چرا نوجوانان به مواد مخدر روی می‌آورند

چرا نوجوانان به مواد مخدر روی می‌آورند اعتیاد

مرکز اطلاع‌رسانی بهداشت روانی در آمریکا در گزارش تازه‌ای اعلام کرد که نوجوانان عصرحاضر برای معالجه و بهبود افسردگی خود، از مواد مخدر استفاده می‌کنند. به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، در این گزارش آمده است که اگر فرزند شما مبتلا به اختلال روانی افسردگی باشد بر اساس تحقیقات اخیر بسیار احتمال دارد که […]

مرکز اطلاع‌رسانی بهداشت روانی در آمریکا در گزارش تازه‌ای اعلام کرد که نوجوانان عصرحاضر برای معالجه و بهبود افسردگی خود، از مواد مخدر استفاده می‌کنند.
به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، در این گزارش آمده است که اگر فرزند شما مبتلا به اختلال روانی افسردگی باشد بر اساس تحقیقات اخیر بسیار احتمال دارد که برای تسکین احساسات افسرده ناخوشایند خود به موادمخدر و ماری جوانا روی بیاورد. اما متخصصان هشدارمی‌دهند که این مواد نه تنها چاره کار نیستند بلکه بسیاری از نوجوانان با استفاده از این مواد اوضاع را وخیم‌تر می‌کنند. از این رو روانپزشکان توصیه می‌کنند که والدین نباید نسبت به تغییر خلق در فرزندان خود بی‌تفاوت بوده و از آن غفلت کنند.

نتایج مطالعات نشان داده است: احتمال ابتلا به افسردگی در دختران جوانی که ماری جوانا مصرف می‌کنند بسیار زیاد است.

همچنین این تحقیقات حاکیست؛ نوجوانان افسرده بیشتر به شرکت در فعالیت‌های پرخطر مانند استعمال دخانیات و نیز مصرف الکل گرایش دارند.

انتهای پیام

تاریخ بروزرسانی : 2008-05-12 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد