رابطه بین افراد درمعرض دود سیگار و…

رابطه بین افراد درمعرض دود سیگار و… اعتیاد

رابطه بین افراد درمعرض دود سیگار و…Reviewed by Afshari on Aug 6Rating: ایسکانیوزـ طبق آخرین تحقیقات مشخص شد افرادی که در معرض دود سیگار هستند دو برابر بیشتر از بقیه افراد درمعرض ابتلا به بیماری‌های غضروفی، استخوانی هستند. به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از بی‌بی‌سی، در تحقیقی توسط دانشمندان چینی و آمریکایی […]

رابطه بین افراد درمعرض دود سیگار و...Reviewed by Afshari on Aug 6Rating:

ایسکانیوزـ طبق آخرین تحقیقات مشخص شد افرادی که در معرض دود سیگار هستند دو برابر بیشتر از بقیه افراد درمعرض ابتلا به بیماری‌های غضروفی، استخوانی هستند.
به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از بی‌بی‌سی، در تحقیقی توسط دانشمندان چینی و آمریکایی مشخص شد، زنانی که در معرض دود سیگار قرار می‌گیرند، قبل از دوران یائسگی دچار اختلالات غضروفی استخوانی می‌شوند و بروز چنین عارضه‌ای در مردان سیگاری نیز وجود دارد.
عارضه‌های استخوان نوعی بیماری است که از هرسه زن و هر دوازده مرد، یک نفر از آنها به این بیماری دچار می‌شوند و از آن به عنوان بیماری ملایم نیز یاد می‌شود زیرا مبتلایان به این عارضه تا مدت زمان زیادی از بیماری خودآگاه نمی‌شوند.
قابل توجه است گرچه این عارضه بیشتر در افراد پیر بروز پیدا می کند اما در بزرگسالان نیز امکان پیدایش چنین بیماری وجود دارد.
تحقیقات نشان می‌دهد زنانی که با افراد سیگاری زندگی می‌کنند دو برابر بیشتر از افرادی که با سیگاری‌ها زندگی نمی‌کنند در معرض ابتلا به بیماری‌های استخوانی هستند و همچنین این افراد ۶/۲ برابر بیشتر از غیر سیگاری‌ها دچار شکستگی ستون فقرات می‌شوند.

تاریخ بروزرسانی : 2006-08-06 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو