دین و اندیشه- نیک صالحی

یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس

پاداش شاد کردن دل دیگران در روز قیامت

کمک کردن به دیگران و شاد کردن آن ها موجب تعالی روح و روان انسان می شود زیرا در این اعمال گذشت و ایثار وجود دارد.در اسلام نیز به شاد کردن دیگران توصیه های زیادی شده است در این مطلب به این آثار و فواید شاد کردن دل دیگران در قیامت پرداخته ایم.

فتوای جدید آیت‌الله سیستانی درباره‌ی ازدواج موقت دختر

ازدواج موقت ،ازدواجی است که در آن برای مدت محدودی زن و مرد به یکدیگر محرم شده و پس از پایان مدت،عقد باطل می شود.درباره صیغه موقت دختر سوال هایی زیادی مطرح است در این مطلب به فتوای جدید آیت الله سیستانی درباره ازدواج موقت دختر پرداخته ایم.

خداوند در قیامت به چهره اینها نگاه نمیکند!

در قیامت اعمال نیک و بد انسان مورد محاسبه قرار می گیرند و وقایع شگفت انگیزی در زمین و زمان رخ می دهد اما طبق روایات برخی افراد در قیامت از نگاه و لطف خداوند بی بهره می شوند در این مطلب به این موضوع پرداخته ایم.

ازدواج موفق از نظر قرآن

در دین اسلام برای موفقیت در بخش های مختلف زندگی دستوراتی وجود دارد.در قرآن درباره ازدواج با هم کفو توصیه های بسیاری شده است در این مطلب به موضوع ازدواج موفق در قرآن و ملاک های انتخاب همسر در اسلام پرداخته ایم.

شش گروه که امیرالمؤمنین(ع) بهشت رفتن آنها را ضمانت می‌کند

بهشت منزلگاهی متعالی برای نیکوکاران و افراد درستکار می باشد و درباره درجات آن در آیات و روایات بسیار گفته شده است یکی از روایات معروف درباره سخن امام علی درباره گروه های بهشتی می باشد در این مطلب همراه شوید زیرا به ویژگی های گروه بهشتی و همنشینان آن ها پرداخته ایم.

تاثیر ازدواج در روزی و اخلاق آدمی!

بسیاری از افراد به دلیل مشکلات اقتصادی از ازدواج سرباز می زنند اما در روایات به تاثیر ازدواج در روزی و افزایش آن تاکید زیادی شده است در این مطلب به این موضوع پرداخته ایم.

شرایط ازدواج موقت

در ازدواج موقت بعد از تمام شدن مدت عقد زن و مرد می توانند از هم جدا شوند در این مطلب به موضوع شرایط ازدواج موقت و احکام مربوط به آن پرداخته ایم.

کمترین دعا با بیشترین تأثیر

برای به حاجت رسیدن و افزایش تاثیر دعا لازم است مهمترین آداب دعا رعایت شود در این مطلب به این موضوع در روایات و آیات پرداخته ایم.

ذکرهایی برای رفع فقر و تنگدستی

اگر دچار تنگدستی شده اید می توانید با تکرار برخی اذکار به افزایش رزق و روزی خود کمک کنید در این مطلب به موضوع ذکر رفع فقر پرداخته ایم.

شرطی برای اجابت دعا

برای دعا کردن باید آداب مشخصی را رعایت نمود تا هرچه سریع تر به اجابت برسد در این مطلب به موضوع شرط اجابت دعا پرداخته ایم.

خواص درمانی آب زمزم

یکی از معجزاتی که در مکه وجود دارد آب زمزم است که براساس تحقیقات دانشمندان دارای ترکیبات بی نظیری است در این مطلب به موضوع خواص درمانی آب زمزم پرداخته ایم.

حالات و شرایط دعا کردن

برای آن که دعاهای شما مستجاب شود باید شرایط دعا نمودن را تا حد ممکن رعایت نمایید در این مطلب به موضوع شرایط دعا کننده پرداخته ایم.

چرا برخی دعاهای ما مستجاب نمی‌شود؟

بسیاری از ما پس از دعا کردن انتظار استجابت آن را داریم غافل از آن که علل زیادی منجر به بی جواب ماندن دعاهای ما می شوند در این مطلب به موضوع علت مستجاب نشدن دعا پرداخته ایم.

دو شرط اساسی در دعا

در روایات و آیات قرآن درباره شرایط دعا و استجابت آن توصیه های فراوانی شده است در این مطلب به موضوع شرط قبولی دعا پرداخته ایم.

ذکرهای بسیار توصیه شده از قرآن

برخی از اذکار الهی دارای فضایل ویژه ای هستند و به تکرار آن ها بسیار توصیه شده است در این مطلب به موضوع بهترین ذکر توصیه شده قرآن پرداخته ایم.

رابطه اعمال ناشایست با عدم استجابت دعا

دعا کردن آداب خاصی دارد که در روایات به آن پرداخته شده است علاوه بر آن اعمال و رفتار هر فرد هم در مستجاب شدن دعاهای وی موثر است در این مطلب به موضوع رابطه استجابت دعا و اعمال انسان پرداخته ایم.

ذکر بسم الله درمان‌کننده افسردگی

گفتن و تکرار اذکار الهی علاوه بر داشتن ثواب موجب آرامش روح و روان فرد هم می شوند یکی از این ذکرها بسم الله است در این مطلب به موضوع بسم الله درمان افسردگی پرداخته ایم.

فضیلت و خواص بینظیر سوره مریم

یکی از سوره هایی که خواندن آن به خصوص برای افرادی که صاحب اولاد نمی شوند توصیه شده است سوره مریم است در این مطلب به خواص سوره مریم پرداخته ایم.

دعا براى دنیا و آخرت

اگر جز مومنانی هستید که به دنبال خیر در این دنیا برای رسیدن به تکامل معنوی خود هستید در این مطلب همراه شوید زیرا به دعا برای دنیا و آخرت پرداخته ایم.

معرفی چند ذکر مجرب و آثارشان

در روایات اسلامی و سخنان ائمه ذکرهای مختلفی برای آرامش و به فضیلت رسیدن انسان آورده شده است که به تلاوت آن ها تاکید فراوانی شده است در این مطلب به معرفی چند ذکر مجرب پرداخته ایم.

چرا دعای من مستجاب نمیشود؟

دلایل زیادی وجود دارد که منجر به عدم استجابت دعا می شود در این مطلب به مهمترین این عوامل و دلیل استجابت نشدن دعا پرداخته ایم.

ذکرهایی برای آرامش در خواب

اگر از بیخوابی و کابوسهای شبانه رنج می برید می توانید با خواندن برخی از اذکار به کیفیت خوابتان کمک کنید در این مطلب به موضوع ذکر برای آرامش در خواب پرداخته ایم.