۲۰ خصوصیت بارز زنان شاد

۲۰ خصوصیت بارز زنان شادزنان ، مردان ، کودکان

تحقیقات متعددی نشان داده است که اکثریت قریب به اتفاق زنان به موجب درگیری در شش دام، احساس نارضایتی و ناخشنودی از زندگی می‌کنند.

20 خصوصیت بارز زنان شادReviewed by Admin on Mar 31Rating:

زنان بسیاری را می‌توان در دنیا مشاهده کرد که شاد زندگی‌ می‌کنند و به اصطلاح زنان شاد هستند و به رغم شرایط دشوار زندگی‌شان توانسته‌اند زندگی‌شاد و سعادتمندی داشته باشند.

زنان شاد

دنیا پر از زنانی است که به جنبه‌های منفی خود توجه دارند و به این فکر می‌کنند که انجام دادن چه کارهایی از آن‌ها ساخته نیست و چه چیزهایی ندارند؛ باید توجه داشت که شاد بودن برای یک زن یک مهارت و انتخاب متفاوت است.

زنان بسیاری را می‌توان در دنیا مشاهده کرد که شاد زندگی‌ می‌کنند و به رغم شرایط دشوار زندگی‌شان توانسته‌اند زندگی‌شاد و سعادتمندی داشته باشند. این افراد لزوماً قوی‌ترین و شجاع‌ترین زن‌ها‌ نبوده‌اند بلکه آنچه آن‌ها را از دیگران مجزا می‌کند این‌است که توانسته‌اند تجارب را در زندگی‌شان بگنجانند و به جلو قدم بردارند. این گروه از زنان می‌دانند چگونه زندگی‌خوبی داشته باشند و حتی آن را بهتر هم بسازند.

زنان شاد

زندگی زنان شاد

پیمان رحیمی نژاد، روانشناس مثبت‌نگر در کلینیک مددکاری اجتماعی ایران نوشت،بخش مهمی از خوشبختی با نوع جنسیت رابطه دارد. در بسیاری از پژوهش‌هایی که در سال‌های اخیر بر روی مغز زنان و مردان انجام شده به این نتیجه رسیده‌اند که نورون‌های مغز زنان در بخش‌های مربوط به برقراری ارتباط، احساسات و عواطف، اتصالات بیشتری تولید می‌کنند به همین دلیل است که زنان در مقایسه با مردان رابطه‌محورتر هستند.

دکتر «بریزندین» استاد دانشگاه کالیفرنیا ضمن تأیید این نکته اشاره می‌کند نورون‌های مغزی زنان در بخش زبان و شنیدن ۱۱ درصد از نورون‌های مردان بیشتر است. (به همین دلیل است که وقتی مردها را صدا می‌زنیم به ما جواب نمی‌دهند یا دیر‌تر عکس‌العمل نشان می‌دهند).کورتکس جلوپیشانی که وظیفه‌اش کنترل شخصی است، در زنان بزرگتر است و زودتر‌ به شرایط بلوغ می‌رسد و به همین دلیل است که زنان صبور‌تر از مردان هستند. این‌ها بخش کوچکی از تفاوت‌های زنان با مردان است. همان‌طور که می‌بینیم این تفاوت‌ها باعث ایجاد نگرش‌ها و رفتار‌های متفاوت در زنان و مردان می‌شود.

دام‌های ضد شادی

تحقیقات نشان داده است شش دام مهم وجود دارد که موجب ناخشنودی زنان می‌شود. این دام‌ها را می‌توان با عبارت «تنها اگر» توضیح داد. «تنها اگر لاغرتر بودم، تنها اگر پول بیشتری داشتم، تنها اگر می‌توانستم مرد رؤیاهای خود را پیدا کنم، تنها اگر می‌توانستم ترفیع رتبه بگیرم، تنها اگر می‌توانستم متفاوت‌تر بودم، تنها اگر شانس بیشتری داشتم، زندگی‌ام عالی و بی‌کم وکاست می‌شد.» این باور‌های ذهنی نه تنها افراد را خوشبخت‌‌تر و شاد‌تر نمی‌کند بلکه آن‌ها را از رضایت‌ و احساس شادکامی نیز دور خواهد کرد. شاید بپرسید ریشه این دام‌های فکری چیست؟ جواب «ترس‌» است. این ترس‌ها در بسیاری از مواقع منشأ غیر‌واقعی دارند و با توجه و فکر کردن به‌ آن‌ها زمینه رشد شان فراهم می‌شود. بنابراین برای شاد بودن سری به باور‌ها و افکار‌غیر منطقی خود بزنید و آن‌ها را مدیریت کنید.

زنان شاد چه می‌کنند

محققان با بررسی و مطالعه عوامل شادی در زنان مختلف به این نتیجه رسیده‌اند که:

۱٫ زنان‌شاد می‌دانند کامل‌گرایی با کمال گرایی متفاوت است، بنابراین به دنبال
واقعی نگاه کردن به خود و نقاط ضعف و قوت‌شان هستند و نگاه آرمانی و اید‌ه‌آل‌گرایانه ندارند.

۲٫ زنان شاد می‌دانند ارزش‌ آن‌ها بستگی به این ندارد که چه دارند و چگونه به نظر می‌رسند.
برای آن‌ها مهم این است که از چه روابط موفق و سلامت احساسی برخوردارند.

۳٫ زنان شاد می‌دانند تنها خودشان هستند که می‌توانند کاری برای شادبودن خود انجام دهند
و نباید آن را به دیگری واگذار کنند و از دیگران انتظار داشته باشند.

۴٫ زنان شاد درک می‌کنند امروز تنها روزی است که می‌توانند از آن مطمئن باشند.
آن‌ها می‌دانند که از این روز چگونه بیشترین استفاده را کنند.

۵٫ زنان شاد می‌دانند که با «نه گفتن» به دیگران فرصتی را پیدا می‌کنند که به خودشان «آری» بگویند.

۶٫ زنان شاد اهمیت داشتن قدرت شخصی را درک می‌کنند و این باور را دارند که
زندگی‌شان متعلق به خودشان است نه وابسته به دیگران.

۷٫ زنان شاد قدرت انتخاب در زندگی را باور دارند بنابراین به انتخاب‌های
زندگی‌شان توجه ویژه‌ای می‌کنند.

۸٫ زنان شاد از قدرت بخشش مطلع هستند، چرا که می‌دانند بخشیدن
به یک فرد کمک به او نیست بلکه کمک کردن به خودشان است.

۹٫ زنان شاد برنامه ویژه‌ای برای وقت گذراندن با خود دارند و برای شاد زیستن برنامه‌ریزی‌ می‌کنند.

۱۰٫ زنان شاد هرگز موقعیت‌های بد و اتفاقات ناخوشایند را فراگیر
و همیشگی‌ نمی‌دانند و آن را شخصی ارزیابی نمی‌کنند.

راز شادی زنان شاد
زنان شاد

خصوصیت بارز زنان شاد

۱۱٫ زنان شاد می‌دانند که خوشبختی و شادمانی بدون تلاش و زحمت نیست،
بنابراین در مواقع بروز مشکلات به دنبال حل مسأله و یافتن راه‌حل‌های منطقی هستند.

۱۲٫ زنان شاد می‌دانند که در هرمرحله از زندگی، چیزی را از دست خواهند داد
اما در مقابل، چیزی را هم به‌دست می‌آورند.

۱۳٫ زنان شاد می‌دانند بخشی از هویت آن‌ها به شغل و کاری که انجام می‌دهند
مربوط می‌شود، اما هرگز اجازه نمی‌دهند همه‌ هویت‌شان را کارشان رقم بزند.

۱۴٫ زنان شاد می‌دانند که می‌توانند صاحب همه چیز شوند، اما لزوماً همه چیز را در یک زمان به دست نمی‌آورند.

۱۵٫ زنان شاد می‌دانند نگرش مثبت، روابط ارزشمند و زندگی پرمعنا اجزای تشکیل‌دهنده‌
شادمانی و خوش‌بختی هستند.

۱۶٫ زنان شاد خود را باور دارند، قدر‌شناس و عامل‌ هستند.

۱۷٫ زنان شاد مقایسه نمی‌کنند زیرا می‌دانند همیشه کسانی وجود دارند که بیش از آن‌ها دارند.

۱۸٫ زنان شاد می‌دانند اعتراف‌‌کردن به مسائلی که وجود دارد نخستین قدم برای تغییر دادن است.

۱۹٫ زنان شاد به هر قیمتی وارد یک رابطه عاطفی نمی‌شوند.آنها ترجیح می‌دهند عشق برابر و پایدار و با‌ثبات را تجربه کنند.

۲۰٫ زنان شاد به دنبال یادگیری و تغییر هستند و هیچ گاه قدرت خلاقیت خود را دست‌کم نمی‌گیرند.

وقت را تلف نکنید. به این موضوعات فکر کنید و آن‌ها را اجرا کنید. این ۲۰ اصل به عنوان راز‌هایی برای تبدیل شدن به یک زن شاد زندگی شما را دگرگون می‌کند. فراموش‌نکنید که هیچ لوازم آرایشی به‌اندازه‌ «شادی» شما را زیبا نمی‌کند.

راز شادی خانم‌های همیشه خندان

بیشتر خانم‌ها می‌دانند که چگونه همسر، فرزندان یا اطرافیانشان را شاد کنند، اما وقتی نوبت به خودشان می‌رسد، این موضوع را نه تنها جدی نمی‌گیرند بلکه در کمترین اولویت زندگی‌شان نیز قرار می‌دهند، این در حالی است که روان‌شناسان معتقدند شادی در متن زندگی زنان باید جاری باشد نه در حاشیه زندگی‌شان.

گم‌گشتگی و دوری از خویشتن واقعی و نداشتن اعتماد به نفس کمترین آسیب بی‌توجهی زنان نسبت به شادی خویش است. دنیا پر از زنانی است که نسبت به خود، آگاهی واقعی ندارند و بیشتر به جنبه‌های منفی وجودشان توجه دارند و دائم به این فکر می‌کنند که چه چیزهایی ندارند و انجام دادن چه کارهایی از عهده آنان خارج است.

تحقیقات متعددی نشان داده است که اکثریت قریب به اتفاق زنان به موجب درگیری در شش دام، احساس نارضایتی و ناخشنودی از زندگی می‌کنند.

ریشه دام‌های ضدشادی

ریشه این دام‌های ضدشادی را باید در افکار منفی و تجربه بی‌وقفه هیجان منفی ترس جست و جو کرد. این ترس‌ها در بسیاری از مواقع، علت غیرواقعی دارند و با توجه و فکر کردن افراطی به آنها زمینه رشدشان فراهم می‌شود، بنابراین بر زنان واجب است برای شاد بودن و شاد زیستن، سری به افکار و باورهای غیرمنطقی‌شان بزنند و با شناخت بیشتری آنها را کنترل و مدیریت کنند.

شاد بودن برای زن، یک مهارت و انتخابی متفاوت است، چه‌بسا زنان بسیاری وجود دارند که به رغم شرایط سخت و دشوار زندگی‌شان توانسته‌اند زندگی شاد و سعادتمندی داشته باشند. این افراد لزوما قوی‌ترین و شجاع‌ترین زن‌ها نبوده و نیستند، بلکه آنچه آنها را از دیگران متفاوت و مجزا می‌کند این است که آنان سبک زندگی مساعدی داشته و شاد زیستن را فلسفه بنیادین زندگی خویش انتخاب کرده‌اند. زنان شاد خیلی خوب توانسته‌اند از تجارب تلخ و شیرین عبرت بگیرند و آنها را در برنامه زندگی‌شان بگنجانند و به جلو قدم بردارند، به بیان دیگر این گروه از زنان می‌دانند چگونه باید زندگی خوبی داشته باشند یا برای بهتر ساختن آن، چه باید انجام دهند.

عصرایران و جام جم

تاریخ بروزرسانی : 2018-03-31 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
ویدئو