شقایق فراهانی در دورهمی از اعترافات صادقانه تا بازگشت به ایران

شقایق فراهانی در دورهمی از اعترافات صادقانه تا بازگشت به ایران سینمای ایران و جهان

شقایق فرهانی از یک خانواده کاملا هنری که سابقه درخشانی در سینما تئاتر و تلویزیون ایران دارند در ۲ مرداد سال ۵۱ در تهران به دنیا آمده است و تنها پسرش نیز بازیگر می باشد.

شقایق فراهانی بازیگر مطرح کشورمان شب گذشته مهمان برنامه دورهمی مهران مدیری بود و گفتگویی صادقانه را در این برنامه انجام داده است. در ادامه مختصری از حضور این بازیگر در برنامه دورهمی را به همراه عکس های از شقایق فراهانی در دورهمی مشاهده می کنید.

شقایق فراهانی در دورهمی

با شیوع ویروس کرونا شاهد تغییر در ضبط برنامه‌های تلویزیونی هستیم؛ شب گذشته نیز قبل از شروع برنامه دورهمی کلیپی از حضور تیم پزشکی در پشت صحنه این برنامه پخش شد. این برنامه با رعایت اصول بهداشتی و ضدعفونی کامل لوکیشن میزبان تماشاگران شده است.

مهران مدیری شب گذشته میزبان شقایق فراهانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون بود. فراهانی درباره شروع فعالیت هنری خود گفت: پدر و مادر من بازیگر بودند و این بر حضور من در دنیای بازیگری تاثیرگذار بود. اوایل تئاتر کار می‌کردم و در سال ۷۰ کار با تلویزیون را شروع کردم. بعد چند کار سینمایی بازی کردم، اما با فیلم «لیلا» اثر آقای مهرجویی بیشتر دیده و شناخته شدم.

شقایق فراهانی در دورهمی مهران مدیری

شقایق فراهانی

پول قرض می‌کنم!

مدیری درباره این روز‌های خانم بازیگر و چگونگی گذران زندگی با وجود کم‌کاری سوال کرد. فراهانی پاسخ داد: کم‌کاری‌ام را با بدبختی جبران می‌کنم. من غیر از بازیگری منبع درآمد دیگری ندارم و در بحران های مالی پول قرض می‌گیرم!

وی ادامه داد: من گرافیک و نقاشی خواندم؛ دوره دانشجویی و قبل از آن طراحی داخلی و معماری هم انجام می‌دادم. آن سال‌ها حقوقم ۱۷ هزار تومان بود؛ حال و هوای گذشته خیلی خوب بود. دل‌ها بیشتر شاد بود و من از همان سال‌ها کار کردم و سعی کردم از پدرم پول نگیرم. حتی در هنرستان کار شاگرد‌های دیگر را انجام می دادم و در ازای آن پول می‌گرفتم.

شقایق فراهانی و مهران مدیری

مدیری از مادر بودن این هنرمند سوال کرد و اوگفت: پسرم متولد سال ۷۱ است و بازیگری می‌کند. سه کار خوب هم بازی کرد؛ اما متأسفانه هنوز پخش نشده است.

صحبت های شقایق فراهانی در دورهمی

از برگشتم به ایران پشیمان نیستم

همچنین بخوانید :  عکس های مدلینگ لیندا کیانی بازیگر معروف سریال مانکن

مدیری از اینکه فراهانی در فرانسه و آمریکا زندگی کرده، سوال کرد و او توضیح داد: من مدتی در فرانسه بودم و زمانی که انقلاب شد، برگشتم. البته در دوران جنگ ایران و عراق هم برای امنیت بیشتر یک سال در استرالیا بودم و بعد برای دوره دبیرستان به آمریکا رفتم و زمانی که جنگ تمام شد، دنبال فرصتی برای برگشت بودم و به ایران آمدم.

شقایق فراهانی و پدرش

شقایق فراهانی در کنار پدر و مادرش

فراهانی در ادامه گفت: پشیمان نیستم که برگشتم؛ در آن سال‌ها با وجود خشم‌ و دوره بلوغی که هر انسانی دارد، به نظرم پیشرفت هنری و فرهنگی خوبی در آنجا نمی‌داشتم. اگر به عقب برگردم ۱۰۰ درصد دوباره بازیگری را انتخاب می‌کنم؛ چون وقتی آلبوم‌های بچگی را نگاه می‌کنم، در بیشتر عکس‌ها در حال بازی کردن هستم.

این هنرمند در پاسخ به اینکه مادر خوبی است یا بازیگر خوبی، گفت: بهتر است پسرم به این سوال جواب بدهد؛ اما همیشه به من می‌گوید ببین مردم برای بچه‌هایشان همه چیز را فراهم کرده اند!

شقایق فراهانی و برادرش

شقایق فراهانی و پسرش

پاسخ های صادقانه شقایق فراهانی در دورهمی

در بخش دیگر برنامه، مدیری سوالات کوتاه زیر را پرسید و فراهانی هم پاسخ داد.

تاحالا زیر آب کسی را زدی؟ بله.

به بازیگر دیگری حسادت کردی؟ فراوان.

کار غیرقانونی کردی؟ بله.

رانندگی ات خوب است؟ عالی.

شقایق فراهانی

مدیری در ادامه این پاسخ گفت: رانندگی خانم فراهانی عالی است! در سینما و تلویزیون و تئاتر
به شدت در این زمینه معروف هستند. بخش بزرگی از درختان خیابان ولی عصر (عج)
را یک تنه قطع کردند! بار‌ها و بار‌ها آدمی که با او تصادف کردند را بیمارستان بردند.
حتی امروز که برای ضبط برنامه ما آمده بودند، دوستشان آمد و به ما گفت:
خانم فراهانی اینجا هستند؟! ماشینی که پارک کردند روشن و سوئیچ روی آن است! (خنده)

شقایق فراهانی در کنار پدر و مادرش

فراهانی در ادامه درباره آینده کاری خود و وضعیت سینما گفت: من به شخصه افسرده، سرخورده و ناامید هستم. سینما غیر قابل پیش بینی است؛ چرا که هم فیلم‌های خوب ساخته می‌شود و هم فیلم‌هایی که شاید ما دوست نداشته باشیم.

عکس های شقایق فراهانی

باشگاه خبرنگاران

تاریخ بروزرسانی : 2020-03-07 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi