جشنواره فیلم زنان هرات با حضور چهره های مشهور در افغانستان +تصاویر

جشنواره فیلم زنان هرات با حضور چهره های مشهور در افغانستان +تصاویر سینمای ایران و جهان

مهراوه شریفی نیا بازیگر مطرح کشورمان در صحفه شخصی خود از حضورش در پنجمین دوره‌ جشنواره بین‌ المللی فیلم زنان هرات عکس های در صحفه شخصی اش منتشر کرده است.

جشنواره فیلم زنان هرات با حضور کشورهای مختلف برگزار شده است و در این جشنواره رخشان بنی اعتماد به عنوان داور و مهراوه شریفی نیا نیز به عنوان مهمان ویژه حضور دارند. گفتنی است مهراوه شریفی نیا با انتشار عکس های در صحفه شخصی اش اطلاعاتی درباره وضعیت اکران فیلم در کابل و همچنین برپای این جشنواره صحبت کرده که در ادامه در نیک صالحی مشاهده می کنید

هنرمندان در جشنواره فیلم زنان هرات

مهراوه شریفی با حضور در پنجمین جشنواره بین المللی فیلم زنان هرات با انتشار عکس های زیر در صفحه شخصی اش نوشت: «عکس اول، اولین سلفی.رخشان بنی‌اعتماد نازنین، رئیس هیأت داوران بخش فیلم‌های داستانی کوتاه و بلند جشنواره هستن. آزاده‌ موسویِ عزیز دل کارگردانِ فیلم «در جستجوی فریده» در بخش فیلم‌های مستند جشنواره حضور داره. خودم هم مهمان ویژه‌ی جشنواره‌ هستم بابت فیلم «قصه‌ها».

مهراوه شریفی نیا در افغانستان

جشنواره بین اللملی فیلم زنان هرات

جشنواره فیلم زنان

عکس دوم. رویا سادات فوق‌العاده مهربان، مدیر برگزاری جشنواره و میزبان عالی ما، خودم، سیمای دوست داشتنی و بسیار خوش‌انرژی، که یک روز و شب فراموش نشدنی برای ما تدارک دید. عزیزجان همسر رویا سادات که حمایت کامل از همسر رو‌ در عمل به ما نشون داد.

در بقیه‌ی عکس‌ها ما در کنار تیم برگزار کننده‌ی جشنواره، دوستان و برخی از اعضای محترم هیأت داوران هستیم که در این مدت از معاشرت با تک‌تک‌شون لذت بردیم و مهمان‌نوازی عالی و بی‌نقص‌شون سفر رو برامون جذاب‌تر کرد.

و اما سفر… مردم افغانستان بسیار مهربان، مهمان‌نواز و دغدغه‌مند هستند.

مهراوه شریفی نیا در جشنواره فیلم

مهراوه شریفی نیا و رخشان بنی اعتماد

جشنواره فیلم زنان در افغانستان

در این مدت با زنانی آشنا شدیم که محکم، عمیق، مبارز و تحسین‌ برانگیزند. تعداد زیادی از این زنان مدت زیادی خارج از افغانستان زندگی و تحصیل کردند ولی در نهایت باز به کشورشون برگشتند تا اون رو دوباره بسازند، بی‌سوادی رو از بین ببرند و برای احقاق حق‌ همه‌ی زنان افغان راسخ‌تر از قبل مبارزه کنند.

همچنین بخوانید :  چهارمین جشن عکاسان سینما با حضور چهره های مشهور در یک قاب +تصاویر

یکی از نتایج این استحکام و پافشاری‌ همین جشنواره‌ست‌ که بانی و برگزار کننده‌اش یک بانوی افغانستانیه. تمام این مدت خودش، خانواده‌، دوستان و همراهانش ما رو پر از عشق کردند و باعث شدند نگاه ما نسبت به مردم این سرزمین هر روز بیشتر از روز قبل سرشار از ستایش بشه.

مهراوه شریفی نیا در جشنواره فیلم زنان هرات

به دلیل انفجارها و مسائل امنیتی در همه جای کابل نیروی مسلح وجود داره. برای ورود به سوپر مارکت، هتل، رستوران و هر جای دیگه بازرسی بدنی صورت می‌گیره.

مهراوه شریفی نیا

رخشان بنی اعتماد و مهراوه شریفی نیا

عکس های مهراوه شریفی نیا در کابل

ما اجازه نداریم تنهایی جایی بریم، هر صبح چند نفر از مهربانانی که در عکس‌ها هستند ما رو از هتل تحویل می‌گیرند و به شهر، خونه‌شون یا محل نمایش فیلم‌ها می‌برند.

هر بار منزل یکی از این عزیزان مهمان شدیم از خونه‌‌‌ی باسلیقه و پر از صفا، روی خوش و پذیرایی‌شون
خیلی زیاد لذت بردیم. تا امروز هم که خدا رو شکر امنیت به طور کامل برقرار بوده.

این‌جا بعیده که از انفجار اتفاقی برامون بیفته ولی از رانندگی وحشتناک و عجیب‌شون اصلا بعید نیست.

از صمیم قلب آرزو می‌کنم برای این مردمِ خوب امنیت دائمی به وجود بیاد و پایدار باقی بمونه.
همه‌ی مردم جهان شایسته‌ی داشتن صلح، آرامش و رفاه هستند.»

جشنواره فیلم زنان هرات

مهراوه شریفی نیا و رویا سادات

صحفه شخصی مهراوه شریفی نیا

تاریخ بروزرسانی : 2019-08-29 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi