دین و اندیشه- نیک صالحی

یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس

شرطی برای اجابت دعا

برای دعا کردن باید آداب مشخصی را رعایت نمود تا هرچه سریع تر به اجابت برسد در این مطلب به موضوع شرط اجابت دعا پرداخته ایم.

خواص درمانی آب زمزم

یکی از معجزاتی که در مکه وجود دارد آب زمزم است که براساس تحقیقات دانشمندان دارای ترکیبات بی نظیری است در این مطلب به موضوع خواص درمانی آب زمزم پرداخته ایم.

حالات و شرایط دعا کردن

برای آن که دعاهای شما مستجاب شود باید شرایط دعا نمودن را تا حد ممکن رعایت نمایید در این مطلب به موضوع شرایط دعا کننده پرداخته ایم.

چرا برخی دعاهای ما مستجاب نمی‌شود؟

بسیاری از ما پس از دعا کردن انتظار استجابت آن را داریم غافل از آن که علل زیادی منجر به بی جواب ماندن دعاهای ما می شوند در این مطلب به موضوع علت مستجاب نشدن دعا پرداخته ایم.

دو شرط اساسی در دعا

در روایات و آیات قرآن درباره شرایط دعا و استجابت آن توصیه های فراوانی شده است در این مطلب به موضوع شرط قبولی دعا پرداخته ایم.

ذکرهای بسیار توصیه شده از قرآن

برخی از اذکار الهی دارای فضایل ویژه ای هستند و به تکرار آن ها بسیار توصیه شده است در این مطلب به موضوع بهترین ذکر توصیه شده قرآن پرداخته ایم.

رابطه اعمال ناشایست با عدم استجابت دعا

دعا کردن آداب خاصی دارد که در روایات به آن پرداخته شده است علاوه بر آن اعمال و رفتار هر فرد هم در مستجاب شدن دعاهای وی موثر است در این مطلب به موضوع رابطه استجابت دعا و اعمال انسان پرداخته ایم.

ذکر بسم الله درمان‌کننده افسردگی

گفتن و تکرار اذکار الهی علاوه بر داشتن ثواب موجب آرامش روح و روان فرد هم می شوند یکی از این ذکرها بسم الله است در این مطلب به موضوع بسم الله درمان افسردگی پرداخته ایم.

فضیلت و خواص بینظیر سوره مریم

یکی از سوره هایی که خواندن آن به خصوص برای افرادی که صاحب اولاد نمی شوند توصیه شده است سوره مریم است در این مطلب به خواص سوره مریم پرداخته ایم.

دعا براى دنیا و آخرت

اگر جز مومنانی هستید که به دنبال خیر در این دنیا برای رسیدن به تکامل معنوی خود هستید در این مطلب همراه شوید زیرا به دعا برای دنیا و آخرت پرداخته ایم.

معرفی چند ذکر مجرب و آثارشان

در روایات اسلامی و سخنان ائمه ذکرهای مختلفی برای آرامش و به فضیلت رسیدن انسان آورده شده است که به تلاوت آن ها تاکید فراوانی شده است در این مطلب به معرفی چند ذکر مجرب پرداخته ایم.

چرا دعای من مستجاب نمیشود؟

دلایل زیادی وجود دارد که منجر به عدم استجابت دعا می شود در این مطلب به مهمترین این عوامل و دلیل استجابت نشدن دعا پرداخته ایم.

ذکرهایی برای آرامش در خواب

اگر از بیخوابی و کابوسهای شبانه رنج می برید می توانید با خواندن برخی از اذکار به کیفیت خوابتان کمک کنید در این مطلب به موضوع ذکر برای آرامش در خواب پرداخته ایم.

فضیلت و خواص سوره لقمان

هرکدام از سوره های قرآن دارای فضایل منحصربه فردی می باشد در این مطلب به موضوع فضیلت سوره لقمان پرداخته ایم.

خواص طبی و بی نظیر نماز

نماز خواندن از جمله اعمالی است که در فرد احساس آرامش ایجاد می کند در این مطلب به خاصیتهای بی نظیر و فواید طبی نماز پرداخته ایم.

ذکری برای درمان غم و غصه

همه افراد در زندگی خود دچار مشکلاتی هستند که آنها اندوهگین می کند در این مطلب به موضوع ذکر درمان غم و غصه پرداخته ایم.

شیطان چگونه وارد افکار ما می شود ؟

شیطان با جلوه نمایی امور زشت و مورد پسند نفس اماره موجب فریب و گمراهی انسان می شود در این مطلب به موضوع راههای نفوذ شیطان در افکار انسان پرداخته ایم.

نمازی مجرب برای رسیدن به هدف

در روایات برای برآورده شدن حاجات و نیازهایتان اعمالی توصیه شده است در این مطلب به موضوع نماز برای رسیدن به هدف و دعاهای مربوط به استجابت دعا پرداخته ایم.

۶ صفت همسر شایسته از نظر قرآن

در قرآن درباره ازدواج و ویژگی های همسر مناسب آیاتی وجود دارد در این مطلب به موضوع صفت همسر شایسته و توصیه های قرآن برای انتخاب همسر پرداخته ایم.

نمازمجرب برای آمرزش گناهان

برای آنکه توبه ای مقبول داشته باشید لازم است نمازهای مربوط به استغفار را بخوانید در این مطلب به موضوع نماز برای گناهان پرداخته ایم.