همشهري : پاسخ به پرسش پزشكي دكتر روزنفلد در پاسخ به سئوالي گفته است: درمان بيماري سنگ كيسه صفرا، امروزه به صورت سابق دشوار نيست و راه هاي آسان تري براي آن وجود دارد. علاوه بر راه طولاني سابق، سنگ...

همشهري :
پاسخ به پرسش پزشكي
دكتر روزنفلد در پاسخ به سئوالي گفته است: درمان بيماري سنگ كيسه صفرا، امروزه به صورت سابق دشوار نيست و راه هاي آسان تري براي آن وجود دارد. علاوه بر راه طولاني سابق، سنگ كيسه صفر را مي توان با مصرف داروي «اكتي گال» حل كرد و از ميان برد البته نه همه سنگ ها را. همچنين از طريق عمل لاپاروسكوپيك كلسيستكتومي (فرستادن لوله و خارج ساختن سنگ) و بالاخره با ليتوتريپسي (استفاده از امواج الكترو مگنتيك). استفاده از يكي از اين سه روش و روش سنتي (جراحي مفصل) بستگي به نوع سنگ و طرز قرار گرفتن آن دارد. اگر سنگ كيسه صفرا درمان نشود، فرد دچار يرقان و تورم كبد خواهد شد زيرا كيسه صفرا انبار بايل (صفرا) است كه براي هضم غذاي چرب در كبد ساخته مي شود و هنگام لزوم از كيسه به روده كوچك فرستاده مي شود و نبايد مجاري دريافت و ارسال بسته باشد كه با تشكيل سنگ اين مجاري تنگ يا بسته مي شوند و توليد عوارض ناخواسته مي كنند..


ایستگاه سلامت نیک صالحی
سرگرمی
جدیدترین خبرهای امروز
تازه های نیک صالحی در یک نگاه
عکس های دیدنی
جدیدترین خبرهای امروز
وبگردی
پر بیننده ها
پر بیننده ها
Copyright (c) 2003-2015 Niksalehi.com All Rights Reserved. © کلیه حقوق متعلق به سایت نیک صالحی می باشد. باز نشر مطالب تنها با ذکر منبع مجاز می باشد .
X