دین و اندیشه- نیک صالحی


نماز جعفر طیار را چگونه بخوانیم؟

یکی از نمازهایی که خواندن آن در روایات تاکید شده است نماز جعفر طیار می باشد در این مطلب به موضوع طریقه نماز جعفر طیار و آثار خواندن آن پرداخته ایم.

اعمال و مستحبات شب و روز عید غدیر!!

از مهمترین اعیاد شیعیان عید غدیر می باشد که در آن پیامبر (ص) امام علی (ع) را امامت و ولایت منصوب نمودند در این مطلب به موضوع اعمال عید غدیر پرداخته ایم.

پیامدهای دنیوی و اخروی غیبت

غیبت از گناهان کبیره می باشد که عواقب اخروی و دنیویی زیادی برای غیبت کننده در پی دارد در این مطلب به موضوع پیامد غیبت پرداخته ایم.

ذکری که آتش جهنم را خاموش می کند!

درباره ذکرهای رهایی از آتش دوزخ روایات زیادی بیان شده است در این مطلب به موضوع ذکر برای نجات از جهنم و ذکر برای خاموش کردن آتش جهنم پرداخته ایم.

رزق پاک می خواهی بسم الله!

داشتن رزق حلال در زندگی موجب برکات و آثار مثبت زیادی می شود در این مطلب به موضوع روش های به دست آوردن رزق پاک پرداخته ایم.

احکام دیه سقط جنین

در احکام اسلامی سقط جنین عملی حرام می باشد که لازم است دیه آن با توجه به سن جنین پرداخت شود در این مطلب به موضوع دیه سقط جنین پرداخته ایم.

دعایی که بندگان خوب خدا می کنند !

دعا کردن از بهترین نوع عبادت می باشد که همه ما از دعا برای طلب خواسته های خود از خداوند استفاده می کنیم در این مطلب به موضوع دعای بندگان خوب پرداخته ایم.

این هدیه، برای رفع گرفتاری هاست

اگر در زندگی خود دچار گرفتاری و مشکلاتی هستید می توانید با خواندن برخی سوره های قرآن به حل مشکلات کمک نمایید در این مطلب به موضوع هدیه رفع گرفتاری پرداخته ایم.

همسر امام زمان(عج) کیست؟

همانطور که می دانید امام زمان آخرین امام شیعیان می باشد که در غیبت کبری به سر می برد در این مطلب به موضوع همسر امام زمان و فرزندان او پرداخته ایم.

عواقب ۵ گناه در دنیا

رفتار و کردار انسان ها اثرات دنیوی و اخروی بسیاری دارد در این مطلب همراه شوید زیرا به موضوع عاقبت گناهکاران در دنیا پرداخته ایم.

فضیلت و خواص سوره سجده

سوره های قرآن هرکدام دارای فضایل بی شماری می باشند از سوره های پرفضیلت قرآن سوره سجده می باشد در این مطلب به فضیلت سوره سجده پرداخته ایم.

روزهای نحس، چه روزهایی هستند؟!

در روایات و برخی از آیات قرآن کریم به نحس بودن برخی از روزهای هر ماه اشاره شده است در این مطلب به موضوع روزهای نحس و علت نحسی آن ها پرداخته ایم.