سالانه هزاران نوزاد معتاد به دنیا می‌آیند.

سالانه هزاران نوزاد معتاد به دنیا می‌آیند. اعتیاد

idna.ir : جمعی از محققان در حال تلاش برای یافتن راهی برای کمک به حل مشکلی هستند که هر ساله هزاران نوزاد با آن به دنیا می‌آیند: اعتیاد به مواد مخدر. به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری اخبار دارویی (Web Md) برخی از این کودکان در هنگام تولد، معتاد به هروئین هستند […]

idna.ir : جمعی از محققان در حال تلاش برای یافتن راهی برای کمک به حل مشکلی هستند که هر ساله هزاران نوزاد با آن به دنیا می‌آیند: اعتیاد به مواد مخدر. به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری اخبار دارویی (Web Md) برخی از این کودکان در هنگام تولد، معتاد به هروئین هستند اما اکثریت آن ها معتاد به متادون هستند که گاه برای مادران تجویز می‌شود.

سالانه هزاران نوزاد معتاد به دنیا می‌آیند جمعی از محققان در حال تلاش برای یافتن راهی برای کمک به حل مشکلی هستند که هر ساله هزاران نوزاد با آن به دنیا می‌آیند: اعتیاد به مواد مخدر. به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری اخبار دارویی (Web Md) برخی از این کودکان در هنگام تولد، معتاد به هروئین هستند اما اکثریت آن ها معتاد به متادون هستند که گاه برای مادران تجویز می‌شود. بر همین اساس گریه‌های شدید، رعشه، اسهال، استفراغ و تشنج می‌تواند از علائم اعتیاد در نوزادان باشد. هدف از این تحقیقات که توسط لابراتوار بیولوژیک مارین (MBL) انجام شده است بررسی ساز و کار مولکولی و سلولی مربوط به اعتیاد و ترک آن در نوزادان است. یکی از محققین می‌گوید: «روش سنتی برای تسکین عوارض ترک اعتیاد در نوزادان، استفاده از تنتور تریاک است که نمونه ضعیف شده‌ای از مرفین به شمار می‌آید؛ اما درمان بهینه استفاده از ماده‌ای است که خود اعتیادآور نباشد.» این تحقیقات بر روی نوزاد موش‌ها در حال انجام است.

منبع خبر: خبرگزاری فارس ۹-۶-۸۴

تاریخ بروزرسانی : 2005-11-22 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو