انواع فال و طالع بینی- نیک صالحی

در این قسمت گلچینی از فال ابجد ، استخاره با قرآن ،  فال شیخ بهایی ، فال چوب ، فال حافظ ،  فال اعداد ، فال رمل ، فال روزانه ، فال گلبرگ ، پیشگویی ، فال کارت ، فال روز تولد  و صد ها فال دیگر را مشاهده خواهید کرد .

فال و طالع بینی خوب یا بد ؟

کاربر گرامی اعتقاد به فال چيزی جز جهل و خرافه پرستی نيست. از اينکه فقط جهت سرگرمی از فالها استفاده می کنيد سپاسگزاریم و اوقات خوشی را براي شما آرزو می کنیم. لازم به ذکر است که سایت نیک صالحی هیچ گونه فعالیتی در زمینه انجام فال های حضوری یا تلفنی ندارد.

فال

انواع فال

فال و طالع بینی به معنای پیشگویی گذشته، حال و آینده اشخاص توسط واسطه می باشد که از سالیان دور در میان افراد جامعه رواج دارد و از اهمیت خاصی برخوردار است. فال گیری به روش های مختلفی انجام می شود که از جمله آن ها می توان به فال قهوه، فال قرآن و.. اشاره نمود. در این مقاله سعی بر این کرده ایم تا شما را به طور کامل با فال و فال گیری و انواع آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید.
 
  1. فال چیست؟
  2. پیشینه ی فال و فال گیری
  3. شرایط گرفتن فال
  4. انواع فال
  5. اگر فال ما بد آمد چه کنیم؟
  6. سخن پایانی
 

فال چیست؟

فال چیست؟   فال و فال گیری به معنای طالع، بخت ونیز پیشگویی و عاقبت بینی  اشخاص می باشد. شگون به معنای  زبان یا به دل نیک آوردن، پیش بینی خوش بینانه می باشد که از راه و روش های نهانی یا فرا طبیعی محسوب می شود.

پیشینه ی فال و طالع بینی

فال و طالع بینی از قدیم تا به امروز در میان مردم  از اهمیت خاصی برخوردار است که با روش های مختلقی از جمله فال کف بینی، شانه بینی، ماسه بندی و ... انجام می شود. فال گیری اولین بار در شهر سیپار توسط شخصی به نام شمس که مورد قبول و ستایش افراد آن جا قرار داشته، انجام شده است. در طی زمان در زندگی اجتماعی و سیاسی یونانیان پیش ‌گویی و تفأل نقش مؤثری داشته است. یونانیان درمورد هر موضوعی که درباره اراده خداوند می دانستند با علائم مختلفی به فال گیری می پرداخته اند، وسایل فال گیری آن ها شامل غرّش رعد و برق، پرواز پرندگان، صدا کردن گوش و عطسه بوده است. بعد ها در میان ایرانیان گونه ‌های فال و فال‌ گیری رواج پیدا نموده است. از جمله نمونه های فال گیری توسط ایران می توان به فال به دیدار و چهره ‌زدن، فال به بد شگونی صدای برخی پرندگان مانند جغد و کلاغ، فال نخود، فال پاکت و برتر از این‌ها استخاره با قرآن کریم اشاره نمود.

شرایط گرفتن فال

ایرانیان معمولاً در جشن ها، شادی ها، اعیاد و مناسبت های خاص و یا برای نیت های خاص و گرفتاری های شخصی به دیوان خواجه مراجعه و فال گیری انجام می دهند. برای گرفتن فال و طالع بینی معمولا باید با وضو و قرائت سوره حمد و گرفتن دیوان در دست چپ سپس با حضور قلب، توسط دست راست گرفته شود و اولین غزلی که از سمت راست صفحه مشاهده می شود، البته از ابتدای غزل، فال انجام شده لحاظ می گردد. اولین بیت غزل بعد نیز شاهد یا تایید کننده فال گیری می باشد. البته ناگفته نماند که روش های متعدد دیگری نیز برای اینکار وجود دارد که هر شخص براساس اعتقادات قلبی خویش عمل می کند و هیچ روش مدونی ندارد.

انواع فال

 - فال قهوه

فال قهوه فال قهوه، به خواندن و تفسیر نشانه ها توسط واسطه ای گفته می شود که از قهوه همانند گوی بلورین فالگیرهای کولی استفاده می کند. برای فال قهوه، قهوه ترک آسیاب شده بیش از هر نوع قهوه دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. برای گرفتن فال قهوه، ابتدا قهوه را نوشیده، سپس نعلبکی را بر روی آن گذاشته، نیت نموده و در آخر به آرامی فنجان را همراه با نعلبکی بر می گردانید که پس از خشک شدن محتوی داخل فنجان، فالگیر توسط اشکال و نشانه هایی که بر دیواره فنجان شکل گرفته اند اقدام به فالگیری و پیشگویی آینده می نماید.

- فال چوب

فال چوب یا فال ابجد نوع دیگری از فال می باشد. این نوع فال یکی از قدیمی ترین انواع فالگیری است که آن را به دانيال نبي و سپس به امام جعفر صادق نسبت مي دهند.

- فال قرآن

فال قرآن یا همان استخاره با قرآن نوعی از فالگیری می باشد که باید توسط اشخاص دارای صلاحیت صورت گیرد. در فال قرآن اولین آیه و تفسیر آن در صفحه ای که باز شده توسط واسطه مشاهده و سپس جواب خوب یا بد بودن استخاره به شما داده می شود.

- فال شیخ بهایی

فال شیخ بهایی از جمله فال های پر طرفدار است که با نام فال حاجت یا فال آرزو نیز شناخته می شود.  

- فال حافظ

فال حافظ ایرانیان طبق رسوم قدیمی خود در روزهای عید ملی یا مذهبی، نظیر نوروز بر سر سفره هفت سین، و یا شب یلدا، با کتاب حافظ فال می گیرند. برای این کار، یک نفر از بزرگان خانواده یا کسی که بتواند شعر را به خوبی بخواند ابتدا نیت کرده و سپس به صورت تصادفی صفحه ای از کتاب حافظ را می گشاید و با صدای رسا شروع به خواندن آن می نماید. کسانی که ایمان مذهبی داشته باشند، هنگام فال گرفتن فاتحه ای می خوانند و سپس کتاب حافظ را می بوسند، آن گاه با ذکر اورادی آن را می گشایند و فال خود را می خوانند.

- فال انبیا

معمولا با استفاده از پندها و موعظه‌ هایی که پیامبران مختلف برای امت‌ داشته ‌اند، کتاب‌ هایی جمع ‌آوری شده است که با استفاده از آن ها به غیب گویی شرح حال و احوالات افراد می پردازند.

- استخاره با تسبیح و سنگ ریزه

در این نوع استخاره، سه مرتبه سوره فاتحه و ده مرتبه سوره قدر را قرائت می‌کنند، سپس این دعا را می‌خوانند: «اللهم انی استخیرک لعلمک بعاقبه ‌الامور…»، در مرحله بعد حاجت خود را نیت می کنند و مقداری از دانه‌های تسبیح (یا تعدادی سنگ‌ ریزه) را بر دست گرفته و از دیگر دانه های تسبیح جدا می نمایند و دوتا دوتا می شمارند. در پایان، اگر تعداد فرد بود، باقی ماند استخاره خوب است و اگر عدد زوج بود، باقی ماند استخاره خوب نیست.

اگر فال ما بد آمد چه کنیم؟

اگر فال ما بد آمد چه کنیم؟   بسیاری از مردم وقتی فالشان بد می آید از خواسته خود انصراف می دهند ! زمانی که جواب فال بد می آید ما باید خوشحال باشیم که از ناخود اگاه خود با خبر شدیم و دانستیم آرزوی ما با باورهای درونی ما در تضادند، پس وظیفه ما این است که باور خود را تغییر دهیم نه اینکه از آرزوی خود دست بکشیم . به عنوان مثال اگر در جواب فال آمد که در کنکور قبول نمی شوید شما باید باروی که درباره کنکور دارید را در خود تغییر دهید که این کار را می توانید با مطالعه مضاعف و ریشه کنی نومیدی در خودتان ایجاد کنید.

 سخن پایانی

همان طور که در مطالب بالا گفته شد از فال و طالع بینی برای پیشگویی زمان گذشته، حال و آینده افراد استفاده می کنند که از زمان های قدیم در میان افراد جامعه رایج بوده است. فال از انواع مختلفی برخوردار می باشد که هریک شرایط خاص خود را دارند. شما برای فال گیری باید به واسطه ای مراجعه نمایید که صلاحیت فال گیری را داشته باشد و از راستگویی و درستکاری او مطمعن باشید.