60درصد دانش ‌آموزان در يك استان معتاد هستند - اعتیاد

۶۰درصد دانش ‌آموزان در یک استان معتاد هستند

۶۰درصد دانش ‌آموزان در یک استان معتاد هستند اعتیاد

بر اساس گزارش آژانس ملی ضد مواد مخدر مالزی، ۶۰ درصد دانش آموزان ایالت کلانتان مالزی مواد مخدر مصرف می کنند و ۹۰ درصد از معتادان مالزی به دلیل تحریک دوستان، تفریح یا کنجکاوی به مواد مخدر آلوده می‌شوند. به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از برناما، آژانس ملی ضد مواد مخدر مالزی […]

بر اساس گزارش آژانس ملی ضد مواد مخدر مالزی، ۶۰ درصد دانش آموزان ایالت کلانتان مالزی مواد مخدر مصرف می کنند و ۹۰ درصد از معتادان مالزی به دلیل تحریک دوستان، تفریح یا کنجکاوی به مواد مخدر آلوده می‌شوند. به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از برناما، آژانس ملی ضد مواد مخدر مالزی بیان کرد: براساس آزمایش‌هایی که در مالزی بر روی دانش‌آموزان، صورت گرفته است، در مجموع ۳۰۶ دانش‌آموز از مواد مخدر استفاده می‌کنند.
دبیر این آژانس گفت: با بررسی آزمایش ادرار دانش‌آموزان، اعتیاد آنها به مواد مخدر مشخص می‌شود‌. در ایالت «کلانتان» که به عنوان مهد فرهنگ مالزی شناخته می‌شود، پاسخ آزمایشات اعتیاد ۶۰ دانش‌آموز مثبت بوده است.
وی در ادامه اظهار داشت: این سازمان با همکاری وزارت آموزش و پرورش برنامه‌هایی را در برای جلوگیری از گسترش اعتیاد در میان دانش آموزان اتخاذ کرده است.
دبیر آژانس ملی ضد مواد مخدر مالزی گفت: از دیگر برنامه‌های این آژانس مشارکت با چندین سازمان و وزارتخانه برای نظارت بر سلامت کارمندان دولت است.
بر طبق گزارش این آژانس بیشترین آلودگی به مواد مخدر در این کشور مانند هروئین، مورفین و تریاک است و بعد از آن مواد شادی‌آور مانند شیشه دومین مورد مصرف را در بین معتادین به مواد مخدر دارد.
انتهای پیام/ش

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2009-09-07 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :