هفت درصد تولید کوکایین جهان در اسپانیا

هفت درصد تولید کوکایین جهان در اسپانیا اعتیاد

ایرنا:مقدار کوکایین کشف شده در اسپانیا در سال گذشته میلادی معادل با ‪ ۷‬درصد تولید جهانی این ماده مخدر بوده است. خبرگزاری رسمی اسپانیا افه به نقل از دادستانی این کشور گزارش داد که در سال گذشته ‪ ۴۸‬هزار و ‪ ۴۲۹‬کیلوگرم کوکایین که رقمی بی‌سابقه بوده است، در این کشور جنوب غربی اروپا کشف […]

ایرنا:مقدار کوکایین کشف شده در اسپانیا در سال گذشته میلادی معادل با ‪ ۷‬درصد تولید جهانی این ماده مخدر بوده است.
خبرگزاری رسمی اسپانیا افه به نقل از دادستانی این کشور گزارش داد که در سال گذشته ‪ ۴۸‬هزار و ‪ ۴۲۹‬کیلوگرم کوکایین که رقمی بی‌سابقه بوده است، در این کشور جنوب غربی اروپا کشف و توقیف شد.

طبق این گزارش، میزان کوکایین کشف شده در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن افزایش چشمگیری داشته، اما توقیف مواد مخدر دیگری چون حشیش، قرصهای روان گردان و هرویین کاهش یافته است.
در این مدت در طول مبارزه علیه مواد مخدر در سال گذشته ‪ ۳۵/۵‬میلیون یورو از قاچاقچیان توقیف شد که این رقم نیز ‪ ۷۵‬درصد بیشتر از سال پیش از آن بوده است.
اسپانیا پس از کلمبیا و آمریکا در رده سوم کشورهای کشف‌کننده مواد مخدر قرار دارد.
در این میان، ‪ ۶۰‬درصد مواد مخدر کشف شده در عملیات دریایی و مابقی در بنادر اسپانیا صورت گرفته است.
به گزارش افه، در سال گذشته میلادی ‪ ۶۴۶/۷‬تن حشیش در اسپانیا کشف شد که نسبت به ‪ ۷۵۱/۵‬تن سال پیش از آن کاهش داشته است.
همین امر در کشف هرویین ‪ ۱۴۹‬کیلوگرم و قرص‌های روان گردان ‪ ۴۴۸‬هزار و ‪ ۱۵۶‬قرص حاکم بوده است که به ترتیب نسبت به کشف ‪ ۲۴۶‬کیلوگرم و ‪ ۷۵۱‬هزار و ‪ ۵۴‬قرص در سال پیش از آن کاهش داشته است.
طبق این گزارش در عملیات مبارزه با مواد مخدر در سال گذشته ‪ ۵۵‬دستگاه کامیون ، ‪ ۱۰۸‬وانت، ‪ ۳۸‬موتور، ‪ ۳۳‬قایق موتوری ، ‪ ۴۱‬کشتی تفریحی و ‪۹۳۴‬ خودروی دیگر نیز از قاچاقچیان توقیف شد.

تاریخ بروزرسانی : 2006-09-19 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو