جزییات بازداشت وشکنجه معلم زن بحرینی

جزییات بازداشت وشکنجه معلم زن بحرینیاخبار

جزییات بازداشت وشکنجه معلم زن بحرینیReviewed by Test on Oct 6Rating: خانم جلیله سلمان معاون رییس انجمن ملعمان بحرین در گفتگوی اختصاصی با شبکه خبری العالم با بیان بخش هایی از شکنجه ها و رفتارهای زننده و غیر انسانی مسئولان رژیم بحرین با معلمان بازداشت شده از سازمان های تربیتی و حقوقی جهان خواست برای […]

جزییات بازداشت وشکنجه معلم زن بحرینیReviewed by Test on Oct 6Rating:

خانم جلیله سلمان معاون رییس انجمن ملعمان بحرین در گفتگوی اختصاصی با شبکه خبری العالم با بیان بخش هایی از شکنجه ها و رفتارهای زننده و غیر انسانی مسئولان رژیم بحرین با معلمان بازداشت شده از سازمان های تربیتی و حقوقی جهان خواست برای جلوگیری از ظلم و ستم به معلمان بحرین هر چه سریع تر دخالت کنند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، سلمان در رباره بازداشتش گفت: ساعت ۲ بامداد روز بیست و سوم مارس (۳ فروردین ۱۳۹۰) گروهی چهل یا پنجاه نفره با شکستن درهای منزل به خانه ما حمله کردند. بیشتر افراد حمله کننده لباس نظامی و برخی دیگر لباس مدنی به تن داشتند. برخی از آنها نیز نقاب به چهره زده بودند.

معاون رییس انجمن معلمان بحرین ادامه داد: آنها ابتدا وارد اتاق خواب پدرم شدند و با سلاح او را تهدید کردند و درباره افراد موجود در خانه از او پرسیدند که پدرم به آنها گفت که من در منزل هستم.

سلمان خاطرنشان کرد: آنها بعد از آن به طبقه دوم خانه، جایی که من در آنجا خوابیده بودم، و به تک تک اتاق فرزندانم وارد شدند و با فریاد کشیدن فرزندانم را تهدید کردند و پس از آن وارد اتاق خواب من شدند. ما از آنها درباره مجوز ورود به منزل و قرار بازداشت سوال کردیم، اما مجوزی به ما ارایه ندادند.

وی گفت: هنگامی که در حال آماده شدن برای رفتن با ماموران بودم مدارک و برگه های موجود در اتاقم را به هم ریختند و هر آنچه را که خواستند؛ برداشتند.

جلیله سلمان افزود: اولین مساله ای که در این خصوص مطرح است این است که حرمت من به عنوان یک زن مسلمان و محجبه نادیده گرفته شد. آنها حتی اگر برای بازداشت من آمده بودند نباید به این شکل رفتار می کردند. علاوه بر آن، آنها در نیمه شب با حمله به منزل ما مرا در برابر همسر، فرزندان و خانواده ام با بدترین کلمات مورد خطاب قرار دادند.

وی گفت: هنگامی که از خانه خارج شدم با دیدن بالگردی که بر فراز منزل ما در حال پرواز بود و توقف شمار زیادی خودرو مقابل منزل متعجب شدم. دست کم پانزده خودرو از جمله نظامی، غیر نظامی و مینی بوس در آنجا متوقف شده بود.

سلمان تصریح کرد: آنها مرا به مرکز تحقیقات جنایی منتقل کردند و رفتارهای نامناسبی با من داشتند. در مرکز تحقیقات جنایی در حالی که چشمانم را بسته بودند و اجازه نشستن نداشتم و در شرایطی که از همه چیز بی اطلاع بودم، آنها انواع فحش و ناسزا به من می گفتند.
 
معاون رییس انجمن معلمان بحرین افزود: من از هیچ چیزی اطلاع نداشتم و نمی دانستم که بازداشت می شوم یا نه تا اینکه اندکی بعد دریافتم که مرا در یک سلول انفرادی کثیف محبوس کرده اند.

سلمان گفت: بر دیوارهای این سلول لکه های خشک شده خون وجود داشت و شرایط برای من بسیار دشوار و سخت بود به طوری که مدام ما را به شکنجه و تجاوز تهدید می کردند و اجازه نماز، خواب و معالجه نمی دادند.
 
وی اظهار داشت: اولین زنی بودم که در دادگاه های نظامی بحرین محاکمه شدم. چیزهایی که درباره من اعلام شده بود صحت نداشت. آنها گفته بودند که به من اجازه ملاقات با اعضای خانواده و وکیل داده شده است در حالی که طی پنج ماهی که در زندان بودم اجازه ندادند با هیچ وکیلی ملاقات کنم.

سلمان خاطرنشان کرد: پس از چهار ماه بازداشت وکیل پرونده خود را دیدم و آن زمانی بود که فرزندانم را نیز ملاقات کردم.

وی افزود: درباره جلسه دادگاه و اتهام ها چیزی به من گفته نشده بودم و فقط در جلسه از زبان قاضی این اتهام ها را شنیدم. اتهام هایی که به من و استاد مهدی ابودیب رئیس انجمن معلمان مطرح شد ۱۲ اتهام بود که هر ۱۲ اتهام را به رئیس جمعیت و از مجموع این اتهام ها ۹ اتهام را به من وارد کردند.

معاون رییس انجمن معلمان بحرین گفت: در حالی ما را در دادگاه نظامی محاکمه کردند که ما غیرنظامی بودیم و من حتی در زمره افراد سیاسی هم نیستم و فقط در یک موسسه غیر نظامی بحرین فعالیت می کردم.

سلمان  به نحوه بازداشت مهدی ابودیب رئیس انجمن معلمان اشاره و خاطرنشان کرد: او را از طبقه دوم منزل دایی اش که روز بازداشت در آنجا بود به زمین پرت کردند و با لگد به جان او افتاده بودند. چشمانش را بسته و او را به همرا دایی اش بازداشت کرده بودند.

معاون رییس انجمن معلمان بحرین تصریح کرد: چندباری هم به منزل ابودیب حمله شده بود و همه چیز را شکسته بودند به گونه ای که همسر و فرزندانش مجبور به ترک منزل شده بودند. او دو ماه در حبس انفرادی بود. بعد از این هم هر روز یک بار شکنجه می شد و کسانی که با او در زندان نظامی القرین هستند همچنان شاهد این مساله هستند.

سلمان درباره شرایط آزادی خود و شروط اعلام شده به وی گفت: با سپردن سند منزل و اسناد و مدارک دیگر و گرفتن امضاهای متعدد مرا آزاد کردند و بارها از من تعهد گرفتند که هیچ سخنی درباره نحوه بازداشت و شرایط زندان نگویم و البته ما همه این ها  از جمله مصاحبه نکردن با رسانه ها و منع مسافرت و دیگر مسایل را پیش بینی می کردیم.

وی اظهار داشت: مجبور به سپردن اسناد و دادن انواع تعهد برای آزادی بودم زیرا باید برای معالجه دخترم اقدام می کردم.

معاون رییس انجمن معلمان بحرین تصریح کرد: برای درمان دختر نه ساله ام باید به همراه او به خارج سفر کنم اما عمل جراحی او به تاخیر افتاده است و تاکنون حتی پس از صدور حکم به من اجازه مسافرت به خارج داده نمی شود.

السلمان افزود: ما در انجمن معلمان برای انجام فعالیت غیر قانونی تلاش نمی کنیم و تنها کاری که از ما سر زده این بوده است که از حق طبیعی خود در بیان دیدگاهمان استفاده کردیم و کار خلاف قانون از ما سر نزده است.

وی گفت: حتی زمانی که سازمان عفو بین المللی برای بررسی بیانه های انجمن معلمان اقدام کرد، به صراحت اعلام کرد که چیزی جز بیان دیدگاه نیافته اند. بنابراین نمی دانم علت این رفتارها چه بود!

سلمان افزود: از همین جا از همه سازمان های حقوقی جهان می خواهم برای جلوگیری از ظلم و ستم به معلمان بحرین از جمله استاد مهدی ابودیب رئیس انجمن ملعمان، رئیس اتحادیه اسلامی معلمان و معاون دبیر کل اتحادیه معلمان عرب اقدام کنند؛ زیرا آنها همچنان در زندان نظامی القرین محبوس هستند.

وی گفت: ظلم و ستم زیادی بر معلمان بحرین روا شده است. برخی ها بازداشت شدند و برخی دیگر در زندان هستند و برخی هم  انفصال از کار شده اند و تعدادی دیگر بدون دریافت دستمز مشغول کار هستند.

تاریخ بروزرسانی : 2011-10-06 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
ویدئو