خرافات شایع در بارداری که نباید جدی گرفته شوند!

خرافات شایع در بارداری که نباید جدی گرفته شوند! زناشویی

خرافات شایع در بارداری , اگر مادری در دوران بارداری خود به مقدار زیاد قهوه بنوشد و یا خواسته های تحقق نیافته داشته باشد نوزادی با لک های شیر قهوه ای (لک های قهوه ای کم رنگ مادرزادی) به دنیا می آورد.

خرافات شایع در بارداری

خرافات شایع در بارداری و قرن ها خرافات متعددی در مورد دوران بارداری شکل گرفته و باقی مانده است و اکثر آن ها برای پیشگویی آینده نامعلوم به وجود آمده است، افسوس که در واقع چیزی جز مهمل نیست.

خرافات شایع در بارداری
خرافات شایع در بارداری
خرافه در مورد ترش کردن

اگر یک زن باردار به طور مکرر با ترش کردن مواجه شود فرزند او پر مو خواهد بود. این موضوع حقیقت ندارد برخی نوزادان مو دارند و برخی ندارند به هر حال اکثر آنها ظرف مدت چند هفته تمام موهای خود را از دست می دهند.

خرافه در مورد حرکت مرموز بند ناف

اگر یک زن باردار دستان خود را بالای سرش بلند کند فرزند او خفه خواهد شد. برخی مردم تصور می کنند که حرکت مادر می تواند موجب گره خوردن بند ناف به دور جنین شود ولی این نیز حقیقت ندارد.

خرافه نفرین

هر کسی که از درخواست یک زن باردار برای غذا مضایقه کند چشم او گل مژه خواهد زد. این خرافه به این معنا نیست که کسی که از درخواست زنی باردار سر باز می زند بی تقصیر نیست ولی قطعا ارتباطی به گل مژه زدن ندارد.

خرافه در مورد ضربان قلب

اگر ضربان قلب جنین تند باشد فرزند دختر است و اگر ضربان قلب کند باشد پسر میشود. محققان تفاوتی بسیار جزئی میان متوسط ضربان قلب پسران با دختران یافته اند ولی در آن حد بارز نیست که بتواند پیش بینی کننده دقیق برای تعیین جنسیت باشد.

خرافه در مورد چیزهای زشت

اگر زن باردار چیز زشت یا وحشتناک ببیند فرزند او زشت خواهد شد. در واقع چیزی به معنای نوزاد زشت وجود ندارد.

خرافه قهوه

اگر مادری در دوران بارداری خود به مقدار زیاد قهوه بنوشد و یا خواسته های تحقق نیافته داشته باشد نوزادی با لک های شیر قهوه ای (لک های قهوه ای کم رنگ مادرزادی) به دنیا می آورد.

خرافه در مورد آشپزی بین الملل

برخی مردم غذاهای پر ادویه را موجب بروز درد زایمان می دانند. شاید این موضوع باعث لذیذ شدن غذا شود ولی نمی تواند موجب بروز درد زایمان گردد.

خرافه در مورد مقاربت پرشور

مقاربت پر تب و تاب و ارضا شدن موجب بروز درد زایمان می شود. این فقط یک تصور است و واقعیت ندارد.

خرافه در مورد صورت گرد

اگر صورت یک زن باردار چاق شود فرزند او دختر است و اگر باسن زن چاق شود بچه پسر است. جنسیت جنین هیچ تاثیری بر نوع ذخیره شدن چربی در بدن مادر ندارد. یک اعتقاد خرافی دیگر این است که اگر بینی مادر بزرگ و پهن شود فرزندش دختر و دلیل آن هم این است که دختر همیشه زیبایی مادر را می رباید، این نیز تصوری غیر واقعی است.

خرافه در مورد قرص ماه

برخی بر این باورند که خانم ها هنگامی که ماه کامل است دچار درد زایمان می شوند. اطلاعات عملی از این عقیده پشتیبانی نمی کند.

خرافه در مورد شکل شکم

اگر شکم یک زن باردار در پهلو باشد، فرزند دختر و اگر شکل شکم زن مانند یک گلوله گرد باشد جنین پسر است. شکل شکم هر زنی متفاوت است ولی جنسیت کودک هیچ ربطی به این موضوع ندارد. دانشنامه فرزند

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2017-09-14 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :