چه عواملی در ایجاد تیرگی زیر بغل نقش دارند؟!

چه عواملی در ایجاد تیرگی زیر بغل نقش دارند؟! زیباییی و آرایش

تحریک کردن پوست به وسیله های مختلف مانند خاراندن بیش از حد پوست یا اپیلاسیون های مکرر می تواند باعث تیرگی زیر بغل و پوست شما شود . شما می توانید با کمک جوش شیرین تیرگی زیر بغل خود را رفع کنید .

تیرگی زیر بغل یکی از موارد ناخوشایند برای همه افراد بخصوص برای خانم ها می باشد . تیرگی زیر بغل می تواند دلایل مختلفی از جمله علت های ژنتیکی داشته باشد. ما در این مطلب ضمن بیان علت های تیرگی زیر بغل به بیان روشهایی برای برطرف تیرگی زیر بغل می پردازیم .

 

تیرگی زیر بغل

 

چگونه زیربغل تیره می شود چه عواملی در ایجاد تیرگی زیر بغل نقش دارند مهمترین روش های درمانی برای رفع تیرگی زیربغل را می شناسید کشاله ران و زیر بغل برخی افراد سیاه و تیره می شود برای پیشگیری از این عارضه بهتر است از تیغ برای نظافت این نقاط از بدنتان استفاده نکنید در ابتدا کاهش وزن و سپس استفاده از کرم های موضعی خانگی و گیاهی به رفع این عارضه بپردازید .

تعداد زیادی از افراد مخصوصا کسانی که پوست سبزه تری دارند از تیرگی زیر بغل ویا تیرگی کشاله ران که همان محل اتصال رانها به بدن است شکایت دارند. می دانیم که رنگ پوست بدن در همه نواحی یکنواخت نیست ودر بعضی نواحی بصورت طبیعی تیره تر ویا روشن تر از سایر قسمت هاست.

مثلا :
سر آرنج ها
سر زانو ها
دور چشمها
زیر بغل
کشاله ران
قوزک پا
و آلت تناسلی معمولا کمی تیره تر از سایر نواحی بدن است.

 

تیرگی زیر بغل

درمان تیرگی زیر بغل

دلایل تیرگی نواحی کشاله ران وزیر بغل

 

تیرگی نواحی چین دار ( کشاله ران وزیر بغل ) دلایل متفاوتی دارد.
از شایعترین علل تفاوتهای رنگی ژنتیکی است که سبب میگردد بعضی افراد بیشتر از سایرین تمایل به تیره شدن پوست در این قسمتها داشته باشند
و معمولا در این افراد نمی توان کار زیادی برای رفع این تیرگی انجام داد.

در نواحی چین دار بدن به دلیل تجمع عرق و پوست مرده امکان تغییر رنگ بیشتر وجود دارد سایش پوست هنگام حرکت وراه رفتن مخصوصا اگر از لباسهای تنگ و تیره استفاده شود ویا فرد دارای اضافه وزن هم با شد سبب تیره شدن پوست در نواحی کشاله ران وزیر بغل میگردد.

یکی دیگر از علل تیرگی در این نواحی آکانتوزیس نیگریکانس است
که اغلب در افراد چاق و شاید همراه با اختلالات غدد دورن ریز از جمله
پرکاری وکم کاری تیروئید ، بیماری سندرم پلی کیستیک تخمدان (pco) ودیابت (مرض قند ) همراه باشد.

هر تحریک پوستی ناشی از بیمایهای پوستی ویا تحریک توسط فرد مانند خاراندن زیاد پوست در این نواحی و اپیلاسیون های مکرر میتوانند به مرور زمان باعث تیره شدن پوست گردد.حاملگی نیزخود یکی از دیگر علت های تیرگی پوست است که معمولا بعد از زایمان خود بخود برطرف می گردد.سایر بیماریهای پوستی که در ناحیه کشاله ران وبا زیر بغل اتفاق می افتد نیز می توانند سبب تیره شدن پوست در این قسمت ها شوند از جمله :

قارچ های پوستی اریتراسما ، پسوریازیس اینترتریگو درپایان باید در نظر داشته باشیم که پوست نواحی چین دار (زیر بغل وکشاله ران )به دلیل نازک تر بودن محل مناسبی برای مصرف داروهای ضد لک قوی نیستند ونمی توان انواع ضد لک ها یی که در صورت بکار می روند روی پوست این نواحی استفاده کرد چون امکان دارد پوست این ناحیه را تحریک کند وخود سبب خارش وتیره شدن و یا حتی زخم شدن پوست شود.

 

درمان تیرگی زیر بغل و کشاله ران

 

در مواردی که علت تیرگی ، آکانتوزیس نیگریکانس باشد ، اولین توصیه به بیمار کاهش وزن و در مرحله بعدی تجویز داروهای موضعی ترکیبی است که پزشک متخصص پوست با توجه به شدت تیرگی و ضخامت پوست تجویز می کند.

همچنین در بیمارانی که مبتلا به تیرگی نواحی چین دار هستند بایستی از اپیلاسیون
( کارهایی که منجر به کندن مو می شوند ) اجتناب کنند و فقط از ژیلت های نرم و صابونی استفاده کنند.

در مواردی که تیرگی زیر بغل و کشاله ران ، علت داخلی نداشته باشد و ناشی از بیماری پوستی هم نباشد ، پزشک متخصص پوست با توجه به محل تیرگی و شدت آن ، می تواند با تجویز داروهای روشن کننده به بیمار کمک کند.
همچنین در مواردی از لیزر هم در کنار داروهای موضعی ، استفاده می شود .

 

درباره تهیه یک ماسک خانگی به کمک برای تیرگی پوست بیشتر بدانید

 

از مخلوط کردن جوش شیرین به همراه زردچوبه ، آرد نخودچی و آبلیمو یه ماسک طبیعی و خونگی برای رفع سیاهی زیر بغل خود تهیه کنید و به کمک این ماسک باکتری های این ناحیه رو هم از بین ببرید که باعث از بین رفتن بوی بد زیربغل هم میشه .
این مخلوط رو روی پوست خود قرار دهید و بعد از خشک شدن با آب شستشو دهید.

جوش شیرین و گلاب جایگزین مناسب دئودورانتها

از مخلوط کردن مقداری گلاب با جوش شیرین یه مخلوط خمیری تهیه کنید
و اونو روی پوست خودتون قرار بدین و بعد از خشک شدن با آب بشوئید .
گلاب به تنهایی خاصیت لایه برداری داره و بسیار پرکاربردتر از انواع اسپری های شیمیاییه.

پزشک آنلاین – دونفره

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2018-06-09 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :