بروز ناتوانایی‌های جنسی به دنبال…

بروز ناتوانایی‌های جنسی به دنبال… اعتیاد

رییس یازدهمین کنگره انجمن اورولوژی با اشاره به شیوع نسبتا بالای ناتوانی جنسی در مردان تاکید کرد: این مشکل در ۹۰ درصد موارد قابل درمان است. دکتر محمدعلی زرگر، قائم مقام انجمن اورولوژی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درمان ناتوانایی‌ جنسی را رشته‌ای نسبتا جوان دانست که در حدود […]

رییس یازدهمین کنگره انجمن اورولوژی با اشاره به شیوع نسبتا بالای ناتوانی جنسی در مردان تاکید کرد: این مشکل در ۹۰ درصد موارد قابل درمان است.
دکتر محمدعلی زرگر، قائم مقام انجمن اورولوژی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درمان ناتوانایی‌ جنسی را رشته‌ای نسبتا جوان دانست که در حدود ۲۰ سال اخیر در دنیا مطرح شده است و گفت: تقریبا ۲۵ تا ۴۰ درصد مردان از سن ۴۰ سالگی به بعد با نوعی از ناتوانی جنسی روبرو می‌شوند. به طور کلی با بالا رفتن سن، شانس بروز ناتوانی جنسی در مردان بیشتر می‌شود.
این متخصص کلیه و مجاری ادراری گفت: خوشبختانه ناتوانی جنسی در بیش از ۹۰ درصد موارد قابل درمان است. در گذشته باور بر این بود که ناتوانی جنسی ریشه در مسایل روحی – روانی دارد. این درحالی است که امروزه ثابت شده که بیشتر از ۵۰ درصد این ناتوانی ریشه در بیماری‌های عضوی دارد.

به گفته دکتر زرگر، شایع‌ترین علت ناتوانی جنسی ناشی از بیماری‌های قلبی – عروقی است. به این معنا که همان بیماری‌هایی که قلب را گرفتار می‌کند می‌توانند باعث ایجاد ناتوانی جنسی نیز شوند.

رییس یازدهمین کنگره انجمن اورولوژی با توصیه برانجام ورزش جهت حفظ سلامتی قلب، تاکید کرد: از کشیدن سیگار و خوردن موادغذایی چرب به منظور جلوگیری از بروز بیماری‌های قلبی عروقی و بیماری‌های ناتوانی جنسی اجتناب شود.

وی درصد کمی از بیماری‌های روحی – روانی را علت بروز ناتوانی‌های جنسی دانست و گفت: بیماری‌های روحی – روانی شاید ۱۰ تا ۱۵ درصد علت ایجاد ناتوانی جنسی در مردان باشد. در مجموع بیماری‌های عضوی و عروقی علت اصلی بروز این ناتوانی است.

به گفته دکتر زرگر، درمان ناتوانی‌های جنسی در مرحله‌ اول طبی است. در صورتی که به هر دلیلی درمان طبی موثر نباشد درمان جراحی به کار گرفته می‌شود. به طور کلی حدود ۹۰ درصد ناتوانایی‌های جنسی قابل درمان است.

وی با اشاره به برگزاری یازدهمین کنگره انجمن اورولوژی از ۹ تا ۱۲ خرداد در محل کتابخانه ملی گفت: همزمان با برگزاری کنگره انجمن اورولوژی عمومی، شاخه زنان رشته اورولوژی و آندورولوژی (ناتوانی جنسی و عقیمی مردان) هم کنگره‌های جداگانه‌ای را برگزار می‌کنند.

دکتر زرگر با بیان این که در این کنگره مباحثی راجع به انواع سرطان‌ها، اورولوژی اطفال، پیوند کلیه مطرح می‌شود، ادامه داد: امروز اورولوژی زنان در ایران بسیار فعال بوده و حدود ۵۰ متخصص زن در کشور درحال فعالیت هستند. به طور کلی ایران در این زمینه از تمام کشورهای همجوار مطرح‌تر است.

رییس یازدهمین کنگره انجمن اورولوژی در پایان گفت: در این کنگره علاوه بر متخصصان داخلی، ۱۲ متخصص از اروپا شرکت دارند. همچنین علاوه بر رییس انجمن اورولوژی ایران، رییس انجمن اورولوژی اروپا، آسیا و انجمن اورولوژی عرب نیز در این کنگره حضور دارند.

تاریخ بروزرسانی : 2008-05-30 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد