اینکه مردان کچل باهوش ترند واقعیت دارد؟

اینکه مردان کچل باهوش ترند واقعیت دارد؟زنان ، مردان ، کودکان

دانشمندان طبق تحقیقاتی که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که بین کم مویی و هوش ارتباطی وجود دارد

اینکه مردان کچل باهوش ترند واقعیت دارد؟Reviewed by Admin on Oct 13Rating:

میزان موهای سر و بدن هر آدمی با فرد دیگر متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از مهمترین عوامل ارث است که تقرببا راه درمان قطعی ندارد. اما امروز می خواهیم درباره میزان هوش مردان کچل با شما صحبت کنیم. با نیک صالحی همراه باشید.

میزان هوش مردان کچل

حتما شما هم شنیده اید که مردان کچل و کم مو ، موفق‌تر، پولدارتر و خوش‌برخوردتر از دیگر مردها هستند. آیا این موضوع واقعیت دارد یا تنها یک شایعه و تصور قدیمی است؟ آیا افراد باهوش، دانشمندان و پولدارها در قرون مختلف تاریخی مردانی طاس بوده‌اند؟ دانشمندان و متخصصان علوم انسان شناسی به تازگی به این نتیجه رسیده اند که که افرادی که کم مو هستند به نسبت افراد پر مو باهوش تر هستند. در ادامه این مطلب بیشتر در این باره می خوانید.

مردان کچل

میزان هوش مردان کچل

کچل ها باهوش تر هستند

دانشمندان اعتقاد دارند اجداد انسان‌ها میلیون‌ها سال پیش برای مقابله با عواملی چون گرمی یا سردی هوا، محافظت در برابر اشعه خورشید و گزش حشرات دارای موهای نسبتا پرپشتی نسبت به انسان های امروزی بوده اند و این موها نقش مراقبتی از بدن آنها داشته اما به تدریج و طی قرن ها و همزمان با تکامل انسان ها این موها نازک و حجم آنها کمتر شده است.

هر چه انسان‌ها به سوی تکامل و هوشمند شدن پیش رفته اند دارای موهای کمتری شده اند زیرا اجداد آنها توانسته اند تعریق داشته باشند و سموم را از بدن خود دفع کنند.

براساس تحقیقات کارشناسان بر روی فولیکول های موی بدن و سر میلیون ها ژنوم وجود دارد
که از اجداد اولیه انسان ها به ارث رسیده و با تغییراتی از نسلی به نسل بعدی انتقال یافته است.

همچنین انسان های اولیه با از دست دادن موهای خود قابلیت بیشتری برای شنا کردن
و دویدن پیدا کرده اند که این باعث شده تا روند تکامل آنها و کشف عناصر جدید در دنیا هموارتر شود.

تحقیق بر روی رابطه کم مویی با شاخص هوش افراد توسط محققان دانشگاه پنسیلوانیا
انجام شده است و نشان می دهد موی کمتر نشان دهنده هوش و ذکاوت است.

کارشناسان اعتقاد دارند مردهایی که دارای موهای بیشتری بر روی بدن خود هستند
و ابروهای ضخیم یا دستهایی پرمو دارند بهره هوشی کمتر نسبت به سایر مردان دارند.

براین اساس کارشناسان به افراد بویژه به آقایانی که با افزایش سن دچار ریزش موی سر
شده اند نوید می دهند آنها افرادی باهوش بوده اند و ریزش مو یا کم حجمی مو با
وجود اثرات منفی بر اعتماد به نفس می تواند نشان دهنده هوش آنها باشد.

جزئیات بیشتر درباره عجیب‌ترین نشانه های هوش بالا

افراد باهوش در جایگاه خاصی در میان مردم هستند و همیشه مورد احترام قرار می گیرند و غالبا افراد موفقی در زندگی هستند. دانشمندان تا به حال افراد باهوشی را مورد بررسی قرار داده اند که در میان به یکسری نکات خاص دست پیدا کرده اند که در این افراد باهوش یکسان است:

مردان کچل

مردان کچل باهوش

چپ دست ها

مغز انسان به طور کلی به بخش های چپ و راست تقسیم می شود و هر فردی از یک بخش مغز خودش بیشتر کار می کشد. بسیاری از تحقیقات نشان می دهد افرادی که چپ دست هستند هوش بالاتری دارند و تست های مختلف هوش را با نمره های بالا پاس می کنند. محققان به این نتیجه رسیده اند که چپ دست ها به بخش هوش خودشان بیشتر دسترسی دارند اما این بدین معنی نیست راست دست ها به این بخش دسترسی ندارند.

ترتیب تولد

تحقیقات زیادی در مورد ترتیب تولد و میزان هوش انجام شده است که در آن دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که فرزندانی که به عنوان فرزند اول به دنیا می آیند هوش به نسبت بالاتری از باقی بچه ها دارند. این در حالی است که ممکن است در بچه های دیگر خانواده نیز نوابغی وجود داشته باشند. همچنین برخی از دانشمندان می گویند نحوه بزرگ شدن این بچه ها نیز می تواند در میزان هوش آن ها تاثیر داشته باشد.

عجیب‌ترین نشانه های هوش بالا

موی بدن

تحقیقات انجام شده روی مردان نشان می دهد زیاد بودن موی بدن نیز می تواند نشانه از هوش بالا در آقایان باشد. محققان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که افرادی که تحصیلات بیشتری دارند و بیشتر درس خوانده اند میان بیشتری مو روی بدنشان دارند. آن ها همچنین دریافتند آن هایی که نمره های خوبی میگرند حتی پر موتر از باقی دانش آموزان هستند.

شادی و خوشحالی

از گذشته تا به حال در مورد شادی و حال خوب موارد بسیاری گفته اند ولی شاید یک نکته
بسیار منفی در آن ها وجود داشته است. در گذشته هوش را با افسردگی و حال بد یکسان
می دانستند در حالی که در سال های اخیر دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که هرچه
احساسات بیشتر و خوشحالی بیشتر در افراد وجود داشته باشد آن ها هوش و استعداد
بیشتری در یادگیری دارند.

مصرف شکلات

محققان چندی پیش مشغول به انجام تحقیقاتی شدند که به نظر افراد بسیاری تحقیقاتی بی مصرف و بدون نتیجه بود اما آن ها توانستند برخلاف انتظارات به نتایج جالبی دست پیدا کنند. در این تحقیقات مشخص شده که کشورهایی که مصرف شکلات بیشتری دارند تعداد جوایز نوبل بیشتری نیز دریافت کرده اند. البته دانشمندان این تحقیقات را خیلی درست نمی دانند اما عده ای دیگر آن را نشانه در مورد هوش می دانند.

ایسنا و باشگاه خبرنگاران

تاریخ بروزرسانی : 2018-10-13 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
ویدئو