نکاتی که قبل از آوردن سگ‌ها درباره نگهداری از حیوانات خانگی باید بدانید

نکاتی که قبل از آوردن سگ‌ها درباره نگهداری از حیوانات خانگی باید بدانید علم و تکنولوژی

نکاتی برای آوردن سگ‌ها به خانه

برای کمک گرفتن از یک متخصص در قدم اول می‌توانید قیمت نگهداری حیوانات خانگی   را در شهر خودتان بپرسید. مثلاً اگر به دنبال نگهداری حیوانات خانگی در شمال تهران باشید می‌توانید سفارش نگهداری حیوانات خانگی ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه‌تر را تجربه کنید.

سگ‌ها دوستان خوبی هستند. بیشتر افراد بدون هیچگونه شناختی این موجودات را به خانه می‌آورند. اما سگ موجودی است که جای خالی همه را برایتان پر می‌کند. بنابراین حس عشق و حمایت را از آن جانب آنها دریافت می‌کنید. وقت ناراحت هستید سگ‌ها شما را درک می‌کنند. اگر استرس و اضطراب داشته باشید سگ می‌تواند حالتان را بهتر کند. طبق تحقیقاتی که در دانشگاه واشینگتن انجام شده متوجه شدیم که فقط ۱۰ دقیقه بودن با سگ حالتان را بهتر می‌کند. نگهداری از سگ کورتیزول را که هورمون استرس است، پایین می‌آورد.

داشتن سگ می‌تواند روابط اجتماعی‌تان را گسترده کند. می‌توانید سگتان را به پارک و کنار سگ‌های دیگر ببرید و با صاحبین آن‌ها صحبت کنید. داشتن سگ و حیوانات خانی مزیت‌های زیادی دارد، از کاهش استرس و فشار خون گرفته تا درمان مشکلات روانی و روان زخم‌ها. بنابراین بعد از آوردن سگ‌ها به خانه زندگی شادتری خواهید داشت.

نکاتی برای آوردن سگ‌ها به خانه

نگهداری از حیوانات خانگی مسئولیت همیشگی است

نگهداری از حیوانات خانگی

بیشتر افراد حیوانات خانگی را به خانه می‌آورند و یادشان می‌رود از آنها نگهداری کنند. یادتان باشد متوسط عمر سگ ۱۳ سال است. قبل از آوردن آن به خانه باید مطمئن شوید می‌توانید تا سال‌ها از آن نگهداری کنید. متاسفانه بیشتر افراد متوجه نیستند که نگهداری از سگ می‌تواند چه کار جدی و سختی باشد. بنابراین بعد از مدتی خسته می‌شوند. در حالی که در همین مدت کوتاه هم سگتان به شما عادت می‌کند و نباید راحت کنارش بگذارید. اگر سگتان را ناامید کنید حس طرد شدگی به او دست می‌دهد و گیج و پریشان و وحشت زده می‌شود. قبل از آوردن سگ‌ها به خانه مطمئن شوید که برای این کار وقت دارید.

تحقیق درباره نژادهای مختلف

سگ‌ها هم مثل انسان‌ها با هم فرق دارند و احساسات و شخصیت متفاوتی دارند. گرچه نمی‌توان پیشبینی کرد که رفتار سگ شما چگونه خواهد بود، اما بهتر است از اول نژادهای مختف را بررسی کنید. هر نژاد سگ رفتارهای خاصی دارد. مثلاً سگ‌های گلدن رتریورها بازیگوش و شیطان هستند. بنابراین برای خانواده‌ها و بچه‌های کوچک مناسب هستند. اگر دوست دارید سگ آرام تری داشته باشید بولداگ انگلیسی گزینه خوبی است. بنابراین فقط به خاطر بامزه بودن یک سگ آن را به خانه نیاورید و درباره نژادش و ویژگی‌های آن نژاد خوب تحقیق کنید. می‌توانید از کسانی که همان نژاد را دارند پرس و جو کنید. در هنگام انتخاب سگ حتماً اندازه خانه‌تان را در نظر بگیرید. اگر حیاط پشتی ندارید یک سگ آرام و کوچک مثل کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل مناسب است. محله خود را هم در نظر بگیرید چون محله‌های آرام به سگ‌های آرام نیاز دارند. اگر سرتان شلوغ است شاید انرژی مورد نیاز برای نگهداری از یک سگ شاد را نداشته باشید.

خرج و مخارج نگهداری از حیوانات خانگی

نگهداری از حیوانات خانگی

نگهداری از سگ‌ها و حفظ سلامت آنها هزینه بر است. بسته به نوع سگ غذای آن می‌تواند گران باشد. مراجعات منظم به دامپزشک هزینه دارد. باید اسباب بازی، قلاده و جای خواب بخرید. این لوازم به همراه لوازم جانبی دیگر می‌توانند گران تمام شوند. پس پیش از آوردن سگ به خانه همه این هزینه‌ها را در نظر بگیرید.

زمانبر بودن نگهداری از حیوانات خانگی

سگ‌ها علاوه بر هزینه و زحمت زمان شما را هم می‌گیرند. اگر نتوانید برای سگتان وقت بگذارید شاید نتوانید خوشحالش کنید. چون این حیوانات خانگی به محبت و عشق و توجه نیاز دارند. باید در نظر بگیرید که بعد از آوردن سگ حتماً به اندازه کافی برای آن وقت بگذارید. حداقل دو بار در سال با سگتان بازی کنید و آن را به پیاده روی ببرید. حالا چه می‌خواهید سگتان را نوازش کنید یا با آن بازی کنید، در هر صورت برایش وقت بگذارید. وقتی سگ دارید نباید دائم از او دور شوید. مر این که کسی هست که از سگ شما نگهداری کند. وگرنه خودتان باید برای غذا دادن به خانه بروید، سگتان را به پیاده روی ببرید و مراقبش باشید.

در نظر گرفتن میزان فعالیت سگ‌ها قبل از آوردن آنها به خانه

نگهداری از حیوانات خانگی

بعضی از سگ‌ها از سگ‌های دیگر فعال‌تر هستند و بیشتر جست و خیز می‌کنند. اگر می‌خواهید یک نژاد فعال انتخاب کنید، باید بدانید پیاده روی روزانه کافی نیست. سگ‌های فعال برای افرادی مناسب هستند که سبک زندگی فعالی دارند. اگر می‌خواهید بدوید با سگتان بدوید. حین دوچرخه سواری می‌توانید قلاده سگ را به دوچرخه ببندید. یا می‌توانید با سگتان بازی‌های دیگری انجام دهید. بعضی از نژادها همراه خوبی در ورزش هستند. سگی که بیشتر فعالیت داشته باشد می‌توانید برای ورزش و فعالیت به شما انگیزه ببخشد. نگهداری از حیوانات خانگی یکی از بهترین تجربهه ای زندگی است. بیشتر مردم حیوانات خانگی خود، به خصوص سگ‌ها را بهترین دوست و اعضای خانواده خود می‌دانند. سگتان می‌تواند زندگی شما را هیجان انگیزتر کند. سگ‌ها موجوداتی هستند که از بودن کنار آنها لذت می‌برید. گرچه نگهداری از سگ‌ها مزیت‌های زیادی دارد اما می‌تواند کار سختی باشد. پس قبل از قبول این مسئولیت درباره آن خوب فکر کنید.

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2021-10-09 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :