ضرب المثل نیش عقرب نه از ره کین است اقتضای طبیعتش این است

ضرب المثل نیش عقرب نه از ره کین است اقتضای طبیعتش این است ضرب المثل و معما

نیش عقرب نه از ره کین است , کنایه از افرادی دارد که از روی عادت ،کاری را انجام می دهند که به ضرر فرد یا افراد تمام می شود .

نیش عقرب نه از ره کین است

نیش عقرب نه از ره کین است , داستان ضرب المثل نیش عقرب نه از ره کین است اقتضای طبیعتش این است کنایه از افرادی دارد که از روی عادت ،کاری را انجام می دهند که به ضرر فرد یا افراد تمام می شود . در واقع ، آنها هیچ علت و انگیزه خاصی از انجام آن ندارند و فقط از روی عادت و غریزه دست به آن کار می زنند !

همچنین بخوانید :  ضرب المثل های انگلیسی با ترجمه فارسی
نیش عقرب نه از ره کین است

می گویند قورباغه ای بر لب برکه ای نشسته بود . عقربی نزد او آمد و پس از سلام و احوال پرسی گفت : منزل من آن سوی آب است . بنا به دلایلی به این سو آمده ام . می توانم خواهش کنم کمک کنی تا به آن طرف بروم ؟ من شنا کردن نمی دانم . اگر مرا بر پشت خود سوار کنی و به آن طرف ببری ، یک عمر ممنون تو خواهم بود ! قورباغه گفت : من حرفی ندارم ، اما اگر تو را کول کردم و در میان آب ناگهان تو هوس کنی و مرا نیش بزنی ، آن وقت چه کنم؟! عقرب گفت : امکان ندارد ، من اینقدر نمک نشناس باشم ! نه ممکن نیست من چنین کاری کنم ! قورباغه قبول کرد و عقرب بر پشت او سوار شد .کمی که از کنار برکه دور شدند ، ناگهان عقرب بی اراده نیش خود را برپشت قورباغه فرو کرد ! قورباغه فریاد بر آورد : دیدی نامردی کردی؟! عقرب نیش دوم را چاشنی کرد و قورباغه طاقت نیاورد و به زیر آب رفت . عقرب در زیر آب دست و پا می زد .

همچنین بخوانید :  می‌خواست راه رفتن كبك را یاد بگیرد

نیش عقرب نه از ره کین است

قورباغه که هنوز نیم نفسی داشت ، فریاد بر آورد : ای بد طینت در چه حالی؟! عقرب گفت : دارم غرق می شوم! قورباغه گفت : رفتن زیر آب نه از غرض است ترک عادت موجب مرض است عقرب هم درجواب گفت : نیش عقرب نه از ره کین است اقتضای طبیعتش این است wikiblog.persianblog

همچنین بخوانید :  داستان ضرب المثل اگر می دانستی درویش چقدر بی نانی و بی پارزی کشیده
بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
تاریخ بروزرسانی : 2017-07-23 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :