آیا واقعا ماسک زغال برای درمان مشکلات پوستی اثر گذار است!

آیا واقعا ماسک زغال برای درمان مشکلات پوستی اثر گذار است!زیباییی و آرایش

تاثیر ماسک زغال برروی پوست , تبلیغات گسترده‌ای که این روزها در فضای مجازی از ماسک زغال می‌شود و مدعی برطرف کردن برخی مشکلات پوستی است، علمی نیست و تنها جنبه تجاری دارد.

تاثیر ماسک زغال برروی پوست

تاثیر ماسک زغال برروی پوست , یک متخصص پوست و مو با بیان این‌که استفاده از فرآورده‌های زغالی در برخی موارد پزشکی کاربرد دارد، گفت: اما تبلیغات گسترده‌ای که این روزها در فضای مجازی از ماسک زغال می‌شود و مدعی برطرف کردن برخی مشکلات پوستی است، علمی نیست و تنها جنبه تجاری دارد.  

تاثیر ماسک زغال برروی پوست

اثرهای استفاده از ماسک زغال برروی پوست

دکتر مسعود داوودی افزود: از لحاظ پزشکی آنچه درباره ماسک زغال گفته می‌شود مورد تایید نیست و هیچ‌گونه تاثیری در برطرف کردن مشکلات پوستی مانند: رفع انواع جوش صورت‌ یا لایه برداری، یا دفع سموم از پوست و موارد دیگر ندارد.

تاثیرات ماسک زغال برروی پوست صورت

وی تصریح کرد: اگرچه ممکن است استفاده ترکیبی از زغال و کرم‌های موبر و سایر کرم‌های نرم کننده و… در ظاهر به طور سطحی لایه بیرونی پوست را تحریک کند، اما تاثیر واقعی و عمیقی در از بین رفتن موی زائد و یا جوش‌های زیر پوستی و سرسیاه، نخواهد داشت. حتی اگر چنین باشد، موقتی و گذرا خواهد بود. عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله توضیح داد: در صنعت داروسازی از زغال برای تهیه نمونه‌های خوراکی مانند : قرص، یا شربت و موارد دیگر دارویی به منظور درمان نفخ شکم و یا رفع برخی مشکلات گوارشی دیگر و همچنین برخی مسمومیت‌ها استفاده می‌شود، اما در مورد همه ماسک‌ها می‌توان گفت تنها جنبه تبلیغاتی دارند نه درمانی. سلامت آنلاین

آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
تاریخ بروزرسانی : 2017-10-17 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :