جایگاه اول ایران در مبارزه با مواد مخدر

جایگاه اول ایران در مبارزه با مواد مخدر اعتیاد

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران گفت : به اعتراف سازمان ملل، ایران در امر مبارزه با مواد مخدر و کاهش تقاضا در جایگاه اول قرار دارد. به گزارش خبرنگار مهر ، سردار سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: ما […]

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران گفت : به اعتراف سازمان ملل، ایران در امر مبارزه با مواد مخدر و کاهش تقاضا در جایگاه اول قرار دارد.
به گزارش خبرنگار مهر ، سردار سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: ما می توانیم معضل مواد مخدر را که بزرگترین معضل کشور است حل کنیم و باید در این رابطه ضمن ارتقای آگاهیها از ظرفیت مردم نیز استفاده کنیم.وی با اشاره به اینکه میزان تولید مواد مخدردر کشور افغانستان بر اساس برآورد سازمان ملل امسال به حدود ۱۰ هزار تن خواهد رسید اظهار داشت : به رغم تورم جهانی مواد مخدر روز به روز ارزانتر می شود و با توجه به اینکه سیاستهای کلی نظام مبتنی بر مبارزه جدی با مواد مخدر است تلاش برای کاهش تقاضا و درمان معتادان گامهای اساسی جمهوری اسلامی ایران بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی یاد آور شد : در گذشته تصور این بود اگر جلوی عرضه مواد مخدر گرفته شود تعداد معتادان نیز کاهش می یابد اما با توجه به سود آوری مواد مخدر با وجود همه تلاشها نمی توان جلوی تولید و توزیع مواد مخدر را گرفت.

احمدی مقدم اضافه کرد : قیمت هر کیلو هروئین در افغانستان ۱۰۰۰ یورو در مرز افغانستان ۳ هزار یورو و در اروپا ۱۰۰ هزار یورو است. بنابراین، به دلیل سود آوری فروش مواد مخدر باید همزمان با مبارزه با توزیع این مواد اقداماتی دیگری نیز انجام شود چرا که ما تا کنون حدود ۳ هزار و ۶۰۰ شهید و ۱۲ هزار مجروح در مبارزه با مواد مخدر داشته ایم اما در کاهش مصرف نتوانسته ایم به نتایج دلخواه برسیم.

وی تاکید کرد : با ۶ برابر شدن اعتبارات مبارزه با مواد مخدر تنها در سال ۸۶ حدود ۵۸۷ هزار معتاد تحت درمان قرار گرفتند و این گام اساسی در کاهش تقاضا و درمان معتادان است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه در سال ۸۵ رویکرد اصلی پلیس تقویت مرزها و یگانهای عملیاتی مبارزه با مواد مخدر بود خاطرنشان کرد : تنها در سال ۸۶ حدود ۹۰۰ تن مواد مخدر در ایران کشف شد که این مقدار معادل ۹۵ درصد کشفیات مواد مخدر در کل جهان است.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد : در سال ۸۷ ضمن ادامه مبارزه جدی با توزیع کنندگان مواد مخدر پیشگیری و درمان معتادان دردستور کار پلیس قراردارد.

تاریخ بروزرسانی : 2008-07-04 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد