معمای پیدا کردن توپ سبک تر

معمای پیدا کردن توپ سبک تر ضرب المثل و معما

معمای پیدا کردن توپ سبک تر را در ادامه ببینید :

معمای پیدا کردن توپ سبک تر

معمای پیدا کردن توپ سبک تر را در ادامه ببینید : کدام توپ از همه سبکتر است؟ معمای پیدا کردن توپ سبک تر     فرض کنید ۸ توپ دارید که یکی از توپ ها از بقیه سبک تر است . شما این تفاوت را با گرفتن توپ در دست نمی توانید احساس کنید اما اگر دو توپ را با دو دست بردارید توپ سبک تر را تشخیص خواهید داد. حالا چطور می توان توپ سبک تر را تنها با دو بار مقایسه پیدا کرد ؟  

معمای پیدا کردن توپ سبک تر

  ******* ******* ******* ******* ******* ******* *******

پاسخ معما :

۸ تا توپ داریم ۲ تا از توپ ها را کنار می گذاریم و ۶ تای باقی مانده را در دو گروه سه تایی قرار می دهیم . یک گروه سه تایی از توپ ها را در روی یک دست و یک گروه دیگر را روی دست دیگر قرار می دهیم .

دو حالت ممکن است پیش بیاید

۱٫ممکن است دو تا گروه سه تایی با هم برابر باشند و هیچ کدام سبک تر از دیگری نباشد در این صورت ۲ توپی که کنار گذاشتیم را باید مقایسه کنیم و با این کار توپ سبک تر پیدا می شود . پس با دوبار مقایسه توانستیم توپ سبک تر را پیدا کنیم . ۲٫یکی از دو دسته سبک تر باشد . حالا در این دسته سه تایی یک توپ را کنار می گذاریم و دوباره مقایسه را انجام می دهیم اگر یکی شان سبک تر بود که جواب معماست و اگر هر دو مساوی بودند آن توپی که کنار گذاشتیم از همه سبک تر است . در اینجا هم برای پیدا کردن توپ سبک تر دو مقایسه انجام دادیم .

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2017-02-19 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :