هواوی

تاثیر استفاده از لوازم آرایشی غیرشیمیایی برای دختران نوجوان!

تاثیر استفاده از لوازم آرایشی غیرشیمیایی برای دختران نوجوان! زیباییی و آرایش

لوازم آرایشی غیرشیمیایی , این مواد شیمایی در بسیاری از خوشبوکننده‌ها، لوازم آرایشی، محصولات مو، صابون‌ها و ضد آفتاب‌ها به کار می‌روند.

لوازم آرایشی غیرشیمیایی

لوازم آرایشی غیرشیمیایی , تحقیق تازه‌ای نشان می‌دهد که جایگزین کردن لوازم آرایشی و شامپوهای غیرشیمیایی به سرعت مواد شیمیایی‌ای را که در بدن دختران نوجوان باعث اختلال هورمونی می‌شوند، پایین می‌آورد. به گفته محققان، نشان داده شده که مواد شیمیایی‌ای که به صورت گسترده در محصولات بهداشت شخصی به کار می‌روند، مثل فتالات‌ها، پارابن‌ها، تریکلوزان و اوکسی‌بنزون، در سیستم هورمونی حیوانات اختلال ایجاد می‌کنند. این مواد شیمایی در بسیاری از خوشبوکننده‌ها، لوازم آرایشی، محصولات مو، صابون‌ها و ضد آفتاب‌ها به کار می‌روند.

لوازم آرایشی غیرشیمیایی
لوازم آرایشی غیرشیمیایی

به گفته مؤلف راهبر مطالعه، کیم هارلی، سرپرست مرکز تحقیقات محیطی و سلامت کودکان در دانشگاه کالیفرنیا: «از آنجا که زنان مصرف‌کنندگان اصلی بسیاری از این محصولات هستند، ممکن است بیش از حد با این مواد شیمایی در تماس باشند.» او در یک نشست خبری دانشگاهی اضافه کرد: «علی‌الخصوص ممکن است دختران نوجوان در معرض خطر باشند زیرا در این دوره تکامل جنسی آنها به سرعت اتفاق می‌افتد و تحقیقات نشان می‌دهند که آنها بیشتر از زنان بالغ از محصولات آرایشی و بهداشتی شخصی استفاده می‌کنند.» این مطالعه در ژورنال چشم‌اندازهای سلامت محیطی منتشر شد. سلامانه

همچنین بخوانید :  ۲ روش از بین بردن باکتری های قلم آرایشی
بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
تاریخ بروزرسانی : 2017-09-26 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :