد.

سحر دولتشاهی

سحر دولتشاهی

باران کوثری، سحر دولتشاهی، نوید محمدزاده و امیر جدیدی دیگر سینماگرانی هستند که در موزیک ویدئوی
«چرا رفتی» این خواننده حضور داشتند که سال ۹۳ منتشر شد. البته هدف از استفاده از
حضور بازیگران و ساخت این ویدئو، تنها استفاده از آن در مراسم رونمایی از آلبوم
«نه فرشته‌ام نه شیطان» بود و با کلیپ‌های دیگری که خوانندگان منتشر می‌کنندتفاوت داشت.

از گلاب آدینه تا ترلان پروانه

سالار عقیلی

سالار عقیلی

گلاب آدینه، مونا فرجاد و نورا هاشمی سه هنرمندی هستند که آن‌ها نیز به تازگی بازی در ویدئو کلیپ را تجربه کرده‌اند. سالار عقیلی به مناسبت روز مادر ویدئویی با نام «مادر» و با بازی این سه بازیگر را در فضای مجازی منتشر کرد.

گلاب آدینه در این موزیک ویدئو، نقش یک مادر کهن سال را بازی می‌کرد و نورا هاشمی فرزند
واقعی او که از لحاظ ظاهری هم شباهت‌هایی به او دارد، نقش جوانی وی را بازی می‌کرد.
از این جهت حضور هر دو در این موزیک ویدئو جذابیت داشت. اما پیش از این‌ها
هم بازیگران دیگری در ویدئو کلیپ خوانندگان دیده شده‌اند.

الهه حصاری

الهه حصاری

تا به حال الهه حصاری در موزیک ویدئوی «گمونم» با صدای رضا صادقی، شهرزاد کمال‌ زاده
در موزیک ویدئوی «پرسه» با صدای حامد همایون و بهاره کیان‌ افشار در موزیک ویدئوی
«ز من می‌ گریزی» با صدای سپنتا مجتهدزاده، حضور داشته‌ اند.

شهرزاد کمال‌زاده

شهرزاد کمال‌زاده

حضور ستاره‌ های سینما در موزیک ویدئوها

فرزاد فرزین نیز یکی از خوانندگانی است که در موزیک ویدئو‌های خود زیاد از حضور بازیگران استفاده می‌ کند. یکتا ناصر در موزیک ویدئوی «خرابش کردی»، پرستو صالحی در موزیک ویدئوی «دیوونه» و ترلان پروانه در موزیک ویدئوی «روز‌های تاریک» با صدای فرزاد فرزین بازی کرده‌ اند.

مهدی پاکدل

مهدی پاکدل

رعنا آزادی‌ ور و مهدی پاکدل هم جزو بازیگرانی هستند که تجربه حضور در ویدئو کلیپ «ابر می‌ بارد»
با صدای همایون شجریان را داشته‌ اند. البته این موزیک ویدئو از سوی مردم و علاقه‌ مندان
به موسیقی با استقبال مواجه نشد و واکنش‌ های انتقادی فراوانی را به دنبال داشت.

رعنا آزادی‌ ور

رعنا آزادی‌ ور

منتقدان اعتقاد داشتند «ابر می‌ بارد» جز نشان دادن تصاویر رعنا آزادی‌ ور و مهدی پاکدل در حالت‌ های احساسی مختلف و یادآوری لحظات قبل از جدایی کاراکتر آن‌ ها، جذابیتی نداشت و سیر داستانی خاصی را دنبال نمی‌ کرد.

روزنامه خراسان

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2020-04-14 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :