جزئیات نشست کارگروه تعیین مزد سال ۹۷ کارگران

جزئیات نشست کارگروه تعیین مزد سال ۹۷ کارگران اقتصاد

فرامرز توفیقی با اعلام این خبر که محاسبه سبد معیشت کارگری با به روزرسانی گرانی‌های اخیر به شورای عالی کار ارسال خواهد شد، گفت: بدون درنظر گرفتن تورم امسال، بیش از ۱۵۰۰ هزار تومان عقب ماندگی وجود دارد.

تعیین مزد سال ۹۷ کارگران

تعیین مزد سال ۹۷ کارگران ,فرامرز توفیقی عضو کارگری شورای عالی کار با اشاره به جدیدترین جزئیات نشست اعضای شورای عالی کار پیرامون تعیین دستمزد سال ۹۷ بیش از ۱۳ میلیون کارگر ایرانی، اظهار داشت: نشست کارگروه بررسی تعیین دستمزد سال ۹۷ کارگران بیشتر هم‌اندیشی برای ارتقای سطح قدرت خرید کارگران نسبت به سال‌های گذشته بود.   وی افزود: با بررسی‌های انجام شده، قدرت خرید کارگران نسبت به سال گذشته کاهش داشته است و اگر بخواهیم رقمی در این باره اعلام کنیم، مشخص می‌شود که دستمزد فعلی ۱۵۰ درصد نسبت به هزینه‌های سبد معیشت که شامل حداقل‌هاست، عقب‌ماندگی دارد.

جزئیات تعیین مزد سال ۹۷ کارگران

  رئیس کارگروه مزد شوراهای اسلامی کار معتقد است، کارفرمایان باید بپذیرند که بیش از آن چیزی که رقم تورم اعلام می‌شود، رقمی برای افزایش دستمزد کارگری اضافه کنند تا شاید در درازمدت بخشی از عقب‌ماندگی‌های مزد کارگران جبران شود.   این عضو شورای عالی کار با اشاره به اینکه سبد معیشت سال گذشته هزینه‌ای بالغ بر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان داشت. تصریح کرد: دنبال راهکاری هستیم که عقب‌ماندگی سال‌های گذشته را جبران کنیم.

تعیین مزد سال ۹۷ کارگران

نشست کارگروه تعیین مزد سال ۹۷ کارگران

  وی در پاسخ به این سوال که آیا گرانی‌هایی که اخیراً در کشور رخ داده، در محاسبه جدید سبد معیشت سال ۹۶ مؤثر خواهد بود یا خیر، گفت: قطعاً هزینه‌های سبد معیشت با توجه به تغییرات قیمتی اخیر و افزایش نرخ‌هایی که رخ داده، به روزرسانی خواهد شد و پیشنهادات لازم برای تصمیم‌گیری به شورای عالی کار ارسال می‌شود. فارس

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2017-12-26 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :