جام جم آنلاين: به تازگی یک آزمایش جدید خون برای تشخیص سرطان پروستات و تعیین چگونگی پیشرفت آن طراحی شده است. به گزارش CBS News ، محققان در این تست یک پروتئین جدید به نام EPCA-2 ، آنتی ژن ظاهر...

جام جم آنلاين: به تازگی یک آزمایش جدید خون برای تشخیص سرطان پروستات و تعیین چگونگی پیشرفت آن طراحی شده است.
به گزارش CBS News ، محققان در این تست یک پروتئین جدید به نام EPCA-2 ، آنتی ژن ظاهر شده در مرحله اول بیماری ، را در خون جستجو می کنند. برخلاف PSA (آنتی ژن اختصاصی پروستات) ، پروتئینی که بر اساس آن تست رایج PSA طراحی شده و در سلولهای سرطانی موجود نیست ، پروتئین EPCA-2 تازه یافت شده به میزان زیاد در سلولهای سرطانی پروستات یافت می شوند.

به گفته محققان این تست 97 درصد اختصاصی بوده به این معنی که در صورت ثبت بودن جواب تست فقط 3 درصد احتمال کاذب بودن آن وجود دارد.
تست رایج PSA کاملا رضایت بخش نیست زیرا چه بسا مردانی که دچار سرطان پروستات نیستند و در این تست سطوح بالای PSA در مورد آنها تشخیص داده می شود و یا مردان مبتلا به این بیماری که نتیجه تست PSA آنها سطوح خیلی پائینی را نشان می دهد.
تست جدید از هر دونظر یعنی تشخیص سرطان زمانی که واقعا وجود دارد و تشخیص عدم ابتلا به آن زمانی که واقعا وجود ندارد بر آزمایش PSA ارجحیت دارد.
به هرحال پیش از تایید قطعی این آزمایش انجام تحقیقات گسترده تر لازم است.

ایستگاه سلامت نیک صالحی
سرگرمی
جدیدترین خبرهای امروز
تازه های نیک صالحی در یک نگاه
عکس های دیدنی
جدیدترین خبرهای امروز
وبگردی
پر بیننده ها
پر بیننده ها
Copyright (c) 2003-2015 Niksalehi.com All Rights Reserved. © کلیه حقوق متعلق به سایت نیک صالحی می باشد. باز نشر مطالب تنها با ذکر منبع مجاز می باشد .
X
X