اسفناج در درمان بيماري گواتر موثر است

اصفهان ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۴/۰۹/۲۷‬ يك متخصص گياه دارويي، گفت : يد موجود دراسفناج ، فعاليت غدد تيروئيد را در افرادي كه مبتلا به بيماري گواتر مي‌باشند تنظيم مي‌كند و در درمان آن تاثير گذار است. دكتر "رضا غفوري...

اصفهان ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۴/۰۹/۲۷‬
يك متخصص گياه دارويي، گفت : يد موجود دراسفناج ، فعاليت غدد تيروئيد را در افرادي كه مبتلا به بيماري گواتر مي‌باشند تنظيم مي‌كند و در درمان آن تاثير گذار است.

دكتر "رضا غفوري "روز يكشنبه در گفتگو با ايرنا افزود : املاح معدني و ويتامين‌هاي موجود در اسفناج، موجب رشد و جوش خوردن شكستگي ها، ترميم استخوان ها، رويش و رشد دندان‌ها مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه اسفناج گياهي علفي از تيره چغندراست، گفت: اسفناج حاوي مواد ازته، هيدرات‌هاي كربن، كلسيم، فسفر، پروتئين، چربي، آهن، آب، ويتامين ، املاح پتاسيم ، سديم ، منيزيم ، مس و يد است و علاوه بر مصرف غذايي، داراي خاصيت درماني نيز است.

وي تصريح كرد : اسفناج براي درمان ناراحتي‌هاي تنفسي ، التيام سرفه‌هاي خشك ،گرفتگي صدا و آسم موثر است.

وي اضافه كرد : اسفناج پخته اختلالات گوارشي را درمان مي‌كند ، خشكي مزاج و پريدگي رنگ را از بين مي‌برد و موجب تحريك غدد گوارشي و هضم غذا مي‌شود.

غفوري، با اشاره به اينكه بسياري از بانوان نسبت به زيبايي پوست خود حساسند، گفت : استفاده موضعي و خوراكي آب اسفناج،آثار جوشهاي صورت وخارش پوست را از بين مي‌برد و در درمان آنها موثر است.

وي گفت : با توجه به‌اينكه ‪ ۸۰‬درصد از كودكان از سو تغذيه ناشي از مصرف غذاهاي فانتزي در رنجند و دچار كم خوني مي‌باشند به مادران توصيه كرد:
با اضافه كردن اسفناج به سوپ ، آش و خورشت اين كمبودها را جبران كنند.

بگفته وي، اسفناج براي مبتلايان به بيماري كبد، درد مفاصل ، نقرس و افراد مبتلا به سنگ كليه حاد نيز مفيد است.

درمان بیماری های بواسیر ، هموروئید ترومبوزه ، شقاق ، کیست مویی ، آبسه و فیستول
پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
سایر مطالب این بخش