بهترین لایه‌ بردار برای پوست های چرب را بشناسید!

بهترین لایه‌ بردار برای پوست های چرب را بشناسید! زیباییی و آرایش

بهترین لایه‌ بردار برای پوست چرب , لایه‌برداری برای پوست شما بسیار مهم است؛ چون پوست شما بیشتر سلول‌های مرده تولید می‌کند و این سلول‌های مرده به‌راحتی روی سطح پوست باقی می‌مانند .

بهترین لایه‌ بردار برای پوست چرب

بهترین لایه‌ بردار برای پوست چرب , لایه‌ برداری فرآیندی است که سلول‌های مرده از روی سطح پوست برداشته می‌شوند؛ اما برخی خانم‌ها بعد از لایه‌برداری‌ها پوست‌شان احساس ناراحتی می‌کند و به‌اصطلاح پوست آن‌ها ملتهب می‌شود، می‌دانید چرا؟ بعد از این که سلول‌های پوستی شکل می‌گیرند، به‌مرور روی سطح پوست یعنی لایه اپیدرم می‌آیند، خشک می‌شوند و می‌میرند.

بهترین لایه‌ بردار برای پوست چرب
بهترین لایه‌ بردار برای پوست چرب

وقتی سلول‌های مرده روی سطح پوست قرار می‌گیرند، باعث می‌شوند که پوست شما ضخیم، زبر و مرده به نظر برسد. با افزایش سن، قدرت پوست برای دفع سلول‌های مرده کاهش می‌یابد؛ درنتیجه بهتر است که با یک عامل خارجی این سلول‌های مرده را از روی پوست برداریم تا باز هم احساس شادابی و تازگی را در پوست خود احساس کنیم. لایه‌برداری باعث می‌شود سلول‌های مرده از روی سطح پوست برداشته شوند و جا برای سلول‌های نو و جوان باز شود تا پوست با این سلول‌های جوان، ظاهری جوان‌تر پیدا کند. معمولا لایه‌برداری پوست به سه روش مکانیکی، شیمیایی و لایه‌ برداری با لیزر انجام می‌شود. شما میتوانید با توجه به نوع پوست خود، بهترین روش را برای از‌بین‌‌بردن لایه‌های مرده پوست انتخاب کنید.

با جوجو‌با دوست شوید
اگر پوست چرب دارید:

بهتر است به‌دنبال لایه‌بردارهایی باشید که از سطح پوست و منافذ پوستی لایه‌برداری می‌کند. ماساژ صورت با روغن جوجوبا باعث لطیف‌شدن پوست و جلوگیری از چرب‌شدن دائمی آن می‌شود. طبق یافته‌های پژوهشگران بهتر است که در هفته بیشتر از یک‌بار از لایه‌بردار استفاده نکنید؛ زیرا استفاده بیش‌ازحد از لایه‌بردارها باعث به‌وجود‌‌آمدن غده‌های چربی و درنتیجه وخیم‌تر‌شدن اوضاع جوش‌ها می‌شود.

از برخورد فیزیکی بپرهیزید
اگر پوست شما مستعد آکنه است:

لایه‌برداری برای پوست شما بسیار مهم است؛ چون پوست شما بیشتر سلول‌های مرده تولید می‌کند و این سلول‌های مرده به‌راحتی روی سطح پوست باقی می‌مانند و باعث بسته‌شدن منافذ پوستی می‌شوند و درنتیجه پوست شما بیشتر دچار آکنه می‌شود. استفاده از لایه‌بردارهای مکانیکی می‌تواند آکنه‌های شما را بدتر کند؛ بنابراین بهتر است که یک برنامه منظم برای لایه‌برداری از پوست خود داشته باشید. اگر فکر می‌کنید پوست شما به یک درمان جدی احتیاج دارد، بهتر است با مشورت یک متخصص پوست از رتینوئیدها استفاده کنید.

راه‌های مختلفی در دسترس شماست
اگر پوست معمولی دارید:

اگر شما جزو آن دسته از افراد خوش‌شانسی هستید که نه پوست خیلی چربی دارند و نه پوست خیلی خشک، پوست شما معمولی است؛ بنابراین می‌توانید راه‌های مختلفی را برای جوان‌ماندن پوست‌تان تجربه کنید. با استفاده از یک دستمال مرطوب یا آغشته به کرم لایه‌بردار سطح پوست خود را در فواصل زمانی ۵ تا ۱۰ثانیه ماساژ دهید. ماساژ پوست باعث می‌شود لایه‌بردارها و مواد محافظ پوست عملکرد مطلوب‌تری داشته باشند.

اهمیت ماساژ دایره‌ای
اگر پوست خشک و حساس دارید:

پوست های خشک معمولا نیاز به مراقبت بیشتری دارند، پس بهتر است که بیشتر از سایر افراد مراقب سلامت و شادابی پوست حساس خود باشید. بهتر است از لایه‌بردارهایی استفاده کنید که AHA دارند؛ چون پوست شما فقط احتیاج دارد که لایه سلول‌های مرده از روی آن برداشته شود و بنابراین باید از موادی استفاده کنید که باعث خشکی پوست شما نشوند. پیش از استفاده از لایه‌بردار، اول پوست خود را مرطوب کنید و سپس به‌آرامی سطح پوست را با کرم لایه‌بردار مناسب پوست‌تان ماساژ دهید. فراموش نکنید که ماساژ پوست باید به‌صورت دایره‌ای‌شکل و به‌آرامی انجام شود و در نهایت اگر پوست شما خیلی خشک و حساس است، زیر نظر پزشک لایه‌بردار مناسب را انتخاب کنید تا درگیر دردسرهای بعدی نشوید. مجله زندگی ایده آل

تاریخ بروزرسانی : 2017-09-18 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :