خاصیت ماسک توت فرنگی برای سلامت پوست!+آموزش ساخت

خاصیت ماسک توت فرنگی برای سلامت پوست!+آموزش ساخت زیباییی و آرایش

ماسک توت فرنگی برای صورت , در نظر داشته باشید که پیش از اعمال این ماسک به روی صورت، پوستتان را تمیز کنید. ۱۵ دقیقه صبر کنید و با استفاده از آب ولرم صورتتان را بشویید.

ماسک توت فرنگی برای صورت

ماسک توت فرنگی برای صورت , همانطور که گفته شد، توت فرنگی خواصی فراوانی برای پوست دارد. بنابراین می توانید از این میوه به صورت مستقیم به روی پوستتان استفاده کنید. ما به شما تهیه چند ماسک صورت با استفاده از توت فرنگی را می آموزیم که می تواند برای پوست چرب و هم پوست خشک مفید باشد.

ماسک توت فرنگی برای صورت

طرز تهیه ماسک توت فرنگی

۱ ) ماسک صورت توت فرنگی و لیمو برای کنترل چربی پوست ترکیب توت فرنگی و لیمو باعث میشود آلودگیهای روی پوست و منافذ پوست به خوبی از بین برود. آبلیمو نیز یک ماده طبیعی برای روشن کردن پوسن بخصوص لکه های تیره یا جای جوش است. آلفا هیدروکسیل موجود در توت فرنگی نیز تولید چربی را در پوست کنترل می کند و برای پوست های چرب بسیار مفید است. مواد لازم برای تهیه ماسک صورت برای پوست چرب : ۲ یا ۳ توت فرنگی له شده – ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو ترجیحا لیموی طبیعی این مواد را با هم ترکیب کنید و به روی صورتتان بمالید. در نظر داشته باشید که پیش از اعمال این ماسک به روی صورت، پوستتان را تمیز کنید. ۱۵ دقیقه صبر کنید و با استفاده از آب ولرم صورتتان را بشویید.

خواص ماسک توت فرنگی برای صورت

۲ ) ماسک صورت توت فرنگی و خامه برای مرطوب کردن پوست در این ماسک صورت ترکیبی از توت فرنگی، عسل و خامه قرار می گیرد که همین باعث می شود ترکیبی خوشمزه ایجاد شود که شما حتی می توانید آن را بخورید! اما این ترکیب برای زمانی که پوستتان خشک است بسیار مفید است. عسل یک ماده طبیعی مناسب برای مرطوب کردن و نرم کردن پوست است. این ماده همچنین پوست را روشن می کند و نقش ضدعفونی کننده نیز دارد و به خوبی می تواند جرم های روی سطح پوست را از بین ببرد. خامه نیز ماده ای مناسب برای جوانسازی پوست است و پوست خشک را به خوبی نرم و مرطوب می کند. مواد لازم برای تهیه این ماسک صورت برای پوست خشک : ۲-۳ توت فرنگی له شده – ۱ قاشق غذاخوری خامه تازه – ۱ قاشق چایخوری عسل با استفاده از چنگال می توانید توت فرنگی ها را له کنید. سپس آن را در یک کاسه با مواد دیگر مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را به روی صورتتان بمالید. باید صبر کنید تا این محلول به خوبی روی صورتتان خشک شود. معمولا ۲۰ نهایت ۳۰ دقیقه کافیست. سپس با آب گرم ابتدا ماسک را از روی پوستتان پاک کنید سپس با آب سرد صورتتان را بشویید تا منافذ باز روی پوست تان بسته شود.

فایده های ماسک توت فرنگی برای پوست صورت

۳ ) ماسک صورت توت فرنگی برای لایه برداری پوست در این ماسک صورت نیز از ترکیب توت فرنگی و عسل استفاده می شود. سطح پوست توت فرنگی طوریست که آن را به یک ماده لایه بردار پوست تبدیل کرده است. عسل نیز مرطوب کننده پوست است و باعث می شود پس از لایه برداری از پوست ، پوست به خوبی مرطوب و چرب شود. مواد لازم برای ساخت ماسک صورت لایه بردار : ۲ الی ۳ توت فرنگی له شده – ۱ قاشق غذاخوری عسل همانند روش های پیشین باید این مواد را با هم ترکیب کنید به طوری که تقریبا فرمی شبیه به کرم به خود بگیرد سپس محلول را به صورت دایره ای شکل به روی پوست ماساژ دهید. این کار را دو دقیقه ادامه دهید سپس ۱۵ دقیقه صبر کنید و ماسک را از روی پوستتان بشویید. بانوی شهر

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2017-10-18 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :