دلیل گرسنگی بیش از حد در برخی از زنان

دلیل گرسنگی بیش از حد در برخی از زنانزنان ، مردان ، کودکان

گرسنگی های پی در پی و مداوم علت های مختلفی می تواند داشته باشد که بهتر است نزد پزشک این بررسی صورت گیرد

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در برهه ای از زمان دائم احساس گرسنگی می کنید و بعد از خوردن غذا هم ظرف مدت کوتاهی دوباره گرسنه می شوید. این اتفاق در زنان بیشتر از مردان رخ می دهد که علت گرسنگی در زنان را در ادامه توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید

علت گرسنگی در زنان

اگر از اینکه مدام گرسنه هستید در تعجبید، بهتر است نگاهی به عادت های غذایی تان
بیندازید. این احتمال وجود دارد که برنامه غذایی تان بتواند علت این گرسنگی ها را برملا کند.

علت گرسنگی در زنان

مهمترین علت گرسنگی در زنان

دقیقا ۲ ساعت و ۳۶ ثانیه از آخرین وعده غذایی تان گذشته است. این را به خاطر
نگاه کردن مداوم به ساعت در خاطر دارید. هوس کردن، برای شما یک روشی از زندگی
است. معده تان مانند یک دبه بی انتها است و حتما باید دو بار شام بخورید و
گرسنه شدن حس همیشگی شما است.

دکتر پیک نویسنده کتاب درمان گرسنگی دلایل اصلی گرسنه بودن خانم ها
را برای ما شرح می دهد.گرسنگی

دلیل اینکه همیشه گرسنه هستید

۱:شما متابولیسم سریعی دارید

بعضی از خانم ها به لطف ژنتیکشان خوش شانس آفریده شده اند. بعضی های دیگر سخت تمرین می کنند و عضله می آوردند و اینگونه متابولیسم شان را سرعت می بخشند. و البته هر چه سوخت و ساز بدن تان سریع تر باشد، به سوخت بیشتری هم نیاز دارید. طبق یک تحقیق از دانشگاه ورمونت، تقریبا ۳۲ درصد مردم متابولیسمی دارند که بیش تر از ۸ درصد متغیر ( بالاتر یا پایین تر) از متوسط جمعیت است. بنابراین داشتن متابولیسم سریع ممکن است روزانه ۱۰۰ تا ۴۰۰ کالری اضافه تر بسوزاند. این مقداری نیست که شما آرزویش را دارید اما دلیل این است که چرا دوست دارید لازانیا را به عنوان شام دوم بخورید.

دلیل و علت گرسنگی در زنان

۲:شما غذاهای فرآوری شده می خورید

غذاهای فرآوری شده مانند نان سفید، کلوچه و حتی سس سالاد، قند خون تان را بالا می برد وباعث در هم شکستنش می شود و شما را گرسنه تر از قبل از خوردن این چیز ها می کند. تحقیقی که در مجله بین المللی آبسیتی منتشر شد نشان می دهد که غذاهای پر چرب و پر قند در قسمت تنظیم حالت مغز دخالت می کند و علائمی مانند افسردگی و پر خوری را پدیدار می کند. شکر فرآوری شده به خاطر تاثیر قوی اش روی قسمت پاداش مغز، رایج ترین دلیلی است که اشتهای مردم در طول روز بالا باقی می ماند. مقدار استفاده از غذاهای بسته بندی شده را محدود کنید و سعی کنید تا می توانید از کربوهیدرات های غلاتی استفاده کنید.

۳:هورمون های تان نامیزان است

سندروم پیش از قاعدگی یک دلیل است اما بعضی از مسائل هورمونی ممکن است باعث شوند که شما در تمام طول ماه گرسنه باشید. پر کاری تیروئید یکی از مشکلات رایج هورمونی است که باعث گرسنگی می شود. وقتی هورمون های تیروئید بالا باشند ، عملکرد حیاتی بدن نیز سرعت می گیرد و شما بیش از آنچه که باید انرژی از دست می دهید. ممکن است بر اثر عملکرد نادرستتیروئید بیماری هایی بگیرید که یکی از رایج ترین آنها پر کاری تیروئید است. بیماری کمی قند خون و دیابت هم می تواند باعث گرسنگی شود. اگر احساس می کنید شامل یکی از موارد بالا می شوید، با دکترتان راجع به عملکرد نادرست و نامیزانی هورمون های تان صحبت کنید.

چند علت گرسنگی در زنان

علت گرسنگی در زنان

علت گرسنگی در زنان جوان

۴:شما گرسنگی را با اشتها اشتباه می گیرید

متاسفیم که خیلی رک می گوییم اما اکثر خانم هایی که احساس گرسنگی می کنند در واقع فقط دوست دارند که چیزی بخورند و گرسنه نیستند. دکتر پیک می گوید:گرسنگی یک احساس بیولوژیکی اولیه همراه با علائمی مانند سر درد، لزرش و انقباضات روده است که باعث سر و صدای معده می شود. اشتها یک احساس روانی است که شما خواهان یک غذای خاصی هستید و به دنبالش می روید.

بد نیست بدانید چرا خانم‌ها در دوره‌ عادت ماهیانه بیشتر گرسنه هستند؟

دوران عادت ماهیانه در زنان با تغییرات هومورنی متعددی همراه است و همین امر می‌تواند
منجر به تغییراتی در خلق‌وخو و خورد و خوراک خانم‌ها شود. بسیاری اوقات حس
گرسنگی افراد، کاذب و به دلیل افت قندخون است.

از آنجا که در این دوران، خونریزی ممکن است منجر به بروز ضعف، سرگیجه، بی‌حالی و… شود، در این حالت، خانم‌هایی که دوران قاعدگی را می‌گذرانند و خونریزی دارند بیشتر دچار احساس گرسنگی می‌شوند و درنتیجه به خوردن غذا یا موادخوراکی شیرین روی می‌آورند.

البته جدای از این مساله، در دوران عادت ماهیانه تغییرات هورمونی ایجادشده نیز از عوامل موثر در پرخوری است. به عبارت ساده‌تر، در دوران قاعدگی سطح هورمون‌های بدن خانم‌ها یعنی سطح استروژن و پروژسترون تغییر می‌یابد و همین مساله منجر به تحریک اشتهای فرد و افزایش تمایل او به خوردن می‌شود. علاوه بر این، اغلب خانم‌ها در دوران قاعدگی دچار تغییرات خلق و خو شده و عصبی هستند. خیلی از افراد زمانی که عصبی هستند، با خوردن به آرامش دست پیدا می‌کنند. از این رو خانم‌هایی که طی عادت ماهیانه عصبی هستند تمایل بیشتری به خوردن دارند

بهداشت نیوز و الو دکتر

تاریخ بروزرسانی : 2018-07-30 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد