چگونه از لوازم آرایش خود برای مدت طولانی‌تری استفاده کنیم؟

چگونه از لوازم آرایش خود برای مدت طولانی‌تری استفاده کنیم؟ زیباییی و آرایش

اگر می خواهید به مدت طولانی از لوازم های آرایش های خود و عطر و ادکلن های تان استفاده کنید باید روش ها و شیوه های نگهداری لوازم آرایش را یاد بگیرید . ما در این مطلب اصول نگهداری کردن از لوازم های آرایش را برای شما آورده ایم .

یکی از موارد صرفه جویی در هزینه های ماهانه نگهداری مناسب لوازم آرایش هایمان می باشند . علاوه براین نگهداری لوازم آرایش باعث می شود لوازم آرایش های ما سالم بمانند و هر زمان که آنها را استفاده می کنیم در واقع یک ماده آرایشی سالم را روی پوست مان می زنیم نه یک ماده آرایشی فاسد شده .

نگهداری لوازم آرایش

مدیریت در هر کاری می تواند نتایج بهتری را به همراه داشته باشد. در مورد استفاده از لوازم آرایش هم چنین مدیریتی می تواند موثر باشد چرا که برای خریداری چنین لوازمی با برندهای شناخته شده و از جاهای معتبر مسلما باید هزینه های بیشتری در قیاس با انواع نامرغوب آن پرداختکرد، پس چه بهتر
است که با مدیریت صحیح در استفاده از آنها، فواصل چنین خریدهایی را طولانی تر کنیم و همواره به تاریخ انقضای آنها پس از باز کردن توجه داشته باشیم.

نگهداری لوازم آرایش

آموزش نگهداری لوازم آرایش

در این نوشته ۹ راهکار در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا بتوانید به هدف ذکر شده، دست پیدا کنید.

راه های  اصولی نگهداری لوازم آرایش

 

چگونه تا آنجا که امکان دارد رُژ مورد علاقه مان را نگهداری کنیم

با قرار دادن رُژ لب مورد علاقه تان دور از حرارت و گرمای زیاد می توانید مدت بیشتری از آن استفاده کنید چرا که دمای بالا می تواند سبب آب شدن رژلبتان شود. اگر یکی از رژ لب هایتان از وسط شکست، به جای دور انداختن آن با استفاده از یک فندک دو قسمت شکسته شده را به هم وصل کنید. تلاش کنید تا آخرین بخش های رژ لب یعنی تا جایی که امکان دارد از آن استفاده کنید.

لاک به ظاهر از دست رفته تان را دوباره احیاء کنید

عمر نگهداری هر لاکی که خریداری می کنید می تواند تا چندین سال باشد.
انِت سُبُلیسکی، یکی از تکنسین های ناخن، متوسط این زمان را دو سال می داند اما بر این نکته اشاره دارد که البته با گذشت زمان، لاک حالت اولیه خود را از دست می دهد، برای اینکه بتوانید زمان طولانی تری لاک هایتان را نگه دارید، آنها را در جاهای خنک و تاریک نگه داشته و بعد از هر بار مصرف، دهانه خارجی بطری آن را با آستون پاک کنید. اگر هم کمی غلیظ و از اولش چسبنده تر شده، تنها یکی دو قطره از رقیق کننده لاک یا آستون به آن اضافه کنید.

از آخرین قطره های روغن بدن تان هم استفاده کنید

برای نگهداری بیشتر از روغنی که به بدن تان می زنید، زمانی که بیشتر از سه چهارم آن را استفاده کردید، روغن را به بطری تمیز دیگری منتقل کنید و با افزودن آب آن را رقیق کنید و در داخل حمام بگذارید. هر بار که دوش گرفتید و هنوز بدن تان کمی رطوبت دارد، بهترین زمانی است که می توانید از این ترکیب برای پوست تان استفاده کنید.

نگهداری لوازم آرایش

نگهداری لوازم آرایش برای سالم ماندن شان

روش های نگهداری لوازم آرایش

 

رُژگونه و سایه های ترک خورده را دوباره به شکل اولش درآورید

گاهی در هنگام مسافرت یا بر اثر تکان ها و زمین خوردن لوازم آرایش تان ممکن است،
تکه تکه و شکسته شود. به جای آنکه آن را دور بیاندازید، بخش های ترک خورده و شکسته شده را به هم نزدیک و چند قطره الکل به پالت مخصوص آن بخش از پودر اضافه کنید.

از پشت قاشق برای مسطح کردن آن پودرها استفاده کنید. اجازه دهید تا خشک شوند.
پس از خشک شدن، رُژگونه یا سایه چشم شما دوباره آماده استفاده شدن است.

با این روش ها از عطرتان بهتر محافظت کنید

با استفاده درست از عطرمان می توانیم طولانی تر از آن استفاده کنیم.
بر روی نبض تان و در قسمت های پایین تر بدن، علاوه بر قسمت های بالاتر عطر بزنید.
گرمای روی پشت زانوها به سمت بالا می رود و رایحه خوب عطر را در ساعات طولانی تری نگه می دارد. هرگز بعد از عطر زدن، مچ دست ها را به هم نمالید با این کار بوی خوب عطر را زودتر از بین می برید.

از زدن عطر در فضای اطراف و قدم زدن در این فضا هم پرهیز کنید.
با این کار تنها عطر خود را به هدر می دهید.
عطرتان را در جای خنک و خشک نگه دارید.
از قرار دادن بطری های عطر در مکان های مرطوبی چون حمام خودداری کنید.

گرما و نور شدید آفتاب دوستان خوبی برای عطرها نیستند، زیرا می توانند پیوندهای شیمیایی را که باعث بوی عطرها می شوند بشکنند و در نتیجه از کیفیت عطر بکاهند. با نگهداری عطرها در در مکانی خنک و تاریک مانند کمد یا کشو، طول عمر آن ها را افزایش دهید. به دنبال نقطه ای با دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه ی سانتی گراد باشید.

نگهداری لوازم آرایش

شیوه نگهداری لوازم آرایش

اصول نگهداری لوازم آرایش

 

پالت مخصوص سایه های چشمی تان را همیشه تمیز نگه دارید

اگر از پالت های سایه چشمی تان به درستی استفاده کنید خواهید توانست تا دو سال آنها را نگهداری کنید. اما اگر این سایه ها، بر روی هم ریخته شوند و آنها را تمیز نکنید، رنگ ها با هم مخلوط می شوند و عمر کوتاه تری پیدا می کنند و مقادیر زیادی از خاک را هم به همراه سایه ها به چشم هایتان می مالید.
چند قطره الکل بر روی این پودرها می تواند نقش ضدعفونی کننده هم داشته باشند.

از آخرین قطره های کرم پودرهایتان هم استفاده کنید

زمانی که کرم پودر دیگر از داخل لوله آن خارج نمی شود معمولا هنوز مقادیر قابل توجهی برای چندین بار استفاده دیگر در آن وجود دارد.به همین خاطر می توانید با یک قیچی بخش انتهای آن را بریده و از بقیه آن استفاده کنید. همچنین در هنگام بیرون آوردن این مایع، مقدار کمتری از آن را خارج کنید تا در صورت بیش از اندازه بودنش به هدر نرود و زیادتر از اندازه استفاده یک بار شما بیرون نریزد.

می توانید از ریمل خشک شده تان هم دوباره استفاده کنید

اگر هنوز تاریخ مصرف ریمل تان تمام نشده اما حالت خشکی پیدا کرده قبل از انکه آن را دور بیاندازید،
کمی از یک حلال شور به آن اضافه کنید یا لوله را در داخل یک لیوان محتوی آب گرم قرار دهید.
این کار باعث خواهد شد که بخش های خشک شده کناره های لوله ریمل روان شود.

نگهداری لوازم آرایش برای مدت طولانی

 

از کرم پودرتان استفاده دیگری هم بکنید

زمانی که کرم پودر شما که در داخل بطری های شیشه ای کوچکی قرار دارد و به آخرین قطراتش رسیده، مقداری از کرم مرطوب کننده روزانه ای را که استفاده می کنید به آن اضافه کنید و خوب آن را تکان دهید. در این حالت شما یک کرم مرطوب کننده رنگ دهنده دارید که خصوصا برای فصولی چون تابستان که نمی خواهید مدت طولانی آن کرم را بر روی پوستان داشته باشید بسیار مفید است.

کیف لوازم آرایشی خود را چند ماهی یک بار بشویید

کیف های لوازم آرایشی با قلم موهای استفاده شده، خرده ها و ترشحات لوازم آرایشی و آلاینده های دیگر بستر تولید مثل باکتری ها هستند. آسان ترین راه برای تمیز نگه داشتن این کیف ها، شستن آن ها هر چند وقت یک بار است.
بین شستشوهای، آستر کیف را هر از گاهی با یک پاک کننده ی ضد باکتری تمیز کنید.

روزیاتو – چیدانه

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2018-05-16 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :