معمای پیدا کردن دزد کشتی

معمای پیدا کردن دزد کشتی ضرب المثل و معما

معمای پیدا کردن دزد کشتی , به نظر شما کاپیتان چه جوری دزد را پیدا کرد ؟

معمای پیدا کردن دزد کشتی

معمای پیدا کردن دزد کشتی , یک کشتی ژاپنی وسط دریا در حرکت بود اما قبل از این که به مقصد برسد کاپیتان کشتی به حمام رفت … ساعت طلایش که مارک رولکس بود و انگشترش که نگین الماس داشت را در آورد و روی میز گذاشت . اما وقتی بازگشت ساعت و انگشتر نبود . افسران را صدا کرد . افسر ملوان ، افسر مخابرات ، افسر مکانیک و رئیس دریانوردان آمدند و کاپیتان یک سوال پرسید :

شما یک ربع قبل کجا بودید ؟

افسرمخابرات (انگلیسی) گفت : من تو اتاق مخابرات مشغول بودم و داشتم خبر رسیدنمان را به بندر بعدی تلگراف میکردم افسرملوان (هندی)گفت : من خواب بودم زیرا کشیک نیمه شب با من بوده افسرمکانیک(مصری) گفت : من تو موتورخونه بودم و داشتم نقص فنی موتور سمت راست را درست میکردم . رییس دریانوردان (سریلانکایی) گفت : من بالای دکل بودم و داشتم پرچم را که وارونه شده بود ؛ درست میکردم . وقتی پاسخ های چهار افسر تمام شد ،کاپیتان دزد ساعت و انگشتر را پیدا کرد . به نظر شما کاپیتان چه جوری دزد را پیدا کرد ؟

معمای پیدا کردن دزد کشتی

****************** ****************** ****************** ****************** ******************

این معما جواب های زیادی دارد

چند جواب را بیان می کنیم . جواب شما چی هست ؟ وقتی می گه یک ربع پیش شما کجا بودید ؟ همه افسرها به ساعت هاشون نگاه می کنند که یک ربع پیش ساعت چند بوده است ؟ وقتی به ساعت نگاه می کنند انگشتر و ساعت هاشون مشخص میشود و کاپیتان می تواند ساعت و انگشترش را شناسایی کند. رئیس دریانوردان دزد هست . چون پرچم ژاپن متقارن است و نیازی به برگرداندن ندارد. افسر مخابرات دزد هست .چون کشتی وسط دریا هست و به جایی نرسیده که خبر رسیدن را بدهد . به نظر شما جواب معما چی هست ؟ بیست ستون

تاریخ بروزرسانی : 2017-06-11 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :