نحوه ساخت جعبه دستمال کاغذی زیبا

نحوه ساخت جعبه دستمال کاغذی زیبا کاردستی

برای ساخت این کاردستی به چند ورق چوب یک خط کش یک کاتر و کمی چسب و ماژیک نیاز دارید

اسم کاردستی که می آید اکثر افراد یاد درست کردن کاردستی برای بچه ها می افتند ولی امروز ما می خواهیم یک کاردستی به شما آموزش دهیم که می توانید در منزل از آن استفاده کنید. با نیک صالحی همراه باشید تا شیوه ساخت جعبه دستمال کاغذی با استفاده از چند ورق چوب را یاد بگیرید.

آموزش ساخت جعبه دستمال کاغذی

جعبه های دستمال کاغذی هر چند که ظاهر چشم نواز و جذابی داشته باشند باز هم هماهنگ شدنشان با فضای دکوراسیون داخلی همیشه امکان پذیر نیست. به همین منظور در این مطلب می خواهیم به شما آموزش ساخت جای دستمال کاغذی با چوب پنبه را بدهیم تا به راحتی آن را با دکوراسیون داخلی مدرن اتاق خواب و یا فضاهای دیگرتان هماهنگ کنید، پس با ما همراه باشید.

لوازم مورد نیاز برای ساخت جای دستمال کاغذی

۲ عدد ورق چوب پنبه به ابعاد ۱۲ × ۱۲ و به قطر ۴ میلی متر
چسب قوی
کاتر
خط کش
ماژیک
رنگ اکریلیک دلخواه

ساخت جعبه دستمال کاغذی

وسایل لازم برای ساخت جعبه دستمال کاغذی

برای ساخت جای دستمال کاغذی با چوب پنبه ابتدا باید ورق های چوب پنبه را به ۵ قطعه شامل دو قطعه به ابعاد ۴*۹ ، دو قطعه ۴*۵ و یک قطعه۹*۳.۷۵ مانند تصویر تقسیم کنید. ممکن است شما بخواهید این ابعاد را مطابق با جعبه ی اصلی دستمال کاغذی تان تغییر دهید برای بدست آوردن ابعاد مناسب بهتر است قبل از برش چوب پنبه، این قطعات را روی یک مقوا جداگانه ترسیم کنید تا از جفت شدن همه ی اجزا در کنار هم مطمئن شوید.

ساخت جعبه دستمال کاغذی

مراحل ساخت جعبه دستمال کاغذی

مراحل ساخت جعبه دستمال کاغذی

در مرحله ی بعدی با استفاده از کاتر قطعات ترسیم شده روی چوب پنبه ها را برش دهید.
حالا روی برش مستطیل شکل که سطح بالایی جعبه را می سازد، یک برش به ابعاد
۱ × ۵ سانتیمتری ایجاد کنید تا به سادگی بتوانید دستمال کاغذی را از داخل جعبه خارج کنید.

باید با توجه به ترکیب رنگ موجود در فضای داخلی تان، ترکیب رنگ دلخواهتان را انتخاب کنید
و با کمک رنگ اکریلیک به دلخواه خودتان سطح چوب پنبه را رنگ آمیزی کنید،
سپس به مدت ۱۵ دقیقه اجازه دهید کامل خشک شود.

پس از خشک شدن رنگ ها شروع به چسباندن قطعات به یکدیگر به شکل یک جعبه کنید.
برای اینکه بتوانید جعبه ی تمیزتری بسازید از مقدار کمی چسب استفاده کنید و هر قطعه را
به مدت چند ثانیه مانند تصویر در محل خود نگه دارید تا زمانی که محکم در محل خود
قرار بگیرد و جعبه ی شما استحکام خود را به دست آورد.

ساخت جعبه دستمال کاغذی

آموزش ساخت جعبه دستمال کاغذی

 

 

اجازه دهید جای دستمال کاغذی ساخته شده به طور کامل خشک شود. حالا می توانید دستمال کاغذی را داخلش قرار دهد و با وصل کردن پیام های امید بخش روی آن یک جای دستمال کاغذی بی نظیر و خاص برای دکوراسیون خود بسازید.

ساخت جعبه دستمال کاغذی

ساخت جعبه دستمال کاغذی زیبا

بد نیست بدانید اختراع دستمال کاغذی چگونه و در کدام کشور انجام شد ؟

اختراع دستمال کاغذی در حالی ثبت شد که در واقع در ۱۴ اوت سال ۱۸۹۴ میلادی صاحب یک کارخانه کاغذسازی به نام گوت‌ لوب کروم Gottlob Krum کاغذ بسیار نازکی را که برای نرم و لطیف شدن به گلسیرین آغشته شده بود، به عنوان اولین دستمال کاغذی به ثبت رساند. این اختراع با شماره ۸۱۰۹۴ در سازمان ثبت اسناد شهر گوپینگن واقع در نزدیکی اشتوتگارت برای همیشه به ثبت رسید.

گوت‌ لوب کروم معتقد بود که استفاده از دستمال کاغذی می‌تواند در افزایش بهداشت و جلوگیری از بیماری‌های مسری کمک کند. بنابراین اختراع دستمال کاغذی در گوپینگن و منطقه‌ ای که قوم شوابن در آن زندگی می‌کنند و امروز به نام ایالت بادن‌ ووتنبرگ شناخته می‌شود، با استقبال رو به‌ رو نشد.

جالب است بدانید که اختراع دستمال کاغذی در حالی در منطقه شوابن‌ ها انجام شده است که شوابن ها مردمانی بسیار کوشا هستند و بیشترین اختراعات و نوآوری‌ها در آلمان هر سال از این منطقه به ثبت می‌رسد. شهرت دیگر شوابن‌ ها، صرفه‌جویی و قناعت آن هاست. در آن زمان دستمالی که پس از مصرف دور انداخته شود، با فرهنگ صرفه‌جویی آنها همخوانی نداشت و به همین دلیل هم مورد استقبال قرار نگرفت.

به دنبال اختراع دستمال کاغذی در آلمان ، از سال ۱۹۲۴ شرکت آمریکایی کیمبرلی نیز کلارک دستمال کاغذی کلینکس را وارد بازار کرد که از سلولوز پنبه تولید شده بود. شرکت کیمبرلی کلارک در جنگ جهانی اول از سلولوز پنبه در تولید باند پانسمان نیز استفاده کرده بود. این باندها از یک سو دارای استقامت هستند و به‌سختی پاره می‌شوند و از سوی دیگر خاصیت جذب مایعات را دارند.

کافی نت و آخرین خبر

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2018-10-28 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :