سیگار به مصرف بیشتر مشروبات الکلی می‌انجامد

سیگار به مصرف بیشتر مشروبات الکلی می‌انجامد اعتیاد

ایرنا:بر اساس یک تحقیق، سیگار کشیدن تاثیر الکل را کاهش می‌دهد و فرد را به مصرف بیشتر مشروبات الکلی ترغیب می‌کند. به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن، دانشمندان در این مطالعه با قرار دادن موش‌ها در معرض ترکیبی از الکل و نیکوتین دریافتند نیکوتین غلظت الکل خون را به حدی کاهش می‌دهد که می‌تواند در […]

ایرنا:بر اساس یک تحقیق، سیگار کشیدن تاثیر الکل را کاهش می‌دهد و فرد را به مصرف بیشتر مشروبات الکلی ترغیب می‌کند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن، دانشمندان در این مطالعه با قرار دادن موش‌ها در معرض ترکیبی از الکل و نیکوتین دریافتند نیکوتین غلظت الکل خون را به حدی کاهش می‌دهد که می‌تواند در افراد سیگاری تاثیراتی برجابگذارد. این امر علت اینکه سیگار و الکل اغلب با هم دیده می‌شوند را توضیح می‌دهد. “وی جونگ چن” از مرکز علوم بهداشتی دانشگاه “ای‌اند ام تگزاس” در “کالج استیشن” که ریاست این تحقیق را بر عهده داشت، گفت: از آنجا که نیکوتین تاثیر لذت بخش الکل را بطور چشمگیری کاهش می‌دهد، باعث می‌شود فرد برای لذت بردن به نوشیدن الکل بیشتری وادار شود.
وی افزود: “به بیان دیگر، به نظر می‌رسد سیگار کشیدن موجب افزایش مصرف الکل می‌شود.”
“سوزان مایر” مدیر بهداشت دانشمند در “موسسه‌های ملی بهداشت آمریکا” گفت: افراد سیگاری برای ایجاد تاثیر لذت بخش الکل در خود نیاز به نوشیدن الکل بیشتری دارند.
وی افزود: این موضوع به ویژه برای الکلی‌های نوجوان و جوان مضر است زیرا تمایل به مصرف زیاد الکل در این گروه زیاد است و به بروز بیماریهای مزمن ناشی از مصرف الکل در سنین پایین‌تر می‌انجامد.
مشروح این مطالعه در مجله “‪Clinical and Experimental Research‬ :‪ “Alcoholism‬منتشر شده است.

تاریخ بروزرسانی : 2006-07-26 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو