داستان جالب شکار مرغابی وحشی

داستان جالب شکار مرغابی وحشی داستان

دو مرد درحال بحث درباره نحوه طبخ مرغابی بودند که ناگهان متوجه چیزی شدند

مرغابی وحشی از فراوان ترین انواع مرغابی در جهان است. مرغابی های وحشی را می توان در آب های شیرین سراسر جهان پیدا کرد. اکثر آنها را با سری سبز و بدنی خاکستری می شناسند. در این مطلب می خواهیم داستان جالب از شکار یک مرغابی نقل کنیم که داستان شکار مرغابی نام دارد.

داستان شکار مرغابی

دو شکارچی دسته‌ای مرغابی وحشی در حال پرواز را دیدند. یکی از آنان تیری در تفنگ خود گذاشت و گفت: «اگر یک مرغابی بزنم، غذای خوبی می‌پزم و با هم می‌خوریم.»
شکارچی دیگر پرسید: «نکند از من انتظار داری مرغابی وحشی پخته بخورم؟ مرغابی وحشی باید روی آتش سرخ شود، در غیر این صورت لذیذ نخواهد شد!»

داستان شکار مرغابی

ماجرای داستان شکار مرغابی

دو شکارچی مدتی با هم جر و بحث کردند که بهتر است مرغابی را بپزند یا کباب کنند. سرانجام به توافق رسیدند که نیمی از آن را بپزند و نیم دیگر مرغابی را کباب کنند.
اما در این بین مرغابیان وحشی منتظر پایان مشاجره آن دو نشدند و به پرواز خود ادامه داده بودند.

بد نیست خصوصیات مرغابی وحشی را بدانید

در این بخش از مقاله ب تمامی ویژگی ها و خصوصیات این مرغابی وحشی آشنا می شوید.

سرِ سبز و منقارِ زرد مرغابی وحشی یک منظره‌ی آشنا برای بیشتر افرادی است که در نیمکره‌ی شمالی زمین زندگی می‌کنند. در حقیقت این مرغابی های وحشی، فراوان‌ترین و گسترده ترین گونه مرغابی ها هستند.مرغابی‌ها محیط‌های آرام و تالاب های کم عمق را ترجیح می‌دهند اما می‌توان آن‌ها را تقریباً در تمام آب‌های شیرین اطراف آسیا، اروپا و شمال آمریکا یافت. آنها همچنین در آب‌های شور و تلخ و نواحی مرطوب نیز پیدا می‌شوند.

تنوع رنگ مرغابی وحشی

جنس نر ، بیش‌ترین تنوع رنگ را در میان مرغابی‌های وحشی دارد. سرِ سبز آنها روی نواری سفید در گردن آنها قرار گرفته که به قفسه سینه‌ی بلوطی رنگ و بدن خاکستری آنها ختم می شود. ماده‌ها به رنگ قهوه‌ای یکنواخت و خالدار بوده اما بال‌های رنگین‌کمانی با رنگ‌های بنفش/ آبی، همانند یک وصله در دو سمت آن‌ها به چشم می‌آید. آن‌ها تا ۶۵ سانتی متر رشد کرده و وزنشان تا ۱٫۴ کیلوگرم می‌رسد.

نوع تغذیه مرغابی وحشی

گاهی دیده می‌شود که گروه مرغابی‌های وحشی سر یا حتی کل بدنشان را زیر آب فروبرده‌اند. آن‌ها به ندرت در آب شیرجه می‌روند، و اکثر اوقات در نزدیکی سطح آب به دنبال بی‌مهرگان، ماهی‌ها، دوزیستان و گروه متنوعی از گیاهان می باشند. این پرندگان روی زمین نیز چریده و از گیاهان و دانه‌ها تغذیه می‌کنند.

زاد و ولد و نحوه نگهداری از فرزندان

داستان شکار مرغابی

داستان شکار مرغابی در تالاب

زوج‌ها با یکدیگر به شمالی‌ترین مناطق مهاجرت و جفت‌گیری کرده و آشیانه‌هایی را روی زمین یا حفره‌های ایمن می‌سازند. آن‌ها عموماً ۱۲ تخم می گذارند و مدت روی تخم ماندن آنها معمولاً کمتر از یک ماه ادامه می یابد. مرغابی‌های وحشی در طول این مدت از منطقه خود حفاظت کرده اما زمانی که جوجه کشی به خوبی در جریان است، نرها آشیانه را رها کرده و به گروه نرهای دیگر می پیوندند.بیشتر گونه‌های مرغابی‌های وحشی دارای تعداد زیاد بوده و در معرض خطر اعلام‌ نشده‌اند. اگرچه یک تهدید برای جمعیت آن‌ها ، پیوند خوردنشان با مرغابی‌های دیگر است.

مرغابی وحشی (Mallard)

نوع

پرنده

رژیم غذایی

همه چیز خوار

طول عمر متوسط در حیات وحش

۵ تا ۱۰ سال

اندازه

۵۰ تا ۶۵ سانتی متر

وزن

۱ تا ۱٫۴ کیلوگرم

اندازه به نسبت یک انسان ۲ متری

پراکندگی جغرافیایی

(مناطق زرد رنگ)

یکی بود و چه خبرا

تاریخ بروزرسانی : 2018-06-28 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :