داستان ضرب المثل جوینده یابنده بود

داستان ضرب المثل جوینده یابنده بود ضرب المثل و معما

داستان ضرب المثل جوینده یابنده بود را در ادامه ببینید :

داستان ضرب المثل جوینده یابنده بود

داستان ضرب المثل جوینده یابنده بود را در ادامه ببینید :  

داستان ضرب المثل جوینده یابنده بود

 

داستان ضرب المثل جوینده یابنده بود

آورده اند که … در زمان حضرت داوود (ع) مردی فقیر بود که همواره دعا می کرد تا بدون رنج ، خدا به او روزی برساند و او گفت : ای خدا چون من را تنبیل آفریده ای پس خودت رزق و روزی من را برسان من مثل آن درازگوشی هستم که پشتم زخم است و بنابراین نباید بارسنگینی را بر پشت او گذاشت : روزیی خواهم به ناگه بی تعب که ندارم من ز کوشش جز طلب در سالها این دعا را تکرار می کرد و دنبال کار کردن نمی رفت .   مردم که رفتارش را مشاهده می کردند شروع به تمسخر او نموده گفتند : آیا بدون رنج گنجی بدست خواهد آمد ؟ مردم برای اینکه عیب کار او را بیشتر برایش روشن سازن د گفت : به داود پیامبر نگاه کن . او با این که صاحب معجزات بسیار می باشد . با این وجود به کار و کوشش پرداخته است .    

همچنین بخوانید :  ضرب المثل ناخوش خر خورده
داستان ضرب المثل جوینده یابنده بود

او زره می بافد و روزی و رزق خودش را بدین ترتیب بدست می آورد . با همه تمکین ، خدا روزی او کرده باشد بسته اندر جستجو بی زره بافی و رنجی روزیش می نباید با همه پیروزیش ولی آن مرد ، هم چنان با اصرار بسیار از خداوند روزی بدون زحمت و رنج می طلبید . تا که شد در شهر ، معروف و شهیر کو زانبان تهی جوید پنیر شد مثل در خام طبعی آن گدا او از این خواهش نمی آمد جدا اما از آنجا که گفته اند ( جوینده یابنده بود ) دعای او سرانجام به اجابت رسید و حادثه ای رخ داد .    

همچنین بخوانید :  ضرب المثل جايي رسيده كه شتر رو با نمد داغ ميكنن
داستان ضرب المثل

  روزی صبح زود مشغول آه و ناله و زاری بود که گاوی دوان دوان آمد و با شاخ خودش چفت در را شکست و وارد خانه شد . آن مرد فوراً برخاست و پاهای گاو را بست و گلویش را برید و به سوی قصاب شتافت تا اور ابیابد و پوستش را جدا کند . کم نمی کرد از ادعا و ابتهال کرد اجابت مستعان ذوالجلال گرگران و گرشتابنده بود عاقبت جوینده یابنده بود. شمیم

همچنین بخوانید :  تا کور شود هر آن که نتواند دید
بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
تاریخ بروزرسانی : 2017-01-12 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :