طرح شربت تریاک و کارت ویژه معتادان - اعتیاد

طرح شربت تریاک و کارت ویژه معتادان

طرح شربت تریاک و کارت ویژه معتادان اعتیاد

ایسکانیوز: رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی گفت: شربت تریاک و همچنین کارت هوشمند ویژه معتادان تا پایان تابستان سال جاری اجرایی می شود. سردار حمیدرضا حسین آبادی رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی کشور با اعلام این خبر افزود: با اجرایی شدن این طرح ها به خصوص کارت ویژه شناسایی […]

ایسکانیوز: رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی گفت: شربت تریاک و همچنین کارت هوشمند ویژه معتادان تا پایان تابستان سال جاری اجرایی می شود.
سردار حمیدرضا حسین آبادی رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی کشور با اعلام این خبر افزود: با اجرایی شدن این طرح ها به خصوص کارت ویژه شناسایی معتادان نه تنها آمار معتادان کشور ساماندهی می شود بلکه این امر باعث افزایش خدمات دهی به این قشر در جهت کاهش آسیب های ناشی از مصرف مخدر نیز می شود.
وی با بیان اینکه سال گذشته بالغ بر ۵۸۷ هزار معتاد تحت پروسه درمان قرار گرفتند اظهار داشت: این طرح در سال جدید هم با قوت پیشین خود ادامه دارد.
سردار حسین آبادی با اعلام اینکه سال گذشته با شروع طرح جمع آوری معتادین پر خطر روزانه ۳۰۰ معتاد هروئین دستگیر و به مراکز درمانی معرفی می شوند، گفت: این رقم امروز به ۲۰ نفر در روز کاهش یافته است.
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی با اشاره به اینکه در راستای طرح پیشگیری از اعتیاد و برگزاری جشن های اعتیاد تا پایان سال جاری گفت: هدفمان از این برنامه کاهش تقاضا است به طوریکه دیگر دغدغه ای بابت افزایش تولید مواد مخدر در کشور افغانستان نخواهیم داشت.
سردار حسین آبادی تصریح کرد: کشور انگلستان با اینکه در دورترین منبع بزرگ تولید مواد مخدر در جهان یعنی افغانستان قرار دارد ولی آمار معتادان و مواد مخدر مصرفی بسیار بالا است و این در حالی است که کشور ما با وجود نزدیکی تنگاتنگی که با این کشور دارد نه تنها توانسته است با اجرای برنامه های متنوع آسیب های ناشی از اعتیاد را کاهش دهد بلکه به نوعی برنامه سازماندهی شده برسد به طوریکه به عنوان الگو و نمونه جهان در خصوص مبارزه با مواد مخدر مطرح شده است.
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی همچنین به نقش سایر نهادها و سازمان ها در امر مقابله و پیشگیری از معضل اعتیاد اشاره کرد و خاطر نشان کرد: وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، بهزیستی و رسانه ها و همچنین سایر مراکز و NGO ها نقش به سزایی در مهار اعتیاد دارند./۰۶ /۱۸۷/۱۲۵

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2008-06-29 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :