داشتن دندان هایی زیبا تنها با چند خوراکی!

داشتن دندان هایی زیبا تنها با چند خوراکی! زیباییی و آرایش

برای داشتن دندان هایی زیبا باید مراقب تغذیه خود باشید و همیشه از مسواک و دهان شویه استفاده کنید و همچنین روی زبان خود را با مسواک تمیز کنید تا از تحمع باکتری ها روی زبان پیشگیری کنید .

امروزه هر کسی تمایل دارد دندان هایی زیبا و جذاب و منظم داشته باشد و حاضر است انواع کارها را روی دندان های خود انجام دهد . اما در این مطلب ما راه حل های ساده ای برای داشتن دندان هایی زیبا به شما آموزش می دهیم تا بتوانید خودتان در منزل از دندان هایتان مراقبت کنید و زیبایی دندان هایتان را حفظ کنید .

 

داشتن دندان هایی زیبا

 

هر کدام از دندان های ما میلیاردها دلار ارزش دارند؛ پس بهتر است که با حساسیت بیشتری به آن ها رسیدگی کنیم. کشیدن نخ دندان و مسواک زدن به طور مرتب میتواند کافی باشد ولی نباید فراموش کنیم که دندان بخشی از زیبایی ماست و باید آن ها را سفید و درخشنده نگه داریم.

 

داشتن دندان هایی زیبا

آموزش داشتن دندان هایی زیبا

لایوساینس در گزارش جدید خود فهرستی از مواد خوراکی مفید برای سلامت دهان و دندان‌ها را معرفی کرده است که در ادامه لیستی از این مواد غذایی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

چای

یکی از خوراکی های مفید برای سلامت دهان و دندان چای می باشد.
ترکیبات پلی‌فنول‌های موجود در چای سبز و سیاه از رشد باکتری‌های عامل پوسیدگی دندان و بیماری‌های لثه جلوگیری می‌کنند. متخصصان دانشگاه ایلی‌نوی در آمریکا دریافتند افرادی که ۱۰ بار در روز و هر بار یک دقیقه دهانشان را با چای سیاه شست و شو می‌دهند نسبت به افرادی که دهانشان را با آب شست و شو می‌دهند پلاک‌های کمتری روی دندان‌هایشان تشکیل می‌شود.

پنیر

آزمایش‌ها تایید می‌کند که مصرف پنیر «چِدار» نسبت به مصرف ماست بدون قند یا نوشیدن یک لیوان شیر سطح پایین‌تری اسید در دهان تولید می‌کند.
دندانپزشکان در مطالعات خود دریافتند هرچند خوردن شیر و ماست تاثیری در کاهش سطح اسید در دهان ندارد.
اما پنیر می‌تواند اسید موجود در پلاک‌های روی دندان‌ها را خنثی کرده و در نتیجه احتمال پوسیدگی دندان‌ها را کاهش دهد.

 

داشتن دندان هایی زیبا با تغذیه مناسب

 

کشمش

کشمش هرچند شیرین است اما قند آن مانند ساکاروز یا قند آشپزخانه نیست که موجب تخریب دندان‌ها شود بلکه این خوردنی منبع غنی از «فیتوکمیکال‌»هایی‌ است که باکتری‌های موثر در پوسیدگی‌ دندان‌ها را از بین می‌برند. همچنین برخی ترکیب‌های موجود در کشمش بر رشد باکتری‌های مرتبط با بیماری‌های لثه تاثیرگذارند و مانع از تکثیر آنها می‌شوند.

میوه‌ها و سبزیجات تُرد

جویدن مواد خوراکی تُرد همچون هویج، ‌سیب و خیار می‌تواند پلاک‌های دندانی را از بین ببرد و به عنوان راهکاری برای تمیز کردن دندان‌ها بکار رود.

مواد خوراکی غنی از املاح و ویتامین

دندانپزشکان انجمن دندان آمریکا معتقدند مواد خوراکی حاوی کلسیم و فسفر می‌توانند به سلامت و استحکام مینای دندان کمک کند.
غذاهای اسیدی و نوشیدنی‌ها نیز برعکس موجب آسیب‌دیدگی و تخریب مینای دندان می‌شوند.

آدامس بدون قند

جویدن آدامس بدون قند ترشح بزاق را افزایش می‌دهد که به پاک شدن دندان‌ها از برخی باکتری‌ها کمک می‌کند.

شیر

پزشکان در بررسی‌های خود مشاهده کرده‌اند نوشیدن یک لیوان شیر نسبت به نوشیدن آب یا آب سیب از قابلیت بیشتری برای کاهش پلاک‌های اسیدی روی دندان‌ها برخوردار است.

میوه قره‌قاط

میوه قره‌قاط نیز حاوی پلی‌فنول‌هایی است که مانع از باقی ماندن پلاک‌ها روی دندان‌ها شده و بنابراین خطر پوسیدگی دندان‌ها را کاهش می‌دهند.

 

درباره روشهای داشتن دندان هایی زیبا بیشتر بدانید

 

زبان خود را تمیز کنید.
هر روز از یک کاردک مخصوص زبان به منظور حذف پلاک های زبان و تازه و خوشبو کردن نفس خود استفاده کنید. یکی از عوامل اصلی بوی بد دهان، وجود باکتری ها بر روی زبان است که با تمیز کردن زبان خود می توانید آن باکتری ها را دور نمایید. دکتر کاتز در این باره می گوید: ” استفاده از یک کاردک مناسب و تمیز کردن زبان توسط آن، بسیار مؤثرتر از استفاده مسواک و خمیر دندان برای پاکسازی زبان است.”

 

داشتن دندان هایی زیبا

نکات داشتن دندان هایی زیبا

هفته ای یکبار با جوش شیرین دندان های خود را مسواک بزنید.
زمانی که به جای خمیر دندان از جوش شیرین استفاده می کنید، لکه های موجود بر روی دندان های شما از بین رفته و دندان های شما سفید خواهند شد.

دهان شویه ها را فراموش نکنید.

چنانچه دهان شما بوی بدی می دهد بهتر است از خوشبو کننده نعناع بدون قند استفاده کنید.
در خرید دهانشویه کاملا مطمئن شوید که فاقد الکل می باشد.
از آنجا که اکثر دهانشویه ها حاوی الکل زیادی هستند باعث خشک شدن بافت های دهان می شوند.
خشک شدن دهان موجب پیدایش باکتری ها می شود.

خانمها بهتر است برای سفیدتر به نظر رسدن دندانهای خود از رژلبهای قرمز روشن و یا صورتی استفاده کنند.
رژلبهایی با رنگ های روشن، رنگ دندان ها را زرد نشان می دهند.

وبسایت آشپزی – مه شو

تاریخ بروزرسانی : 2018-06-14 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :