ایده های خلاقانه برای ساخت کاردستی با تنه های درخت

ایده های خلاقانه برای ساخت کاردستی با تنه های درخت کاردستی

برای ساخت این کاردستی نیاز به چند تنه درخت بریده شده و مقداری رنگ و یک سری ابزار الات به دلخواه خودتان برای پایه های این کاردستی دارید

وجود چوب و کارهای چوبی در خانه انرژی مثبتی به فضای خانه می دهد. در این مطلب می خواهیم به شما آموزش ساخت کاردستی با چوب را دهیم و نشان دهیم که چطور با تنه های ساده درخت دکوری های زیبا و شیک برای منزل تان بسازید. ساخت کاردستی با تنه های درخت نیاز به خلاقیت و ایده دارد.

ساخت کاردستی با تنه های درخت

خلاقیت با تنه درخت و شاخه های خشک شده درختان یکی از ایده های بسیار جالب و کاربردی برای ساخت وسایل گوناگون می باشد. تنه های درخت در ابعاد مختلف به تنهایی نیز زیبایی و جذابیت خاصی دارند و می توانند به عنوان دکوری مورد استفاده قرار بگیرند حال چه بهتر که با کمی ابتکار آنها را به شکل های زیباتری درآوریم.

خلاقیت با تنه درخت با ایده های جدید و بکر :

ساخت کاردستی با تنه های درخت

ایده برای ساخت کاردستی با تنه های درخت

تنه و شاخه درختان از جمله در دسترس ترین وسایل اولیه برای ساخت کاردستی های مختلف محسوب می گردند، از این رو آشنایی با ایده هایی برای خلاقیت با تنه درخت می تواند برای همه ما جذاب و کاربردی باشد. همانطور که می دانید خلاقیت با چوب به شکل های مختلف انجام می گیرد که تنوع بالایی نیز دارند و می توانند انتخاب مناسبی برای افراد با سلایق مختلف باشند.

خلاقت با تنه درخت

با استفاده از تنه و شاخه درختان می توان وسایل دکوری و تزیینی مختلفی تهیه نمود، برای اینکار چوب ها را در ابعاد مناسب برش رده و با اتصال آنها به یکدیگر وسایل تزیینی دلخواهی تهیه نمایید. در ادامه ایده هایی برای ساخت کاردستی با چوب درختان را مشاهده می نمایید که با ایده گرفتن از این تصاویر زیبا می توانید اقدام به ساخت دکوری های چوبی و وسایل زیبا و کاربردی نمایید.

ایده های ساخت کاردستی با تنه های درخت

ساخت کاردستی با تنه های درخت

ساخت ساعت چوبی ساده و زیبا

ساخت کاردستی با تنه های درخت

خلاقیت در ساخت دکوری با تنه درخت

ساخت کاردستی با تنه های درخت

خلاقیت جالب با تنه درختان

ساخت کاردستی با تنه های درخت

ساخت جاشمعی با تنه درخت

ساخت کاردستی با تنه های درخت

خلاقیت در ساخت گلدان های چوبی

ساخت کاردستی با تنه های درخت

آموزش ساخت کاردستی با تنه های درخت

بد نیست درباره درباره چوب و انواع آن بیشتر بدانید

چوب چگونه تهیه می شود؟ و کیفیت یک چوب به چه ویژگی هایی بستگی دارد ؟

ایا هر چوبی برای هر اقلیمی موثر است یا اینکه هر اقلیمی چوب مختص به خود را دارد . از یکی از استادان قدیمی شنیدم که در هر افلیمی چوب مناسب برای آن اقلیم رشد میکند .

مثلا برای شمال ایران کاج ، چوب کاج بدلیل قیمت و ابعاد مناسب در ایران بیشترین مصرف را دارد . این چوب تمام قوانین معماری را در ایران شکست داد بطوری که مهندسان و انبوه سازان برای هرجا که اسم چوب می آید این چوب را استفاده میکنند .

همچنین بخوانید :  آموزش ساخت کاردستی پتوی کودک با وسایل و روشی ساده

انواع چوب

چوبهایی مانند راش ، ملچ ، چنار ، گردو ، توت و … از جنگلهای داخلی تهیه می گردند ولی چوب روسی از کشور روسیه که در شمال کشور ایران قرار دارد تهیه می گردد. چوب روسی از درخت کاج بوده که در جنگلهای روسیه بریده می شود و بعد به کارخانه برده شده و به ابعاد مختلفی برش داده می شود و به صورت پالت بسته بندی می گردد و به کشورهای مختلف صادر می شود. موقع قطع درختان در روسیه از اردیبهشت ماه شروع می شود و تا شهریور ادامه دارد و این بدان علت است که در مابقی سال جنگلهای روسیه یخبندان است و افراد قادر به کار کردن در جنگلها نیستند.

چوب راش

چوب راش دارای درون نامشخص و به رنگ کرم مایل به قرمز است. راش چوبی
نیمه سنگین و دارای بافتی همگن و تقریبا مقاوم در برابر حشرات و قارچهاست.
بعضی از انواع چوب راش به مصرف کارخانجات روکش و تخته لایه می رسد
و برخی نیز برای تهیه مبلمان به کار برده می شود.

چوب توسکا

چوب توسکا دارای درون نامشخص، رنگ کرم مایل به قرمز می باشد. توسکا
چوبی نیمه سنگین تا سبک است که به دلیل پرداخت و رنگ پذیری شکاف خوری
و ابزار خوری خوب در صنعت مبلمان مصرف دارد ولی کم دوام بوده که البته
در آب دوام قابل توجهی دارد. بیشترین میزان فروش را در بازار چوب فروشان
پس از راش را داراست که البته در حال حاضر مهمترین مورد مصرف آن تخته
لایه سازی آن در برابر آب در ساختن بناهای آبی است.

گونه های مختلف چوب در ایران

چوب افرا

خانواده چوب افرا دارای گونه های مختلفی در ایران است از جمله میتوان افرا پلت، افرا شیردار و کیکم را نام برد. این گونه چوب درون نامشخص، چوب سفید مایل به کرم با درخشندگی کم و بیش صدفی دارد. افرا چوبی نیمه سنگین با پرداخت آسان و هم کشیدگی کم می باشد که باعث شده است تا در صنعت مبلمان و روکش گیری جایگاه ویژه ای داشته باشد.

چوب گردو

چوب گردو چوبی ریز بافت، به رنگ خاکستری مایل به قهوای تیره ودارای نقوش زیبا و نسبتاً با دوام است. این چوب نیمه سنگین و نیمه سخت و در مقابل فشار، خمش و کشش مقاوم است. از چوب گردو بیشتر در کارهای هنری و تزیینی، تهیه روکش،خراطی ساخت مبلمان، ساخت آلات موسیقی، قنداق تفنگ، مجسمه سازی، منبت کاری و معرقکاری استفاده می شود.

چوب چنار

چوب چنار، چوبی به رنگ سفید روشن تا قرمز مایل به قهوه ای است که لکه های قهوه ای صدفی ( پرمگس ی ) دارد . چوب چنار نیمه سخت وسنگین و با دوام بوده که از آن برای ساخت دربهای اماکن متبرکه، دسته ابزار، صندلی، غربال، صندوق استفاده می شود. بیشترین مصرف برای درب های گره چینی و ارسی سازی در اقلیم گرم و خشک ( تهران ، یزد )

هنر در خانه و اش وود

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
تاریخ بروزرسانی : 2018-07-07 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :