هواوی

خواص فوق العاده چای برای زیبایی پوست و مو

خواص فوق العاده چای برای زیبایی پوست و مو زیباییی و آرایش

بر خلاف تصور عموم محققان به این نتیجه رسیده اند که نه تنها مصرف چای سیاه مضر نیست بلکه خواص بینظیری بر پوست و موی شما دارد

برای ما ایرانیان مصرف چای یکی از ملزومات روزانه زندگی محسوب می شود که نبود آن در جمع های خانوادگی قابل تصور نیست. امروز می خواهیم درباره خواص چای برای زیبایی شما صحبت کنیم و ببینیم مصرف چای سیاه چه خواصی بر پوست و موی شما دارد. با نیک صالحی همراه باشید

خواص چای برای زیبایی

آیا می دانستید مصرف روزانه چای در روز می تواند از بروز حملات قلبی و مغزی جلوگیری کند؟چای، نوشیدنی است که بیشترین مصرف را بعد از آب در تمام دنیا دارد و داری خواص بسیاری می باشد که در جلوگیری و درمان بیماری ها می تواند بسیار مفید واقع شود. چای سیاه که پر استفاده ترین چای در دنیا است، در واقع همان چای سبز است که برگهایش را بیشتر خشک میکنند، و این کار باعث میشود طعم و رنگ آن تغییر کند اما آیا می دانید همین خواص چای سیاهی که هر روز دم می کنید و نوش جان می کنید دارای فوایدی بسیار زیادی است؟

چای برای زیبایی

چای برای زیبایی

فواید چای برای زیبایی پوست :

چای سیاه می تواند به شما کمک کند پوست سالم داشته باشید. چای سیاه برای مبارزه با
عفونت های پوستی و لکه ها، تاخیر در پیری و پفی نیز مفید است . پلی فنال در چای سیاه
به جوان سازی سلول مرتبط است .

چای سیاه برای جلوگیری از عفونت های پوستی:

پوست بزرگ ترین عضو بدن است و به طور مداوم کار می کند، اما این پوست ظریف به مراقبت
مناسب نیاز دارد. بیشتر عفونت های پوستی به خاطر مهاجرت میکروبی است.
کاتچین و فلاوئونید موجود در چای می تواند به جلوگیری از عفونت های پوستی کمک کند.

کاهش پف با چای سیاه:

پف زیر چشم نگرانی جدی برای زنان و مردان است. باعث می شود خسته به نظر برسید
و شما را مستعد چین و چروک زودرس قرار می دهد .سعی کنید از کیسه های چای سیاه
استفاده کنید و یا فقط پنبه را در چای سرد سیاه فرو کنید و هر روز ۲۰ دقیقه زیر چشم نگه دارید.

خاصیت چای برای زیبایی

چای سیاه با جلوگیری ازسالخوردگی زودرس :

آنتی اکسیدان ها و پلی فنول ها موجود در چای می توانند پوست را در برابر چروک زودرس حفظ کنند.، دانشمندان دریافتند چای سیاه اصلاح ژن را کاهش می دهد که یک آنزیم معکوس کننده کلاژن را ایجاد می کند. علاوه بر این ، چای سیاه یک عامل ضد چین و چروک در مقایسه با چای های دیگر است.

مبارزه با سرطان پوست با چای سیاه :

چای غنی از آنتی اکسیدان ها و موثر در انواع سرطان ها، است چای سیاه می تواند
اثربخشی خود را در برابر سرطان پوست نشان دهد.

چای سیاه برای محافظت در برابر اشعه یو:

اشعه UV یکی از علل اصلی تجمع رنگدانه ها روی پوست، سرطان پوست و دیگر مشکلات مربوط به پوست است. محققان دریافته اند که نوشیدن چای سیاه می تواند به حفاظت از پوست و بهبود مشکلات پوستی ناشی از اشعه بیش از حد کمک کند . علاوه بر نوشیدن چای سیاه برای جلوگیری از آسیب پوست، می توانید آن را به طور روزانه روی پوست بمالید.

چای سیاه برای اصلاح و بازسازی پوست :

چگونه پوست بازسازی می شود در این مورد، محققان مالزی پی برده اند که استفاده از عصاره چای سیاه روی پوست زخمی موش آزمایشگاهی به تسریع التیام زخم ها کمک می کند. به علاوه، التهاب کم تر و کلاژن بیشتری ایجاد می کند . لطفا به طور مستقیم چای سیاه را روی پوست نمالید چون هیچ مدرک علمی اثر خود را بر روی زخم های پوست انسان تایید نمی کند. نوشیدن چای سیاه به جای استفاده از آن به طور روزانه بر روی زخم بهتر است.

چای برای زیبایی پوست شما

کاهش لک های پوستی با چای سیاه :

لک های پوستی می تواند اعتماد به نفس شما را بطور جدی کاهش دهد. بهتر است از گیاهان برای درمان لک ها به جای استفاده از مواد شیمیایی سخت و داروهای قوی استفاده کنید. دانشمندان دریافته اند که چای سیاه ، تاثیر سفید کننده ای بر روی گراز آزمایشگاهی دارد.

همچنین بخوانید :  تاثیرات کاهش وزن بر روی سلامت پوست و مو !

فواید چای برای زیبایی مو:

مقدار بسیار زیاد آنتی اکسیدان ها و کافئین در چای سیاه به نفع سلامتی مو است.
چای سیاه رشد مو را بهبود می بخشد و ایجاد رنگ طبیعی و درخشان می کند.

چای سیاه برای جلوگیری از ریزش مو :

نوشیدن چای سیاه می تواند از ریزش مو جلوگیری کند. چای سیاه غنی از
آنتی اکسیدان ها است که به کاهش ریزش کمک می کند

چای سیاه برای تحریک رشد مو :

دانشمندان ژاپنی تایید کرده اند که چای سیاه چینی می تواند رشد مو را بعد از ۲ هفته
استفاده موضعی تحریک کند . بنابراین، برای بهبود رشد مو ، چای سیاه خنک را روی پوست سر بمالید.

چای سیاه برای درخشندگی مو :

چای سیاه می تواند به موهای مات وکدر درخشندگی بدهد . بعد از شامپو زدن موهایتان
با شامپو ملایم از چای سیاه ( دمای اتاق ) برای شست و شوی موی خود استفاده کنید.
این کار را چند هفته انجام دهید تا مویتان ملایم تر از قبل شود.

بد نیست مضرات چای سیاه در طب سنتی را بدانید

باید دانست مانند هر گیاه دیگری، چای نیز اگر به‌جا و درست استفاده نشود، می‌تواند موجب بروز عوارضی شود که از جمله احساس ترشی در دهان، سردرد، دامن‌زدن به گرمی و خشکی بدن در برخی افراد، بی‌خوابی و… را می‌توان ذکر کرد.

چای برای زیبایی

چای برای زیبایی مو

احمدرضا درستی مطلق، متخصص تغذیه، درباره مضرات چای سیاه چنین می گوید: « از دید علمی چای چند مزیت دارد و یکی از مزیت‌های آن این است که یک لیوان چای، فلوئور مورد نیاز یک فرد را در طول روز تأمین می‌کند و مصرف ۳ لیوان چای در روز مانعی ندارد.

اگر بیش از ۵ لیوان چای سیاه در روز مصرف شود، به بدن ضرر می‌رساند و موجب افزایش فلوئور بدن و بروز فلوئوریست در بدن و بروز نقاط قهوه‌ای رنگ بر روی دندان می‌شود، دندان‌ها را از بین می‌برد و استخوان را نیز پوک می‌کند.

چای را باید با فاصله نیم ساعت بعد از غذا مصرف کرد به دلیل اینکه از جذب آهن در بدن پیشگیری می‌کند؛ به همین دلیل توصیه می‌شود که چای را همراه با غذا مصرف نشود.

مضرات چای سیاه در طب سنتی

چای سرشار از آنتی اکسیدان است و زمانی که حرارت می‌بیند و دم می‌کشد، تغییراتی را از خود نشان می‌دهد. مواد آنتی اکسیدانی موجود در چای بر اثر حرارت طولانی مدت از بین می‌روند و ارزش غذایی خود را از دست می‌دهد. بهتر است که چای را بعد از غذا و با فاصله ۲ ساعت مصرف کرد به دلیل اینکه مصرف چای بعد از غذا، تمام آهن غذا را از بین می‌برد و مانع جذب آن در بدن می‌شود.»

محمد صالحی سورمقی استاد فارماکولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می‌گوید: « افراد روزانه به یک‌هزار و ۵۰۰ میلی گرم کافئین نیاز دارند که این مقدار ضرری برای بدن ایجاد نمی‌کند ولی متخصصان توصیه می‌کنند که افراد روزانه یک‌هزار میلی گرم کافئین مصرف کنند؛ به طور معمول یک لیوان نوشابه کولا ۷۰ میلی گرم کافئین دارد و یک لیوان چای ۱۰۰ میلی گرم کافئین دارد که مصرف روزانه ۱۰ لیوان چای مشکلی ایجاد نمی‌کند.

زنان حامله در دوران بارداری خود به ۳۵۰ میلی گرم کافئین احتیاج دارند و به دلیل اینکه کافئین موجب تحریک می‌شود، زنان باردار می‌توانند روزانه ۳ لیوان چای مصرف کنند.

به دلیل اینکه مردم تمام دنیا از این نوشیدنی استفاده می‌کنند، تحقیقات فراوانی در این خصوص صورت گرفته و در هیچ مقاله معتبری سرطان‌زایی و مضرات چای مطرح نشده است.»

افکار نیوز و باشگاه خبرنگاران

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
تاریخ بروزرسانی : 2019-02-18 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :