معمای انرژی گرمایی دست

معمای انرژی گرمایی دست ضرب المثل و معما

معمای انرژی گرمایی دست , همانطور که مشاهده می کنید سکه در دهانه بطری شروع به تکان خوردن می نماید. به نظر شما حرکات سکه چه دلیلی می تواند داشته باشد؟

معمای انرژی گرمایی دست

معمای انرژی گرمایی دست , اگر به شما بگویم می توانید با گرمای دست خود یک سکه ۵۰ تومانی را به حرکت در آورید، حتماً تعجب خواهید نمود. اگر باور نمی کنید می توانید با انجام این آزمایش باورهایتان را متحول نمایید. مواد و وسایل لازم: سکه ۵۰ تومانی ۱ عدد – بطری شیشه ای نوشابه – مقداری آب. بطری نوشابه را تا ۳/۱ از آب پر کرده و در یخچال بگذارید. توجه نمایید که در بطری را نبسته باشید. حال وقتی که بطری به اندازه کافی سرد شد قبل از خروج بطری از یخچال سکه خود را با کمی آب خیس کنید و وقتی که بطری را از یخچال در آوردید. بلافاصله سکه را در دهانه بطری بگذاری. حال قسمت خالی بطری را با دستانتان نگهدارید و به حرکات سکه دقت کنید. همانطور که مشاهده می کنید سکه در دهانه بطری شروع به تکان خوردن می نماید. به نظر شما حرکات سکه چه دلیلی می تواند داشته باشد؟

معمای انرژی گرمایی دست

∞∞ ∞∞ ∞∞ ∞∞ ∞∞ ∞∞∞∞ ∞∞∞∞

جواب

با سرد شدن بطری هوای داخل بطری منقبض می شود. به این ترتیب هوای بیشتری داخل بطری جمع می شود. وقتی شما با دستتان بطری را گرم می کنید، هوای داخل بطری منبسط شده و سعی در خارج شدن از بطری دارد که فشار وارده از سوی هوا سکه را تکان می دهد. دلیل اینکه در بطری به مقدار ۳/۱ آب می ریزیم نیز این است که آب دارای ظرفیت گرمایی ویژه بالایی است و وجود آب درون بطری شیشه ای موجب جلوگیری از ایجاد شک حرارتی می شود. کیمیاگر۸۵

تاریخ بروزرسانی : 2017-06-02 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :