يكشنبه, ۳۱ فروردين ۱۳۹۳ کارت شارژ شارژ مستقیم همراه اول  RSS تماس با ما تبلیغات در سایت آگهی رایگان تالار گفتمان صفحه اصلی
اخبار سرگرمی پزشکی تغذیه انواع فال طالع بینی استخاره زناشویی همسرداری سبک زندگی گوناگون خانمها آقایان دینی تصویری سینما کودکانه جالب روانشناسی
بخش پزشکی

پر بیننده ها

  آخرین خبرها
  پربیننده های اخبار

نابود کردن این جانور نفرت انگیز (کک) چه راههایی وجود دارد

برای دور کردن یا نابود کردن این جانور نفرت انگیز (کک) چه راههایی وجود دارد ؟ با اینکه ما منزل را همیشه بسیار تمیز نگه میداریم و من تقریبا یکروز در میان حمام کرده و لباسهایم را عوض می کنم...

برای دور کردن یا نابود کردن این جانور نفرت انگیز (کک) چه راههایی وجود دارد ؟ با اینکه ما منزل را همیشه بسیار تمیز نگه میداریم و من تقریبا یکروز در میان حمام کرده و لباسهایم را عوض می کنم ولی بیش از یک ماه است که این ملعون از خانه بیرون نرفته و تمام بدن من را نیش زده که واقعا شبیه به سرخک شده است با این که من در طول این یک ماه و ... چهل و دو مورد کک را گرفته تکه تکه و نابود کرده ام ولی هنوز هم خواب شب و روز را از من گرفته اند حال اگر ممکن است دارویی ماده بوداری چیزی به من معرفی کنید که این خون دزد لعنتی را از خود و خانه دور کنم!
با تشکر فراوانپاسخ : با سلام
حشرات و جوندگان، جزء آفت‌های زندگی امروز به حساب می‌آیند و وجود آن‌ها در منازل می‌تواند باعث آسیب رسیدن به غذاها یا دارایی‌هایی منزل شود. بعضی از حشرات صرفاً آلودگی‌ها را منتقل می‌کنند. روش‌های پیشگیری ساده‌ای وجود دارد که کمک می‌کند اکثر مشکلات روزمره ناشی از حشرات و جونده‌ها، پیش از این که اصلاً به وجود آید، متوقف شود. حتی زمانی که این موجودات به منزل راه می‌یابند هم به ندرت نیاز به استفاده از آفت‌کش‌ یا جونده‌کش‌ها احساس می‌شود؛ بلکه به سادگی و تنها با از بین بردن منبع تغذیه آن‌ها یا تخریب مکان‌های تخم‌ریزی‌شان، غالباً می‌توان به شکلی مؤثر آن‌ها را کنترل کرد. برداشتن قدم‌های ساده‌ای مثل موارد زیر، کاربرد مؤثری در از بین بردن حشرات خانگی دارند: دفع زباله‌ها به صورتی که حشرات و حیوانات کمتری را دور خودش جمع کند، پاک و تمیز کردن غذاهایی که روی زمین می‌ریزند (خصوصاً خرده‌ریزه‌ها) و از بین بردن کانون‌هایی مثل تپه آشغال یا خاک یا هر چیز دیگری در اطراف منزل یا محل زندگی. در این مطلب قصد داریم نکات پیشنهادی برای رهایی از شر حشرات و جونده‌ها به شما ارایه کنیم که حداقل خطر را برای سلامتی شما و محیط زیست به همراه دارند. استفاده از چند روش از این موارد به صورت ترکیبی و با هم، توصیه می‌شود.
روش های پیشگیری
شکاف‌ها و درزها را بپوشانید
اولین روش دفاعی آن است که مطمئن شویم حشرات و جونده‌ها نمی‌توانند وارد خانه شوند. حشرات و موجودات خزنده از طریق شکاف‌ها و درزها وارد می‌شوند، اما حشرات بالدار از راه‌ درها و پنجره‌های باز به منازل نفوذ می‌کنند. بهتر است حداقل سالی یک‌بار دور تا دور بنای ساختمان، دیوارها و تمام جوانب منزل خود را به دقت بررسی کنید و شکاف‌ها و ترک‌هایی را که لازم است، بپوشانید. بهتر است از ماده مناسبی برای پوشاندن و پرکردن درزها استفاده کنید. باید حواستان به درزهای اطراف کلید و پریزهای برق و شکاف‌های بیرون منزل باشد. باید مطمئن شد که پاشنه و آستانه در ورودی به خوبی بسته می‌شود و درز و شکافی بین چارچوب درها و پنجره‌ها وجود ندارد.
از توری استفاده کنید
پرده‌های توری، یکی از بهترین روش‌های جلوگیری از ورود حشرات به داخل منزل هستند، اما توری در ورودی کمتر مؤثر است؛ چون پشه‌ها و مگس‌ها جذب بوی غذا یا افراد می‌شوند و معمولاً بیرون از توری در ورودی تجمع می‌کنند و به محض این که در باز می‌شود، به داخل منزل هجوم می‌آورند. اگر از توری برای در ورودی استفاده می‌کنید، بهتر است فنر قوی داشته باشد تا بتواند پس از باز شدن، آن را محکم ببندد.
چراغ اضافی خاموش
طراحی مناسب و استفاده دقیق و صحیح از نور برای بیرون و داخل منزل، جهت پیشگیری از بروز مشکلات ناشی از وجود حشرات، بسیار مؤثر است. سعی کنید که چراغ بیرون را در همه ساعت‌ها روشن نگذارید؛ چون هر وقت که در باز شود، حشراتی که جذب این نور شده‌اند، به داخل خانه هجوم می‌آورند. شما می‌توانید با روشن کردن چراغ‌ها فقط برای زمان‌هایی که احتیاج دارید، جمع شدن حشرات به دور منبع نور را به حداقل برسانید. استفاده از تایمر برای روشن و خاموش شدن اتوماتیک چراغ‌ها نیز بسیار مفید است.
موقعی که نور بیرون در منزل را طراحی یا نصب می‌کنید، بهتر است لامپ‌ها را مستقیم بالای در ورودی نصب نکنید؛ بلکه بهتر است آن را چند متر آن طرف‌تر قرار بدهید و جهت نور را به سمت در ورودی یا احیاناً پله‌ها برگردانید. این کار باعث می‌شود که محل عبورتان خوب روشن شود و در عین حال حشره‌های موذی را هم دور کنید. بهتر است برای نور حیاط یا در ورودی، از لامپی با نور زرد استفاده کنید، چون حشرات و مگس‌ها، به نور سفید بیشتر از نور زرد جذب می‌شوند. به خاطر این‌که چراغ‌های بیرون از منزل، به خوبی حشرات را دور خودشان جمع می‌کنند، نقش خوبی هم در جمع شدن عنکبوت‌ها و تار تنیدن آن‌ها دارند.
قرار عملیات: ساعت 9 شب، دم در
لازم است زباله‌ها را در سطل‌هایی جمع‌آوری و دفع کنید که در آن‌ها کیپ بسته می‌شود؛ همچنین ضرورت دارد که به صورت منظم آن‌ها را بشویید. این کار باعث می‌شود که مگس‌ها امکان تخم‌ریزی پیدا نکنند و حشرات نتوانند جذب زباله‌ها شوند. اگر این امکان را داشته باشید که زباله‌های آشپزخانه را روزانه دفع کنید و بیرون بگذارید، داخل سطل زباله چیزی باقی نخواهد ماند که حشرات را دور خودش جمع کند. اگر این کار مقدور نیست، بهتر است کیسه زباله پرشده را محکم ببندید و در ساعت (های) مقرر از منزل خارج کنید و حتی‌الامکان در مخزن زباله عمومی پوشیده‌ای بیندازید. اجازه ندهید که در جاهای پرت خانه مثل انباری، گاراژ یا جاهای دیگری که کمتر استفاده می‌شوند، زباله، روزنامه یا البسه قدیمی جمع شوند؛ چون این جور جاها مکان بسیار مناسبی برای تخم‌ریزی حشرات یا مخفی شدن آفت‌ها هستند.
حمله به انبار و حیاط پشتی
روی هم جمع شدن و تلنبار شدن چوپ یا تپه خاک یا برگ و از این قبیل موارد در منزل یا دوروبر آن، باعث می‌شود که برخی حشرات خاص دور این مکان‌ها جمع شوند. چوب‌هایی را که رطوبت گرفته‌اند یا خورده و نرم شده‌اند (در سقف دیوار، انباری یا هر جای دیگر)، عوض کنید. برخی تکه‌های چوب که مثلاً برای دور باغچه‌ یا پرچین به کار می‌روند ممکن است زود خراب شوند (خصوصاً در محل کاشتنشان در خاک). این مکان‌ها هم کانون‌های خوبی برای جمع شدن و زاد و ولد حشرات موذی هستند.
لشکرکشی با دسته جارو
جارو کشیدن منظم و مرتب و رعایت پاکیزگی، احتمال جمع شدن آفت‌های این چنینی را بسیار کم می‌کند. حواستان باشد که باید کیسه جارو برقی را هم عوض کنید چون خودش می‌تواند منبع خوبی برای رشد آفت‌ها و حشرات خاصی باشد.
تبعید به آلاسکا!
بسیاری از حشرات خصوصاً بید لباس‌ها یا آفت غذاها را می‌توان با این شیوه از بین برد: لباس یا ماده آلوده را در داخل کیسه پلاستیکی بگذارید و آن‌ها را برای چند روز در داخل فریزر قرار دهید. این کار باعث می‌شود که اکثر آفت‌ها در هر مرحله‌ای از زندگی که هستند از بین بروند و به علاوه، لباس یا ماده مورد نظر هم آسیب نبیند. پس از این که غذاهای آلوده را دور ریختید و موقعی که لباس‌ها را در فریزر گذاشتید، جاهایی را که منابع غذایی را ذخیره می‌کنید (مثل قفسه‌ها) به صورت منظم جارو بکشید و تمیز کنید تا از رشد مجدد آفت‌ها جلوگیری به عمل آید.
کک
کک‌ها معمولاً در پایان تابستان به بیشترین تعداد خودشان می‌رسند. کک‌ها گونه‌های زیادی دارند اما شایع‌ترین آن‌ها، کک گربه است که البته به سگ‌ها و انسان‌ها هم حمله می‌کند. کک‌های بالغ بر روی بدن حیوانات زندگی می‌کنند و با مخفی شدن در پشم و خز آن‌ها، به تغذیه از خونشان می‌پردازند. در خانه‌های فرش‌دار، لارو کک گربه حدود 80 درصد از عمر خود را در عمق پرزهای فرش سپری می‌کند. خصوصاً اگر در منزلتان حیوانی نگهداری می‌کنید، مرتب خانه را جارو بکشید؛ خصوصاً جاهایی را که حیوان آن جا رفت و آمد دارد یا می‌خوابد، زیر صندلی‌ها، گوشه‌های خانه و همچنین ترک‌های کف و دیوار خانه؛ بعد از آن حتماً کیسه جاروبرقی را هم دور بیندازید. این طورتخمین زده می‌شود که جارو کشیدن، کمتر از20 درصد از لارو کک‌هایی را که در فرش‌های خانه جا خوش کرده‌اند، جمع می‌کند، اما نکته در این جا است که جارو کشیدن منظم می‌تواند تخم‌ کک‌ها و فضولات کک‌های بالغ را که مبنع مهم تغذیه برای لاروهای جوان هستند، جمع‌آوری و دفع کند. محل خواب حیوان خانگی‌تان را هر 2 تا 3 هفته یکبار با آب و صابون بشویید؛ خود حیوان را هم ترجیحاً با شامپوی مخصوص یا شامپوی ضد کک بشویید. برای حیواناتی که مو یا پشم بلندی دارند می‌توانید از شانه‌های مخصوص با دندانه‌های ظریف و بلند استفاده کنید. موقع شانه زدن، آب و صابون کنار دستتان باشد و هر وقت کک‌ها در شانه مخصوص گیر افتادند، آن‌ها را داخل ظرف آب و صابون بیندازید تا کشته شوند. هر چقدر حیوانات خانگی سالم‌تر باشند، کک‌های بالغ کمتری در موهای آن‌ها جا خوش می‌کنند. اگر سروکارتان به کک‌ها افتاده است، باید به خاطر داشته باشید که کک بالغ می‌تواند در داخل پیله خود و خارج از بدن میزبان واقعی‌اش ، بدون آن که شناسایی شود تا 140 روز هم زنده بماند تا این که شرایط تغذیه‌ای مناسبی پیدا کند و از پیله اش خارج شود و مجدداً به تغذیه بپردازد.

اگر روش‌های کنترلی که درباره حشرات و جوندگان صحبت کردیم، مؤثر نیفتاد، ممکن است به ذهنتان خطور کند که از حشره‌کش‌ها یا جونده‌کش‌ها موجود در بازار استفاده کنید. قبل از آن‌که اسپری حشره‌کش یا جونده‌کش یا هر ماده شیمیایی را تهیه کنید و برای استفاده وسیع دوروبر منزل به کار گیرید، بهتر است بررسی کنید که آیا طعمه‌ها و دام‌های دارای ماده کشنده وجود دارد یا خیر؟ چون اگر با طعمه‌ها مشکل حل شود، خودتان، اطرافیان و محیط زیست را کمتر در معرض آفت‌کش‌ها و مواد شیمیایی قرار داده‌اید. برای استفاده از هر نوع ماده شیمیایی، همیشه به توصیه‌هایی که بر روی برچسب یا بدنه محصول قید شده است توجه کنید و وسایل حفاظت شخصی توصیه‌شده را به کار بگیرید. همیشه باید حشره‌کش‌ها و جونده‌کش‌ها را در ظرف‌های مخصوص خودشان که به همین منظور طراحی شده‌اند، نگهدارید و ظروف آن‌ها را دور از دسترس کودکان قرار دهید. پس از آن‌که محتوای ظرف، مصرف شد و به پایان رسید، آن‌ها را به شیوه صحیح در زباله‌ها دفع کنید. در نهایت اگر کار خیلی بالا گرفته بود می‌توانید از متخصصان این کار کمک بگیرید.

قبل از خرید ماده شیمیایی آفت کش
1) نوع آفت و حشره مورد نظرتان را دقیق مشخص کنید.
2) ابتدا از روش‌های کنترل فیزیکی و روش‌های جایگزین آفت‌کش‌ها استفاده کنید.
3) پیش از خرید ماده شیمیایی، توصیه‌های برچسب راهنما و احتیاطات ایمنی آن را بخوانید. این برچسب اطلاعات باید نام آفت (حشره یا جونده) مورد نظر را که می‌تواند کنترل کند و همچنین محل مصرف آن (داخل منزل، بیرون منزل، باغ و باغچه و...) را مشخص کرده باشد.
4) فقط به تعداد مورد نیاز از محصول شیمیایی خریداری کنید.
5) اگر خودتان نمی‌توانید از عهده کار برآیید، از فرد متخصص معتبر کمک بگیرید.

موقع مصرف ماده شیمیایی آفت‌کش
1) تمام توصیه‌های قیدشده در برچسب راهنما و احتیاطات ایمنی ذکرشده را با دقت قبل از مصرف بخوانید و به کار ببندید.
2) موقع مصرف ماده شیمیایی، از خوردن، آشامیدن یا سیگار کشیدن جداً خودداری کنید.
3) افراد (یا حیوانات خانگی) را موقع استعمال ماده شیمیایی از محل مورد نظر خارج کنید.
4) اگر در آشپزخانه باید از ماده شیمیایی استفاده کنید، غذاها، ظرف‌ها و لوازم آشپزخانه را حتی‌الامکان از محل بیرون ببرید یا روی آن‌ها را بپوشانید.

پس از مصرف ماده شیمیایی و آفت‌کش
1) همیشه پس از استفاده از هر ماده شیمیایی یا آفت‌کش، دست‌هایتان را کامل با آب و صابون بشویید.
2) پیش از آن که ماده شیمیایی به کار گرفته شده خشک شود، اجازه ندهید هیچ فردی به سمت محل استفاده برود یا در آن جا به کاری مشغول شود.
3) بهتر است جریان هوا و تهویه مناسبی برای محلی که ماده شیمیایی استفاده شده،‌ برقرار شود.
4) همه سطوح و جاهایی را که در تماس با ماده غذایی هستند (مثل روی کابینت، اپن آشپزخانه، میز غذاخوری، سینک و غیره) را چه بیرون و چه درون منزل، خوب تمیز کنید و بشویید.
5) مواد شیمیایی را دور از دسترس کودکان و خارج از جایی که غذاها یا نوشیدنی‌ها قرار دارند، نگهداری کنید.

در صورت مسموم شدن احتمالی
1) فوراً با مرکز اورژانس تماس بگیرید و تقاضای کمک کنید.
2) ظرف یا برچسب راهنمای ماده شیمیایی را همراه با خودتان به بخش اورژانس یا نزد پزشک معالج ببرید.
3) اگر توصیه‌ای برای کمک‌های اولیه روی برچسب راهنما ذکر شده، پیش از رسیدن گروه اورژانس آن‌ها را بخوانید و به کار ببندید.

موقع دور ریختن ماده شیمیایی
1) از ظرف‌های خالی مواد شیمیایی مجدداً استفاده نکنید. آن‌ها را به شیوه صحیح در زباله‌ها دفع کنید.
2) اگر محل خاصی دوروبر منزل یا محل سکونتتان برای دفع مواد شیمیایی می‌شناسید، آن محل برای این کار مناسب‌تر است.
حس ششم را به کار بیندازید
1) این توصیه‌ها، کلی و عمومی است.
2) برچسب راهنما می‌تواند توصیه‌های اختصاصی‌تری به شما ارایه کند.
3) اگر باز هم شک دارید، نظر یک متخصص را جویا شوید.

«کنترل یک‌پارچه آفت‌ها» چیست؟
«کنترل یک‌پارچه آفت‌ها»، روش‌ و رویکردی جامع و همه جانبه است که در آن از همه روش‌های مناسب و شناخته‌شده کنترل برای پیشگیری یا کاهش مشکلات و آسیب‌های ناشی از آفت‌ها استفاده می‌شود تا این آسیب‌ها به حداقل برسند؛ در این میان هدف آن است که تنوع ژنتیکی در محیط زیست و اکوسیستم حفظ شود و خطرات مواد شیمیایی برای سلامت انسان و محیط زیست به کمترین مقدار خودش برسد.
برخی از کارهایی که در کنترل یک‌پارچه آفت‌ها انجام شوند عبارتند از:
طرح‌ریزی و کنترل مناسب محیط منزل برای پیشگیری از تبدیل ارگانیسم‌ها موجودات به آفت‌های مضر (از جمله کاهش امکان دسترسی آن‌ها تا حد ممکن به مواد غذایی یا سرپناه برای هر آفت، حشره یا جونده احتمالی)
مشخص کردن آفت‌های احتمالی و فراگیری عادت‌ها و نحوه زندگی هر کدام
پیگیری و کنترل محل و تعداد آفت‌های شناخته شده و همچنین موجودات مفید در محیط زیست، به علاوه تمام مراحل محیطی مرتبط
تعیین آستانه خطر و شرایط انجام اقدام جدی؛ مثلاً در منزل، آستانه خطر می‌تواند برحسب درجه آسیب و صدمه‌ای تعیین شود که یک آفت خاص وارد می‌کند یا تعداد خاصی از جمعیت آفت‌ها که مداخله را ضروری می‌سازد؛ این کار برای پیشگیری از ضرر مالی یا جلوگیری از استرس روحی- روانی یا آسیب به زیبایی محیط منزل انجام می‌شود.
به کارگیری روش‌های کنترل فرهنگی، فیزیکی، زیستی، رفتاری یا شیمیایی، برحسب نیاز در جهت حفظ جمعیت آفت‌ها در زیر حد آستانه.
ارزیابی و بررسی اثرات و کارآیی روش‌های کنترل آفت که مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

  ایستگاه سلامت نیک صالحی

سرگرمی
جدیدترین خبرهای امروز
تازه های نیک صالحی در یک نگاه

 • طرز تهیه یک دسر خانگی لذیذ با خرما +عکس
 • بستنی رژیمی با ماست, بسیار لذیذ و کم کالری+عکس

 • اثبات حرف یک زن در میان خاکستر جسدش!+عکس
 • خواهر بریتنی اسپیرز و همسر جدیدش +عکس

 • سیما تیرانداز: نمی‌خواستم کار کمدی اجرا کنم! +عکس
 • واکنش تند محمدرضا گلزار به انتقادات منفی علیه ورودش به دنیای خوانندگی! +عکس

 • این سبزیجات را در یخچال نگهداری نکنید!
 • دکوراسیون بازیافتی !! +تصاویر

 • روشهای طبیعی برای رفع سیاهی زیر چشم !
 • توصیه های آرایشی به خانمهایی که حساسیت بهاری دارند!

 • مصاحبه ای خواندنی با امیرحسین رستمی +عکس خانوادگی
 • آزیتا حاجیان در کنار دختران بازیگرش ! +عکس

 • همسرتان خیانت نمیکند, اگر...
 • ویژگی‌های یک همسر ایده‌آل

 • همه چیز درباره آنورگاسمی
 • رابطه زناشویی چه تاثیری بر قلب دارد؟

 • بوی بد پاهایتان را ضربه فنی کنید!
 • ویژگی های دکوراسیون یک اتاق راحت

 • اگر به بدلیجات حساسیت دارید، بخوانید
 • چرا نامزدتان از ازدواج با شما فرار می کند؟

 • در 38 سالگی مردان شبيه پدران خود می‌شوند!
 • درگوشی های مردانه در زندگی زناشویی

 • اهمیت ماساژ برای نوزادان
 • رنگ‌های گرم در نقاشی کودکان نشان چیست؟

 • کارگردان سینما:سینما همچنان زنده و سرحال است
 • گیشه نوروزی امشب ۱۰ میلیاردی می‌شود!

 • زنان باید خودشان را بیشتر دوست بدارند!
 • تست خودشناسی: دیداری، شنیداری یا لمسی هستید؟

 • "محمد علیزاده" خبر درگذشت "مرتضی پاشایی" را تکذیب کرد
 • تغییر چهره "معمای شاه" با حضور بازیگران جدید

 • عکس های جدید از حضور برخی بازیگران در برنامه «ب مثل بهار»
 • 2 عکس جدید و متفاوت از سامیه لک بازیگر زن

 • داستان ضرب المثل : حاجی حاجی مکه!
 • داستان آموزنده تعبیر خواب !

 • چگونه از انتقال بیماری توسط حشرات مصون بمانیم؟
 • صافی کف پا مهمترین فاکتور "خار پاشنه"

 • استرس باعث تجمع چربی در بدن شما می شود
 • بیماری‌هایی که در اثر "گلودرد" ایجاد می‌شود

 • مردی که سگ شد +عکس(حتما ببینید)!
 • جشن تولد مادر بزرگ ۱۰۰ ساله با ۱۵۰ نوه و نتیجه + تصاویر

 • این بازیگر ایرانی، پس ازانقلاب به جرم جاسوسی اعدام شد+ عکس
 • داخل خودروحریم خصوصی است:رابطه رئیس جمهور فرانسه و بازیگر زن + عکس

 • اگر احساس گناه می کنید بخوانید و امیدوار باشید
 • اگر در مشکلی سخت گرفتار شده اید این دعا را بخوانید

 • اگر روغن جامد استفاده می کنید، بخوانید!
 • شیر و پیشگیری از یک بیماری دردناک در خانم ها

 • پیام جالب اینستاگرامی علی کریمی + عکس
 • دختر 12ساله و پسر 13ساله بچه دار شدند!! + عکس

 • دلایل رشد نرخ سکه و ارز در بازار
 • کرایه‌ها ۲۵ درصد گران‌ می‌شود

 • افشای حادثه ای هولناک در پی اقدام ناکام مرد جوان
 • اقدام جنون آمیز دختر 16 ساله

 • داستان دختری که خدا از او عکس می‌گرفت!
 • دختری که در عروسی خاله اش همه را شگفت زده کرد+تصاویر

 • والدین و اعتیاد به تکنولوژی در فرزندان!
 • شیوه خود مراقبتی برای زنان؛ با خود قرار بگذارید!

 • هدیه متفاوت و با ارزش ورزشکاران به مادرانشان برای روز مادر
 • تصاویر جالبی از هواداری که زندگی‌اش به رنگ پرچم برزیل است

 • مدل مو و آرایش مناسب شما این ‌جاست
 • عملی که 700برابر پاداش دارد !!

 • عکس های دیدنی
  جدیدترین خبرهای امروز
  بخش پزشکی
  خروجی RSS برای بخش پزشکی

  مرتبط

  Copyright (c) 2003-2014 NikSalehi.com.All Rights Reserved

  © کلیه حقوق این پایگاه متعلق است به شرکت فرهنگ سازان

  تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.