دین و اندیشه- نیک صالحی


دعایی که بندگان خوب خدا می کنند !

دعا کردن از بهترین نوع عبادت می باشد که همه ما از دعا برای طلب خواسته های خود از خداوند استفاده می کنیم در این مطلب به موضوع دعای بندگان خوب پرداخته ایم.

این هدیه، برای رفع گرفتاری هاست

اگر در زندگی خود دچار گرفتاری و مشکلاتی هستید می توانید با خواندن برخی سوره های قرآن به حل مشکلات کمک نمایید در این مطلب به موضوع هدیه رفع گرفتاری پرداخته ایم.

همسر امام زمان(عج) کیست؟

همانطور که می دانید امام زمان آخرین امام شیعیان می باشد که در غیبت کبری به سر می برد در این مطلب به موضوع همسر امام زمان و فرزندان او پرداخته ایم.

عواقب ۵ گناه در دنیا

رفتار و کردار انسان ها اثرات دنیوی و اخروی بسیاری دارد در این مطلب همراه شوید زیرا به موضوع عاقبت گناهکاران در دنیا پرداخته ایم.

فضیلت و خواص سوره سجده

سوره های قرآن هرکدام دارای فضایل بی شماری می باشند از سوره های پرفضیلت قرآن سوره سجده می باشد در این مطلب به فضیلت سوره سجده پرداخته ایم.

روزهای نحس، چه روزهایی هستند؟!

در روایات و برخی از آیات قرآن کریم به نحس بودن برخی از روزهای هر ماه اشاره شده است در این مطلب به موضوع روزهای نحس و علت نحسی آن ها پرداخته ایم.

مهمترین اصل روزه داری

روزه داری یکی از امور واجب در دین اسلام می باشد که احکام مشخصی دارد در این مطلب به احکام روزه و مهمترین اصول روزه داری پرداخته ایم.

نیت روزه چگونه باید باشد ؟

برای عبادات اسلامی قصد و نیت واجب است برای روزه نیز باید نیت نمود تا روزه فرد مورد قبول قرار گیرد در این مطلب به چگونگی نیت روزه ماه رمضان پرداخته ایم.

آیا روزه را می‌توان فروخت؟

اگر برای اموات خود قصد ادای روزه های قضای آنها را دارید در این مطلب همراه شوید زیرا به این موضوع و احکام فروختن روزه پرداخته ایم.