آیا واقعا ماسک زغال برای درمان مشکلات پوستی اثر گذار است!

آیا واقعا ماسک زغال برای درمان مشکلات پوستی اثر گذار است! زیباییی و آرایش

تاثیر ماسک زغال برروی پوست , تبلیغات گسترده‌ای که این روزها در فضای مجازی از ماسک زغال می‌شود و مدعی برطرف کردن برخی مشکلات پوستی است، علمی نیست و تنها جنبه تجاری دارد.

تاثیر ماسک زغال برروی پوست

تاثیر ماسک زغال برروی پوست , یک متخصص پوست و مو با بیان این‌که استفاده از فرآورده‌های زغالی در برخی موارد پزشکی کاربرد دارد، گفت: اما تبلیغات گسترده‌ای که این روزها در فضای مجازی از ماسک زغال می‌شود و مدعی برطرف کردن برخی مشکلات پوستی است، علمی نیست و تنها جنبه تجاری دارد.  

تاثیر ماسک زغال برروی پوست

اثرهای استفاده از ماسک زغال برروی پوست

دکتر مسعود داوودی افزود: از لحاظ پزشکی آنچه درباره ماسک زغال گفته می‌شود مورد تایید نیست و هیچ‌گونه تاثیری در برطرف کردن مشکلات پوستی مانند: رفع انواع جوش صورت‌ یا لایه برداری، یا دفع سموم از پوست و موارد دیگر ندارد.

تاثیرات ماسک زغال برروی پوست صورت

وی تصریح کرد: اگرچه ممکن است استفاده ترکیبی از زغال و کرم‌های موبر و سایر کرم‌های نرم کننده و… در ظاهر به طور سطحی لایه بیرونی پوست را تحریک کند، اما تاثیر واقعی و عمیقی در از بین رفتن موی زائد و یا جوش‌های زیر پوستی و سرسیاه، نخواهد داشت. حتی اگر چنین باشد، موقتی و گذرا خواهد بود. عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله توضیح داد: در صنعت داروسازی از زغال برای تهیه نمونه‌های خوراکی مانند : قرص، یا شربت و موارد دیگر دارویی به منظور درمان نفخ شکم و یا رفع برخی مشکلات گوارشی دیگر و همچنین برخی مسمومیت‌ها استفاده می‌شود، اما در مورد همه ماسک‌ها می‌توان گفت تنها جنبه تبلیغاتی دارند نه درمانی. سلامت آنلاین

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2017-10-17 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :