خداحافظی ایکر کاسیاس ستاره کهکشانی ها از دنیای فوتبال

تاریخ بروزرسانی : 2020-02-19 /
گردآوری :
خداحافظی ایکر کاسیاس

ایکر کاسیاس اسطوره سابق باشگاه رئال مادرید برای همیشه از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. این ستاره مدتی قبل با مشکل قلبی روبرو شد و مدتی در بیمارستان بستری بوده است

با اعلام رسمی باشگاه پورتو ستاره سابق رئال مادرید برای همیشه دستکش هایش را آویخت و از دنیای فوتبال حرفه ای خداحافظی کرد. گفته می شد که کاسیاس برای ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا خود را کاندید خواهد کرد اما این موضوع تائید نشده است در ادامه جزئیات خداحافظی ایکر کاسیاس را در نیک صالحی بخوانید

خداحافظی ایکر کاسیاس از دنیای فوتبال

ایکر کاسیاس قطعا بزرگترین دروازه بان تاریخ رئال مادرید است. او که بارها و بارها با بازوبند کاپیتانی درون دروازه کهکشانی ها ایستاد و جام های مختلفی را بالای سر برد و در عرصه ملی هم به قله موفقیت یعنی جام جهانی دست یافت، در نهایت در شرایطی رئال را ترک کرد که چشمانش اشک بار بودند و آن طور که انتظارش را داشت از مدیران رئال و هواداران این تیم احترام ندید.

خداحافظی ایکر کاسیاسخداحافظی ایکر کاسیاس

دوران حرفه ای کاسیاس همواره پر از اتفاقات عجیب و غریب بود. درست مثل سیوهایش در زمین مسابقه و توپ هایی که می گرفت در حالی که همه فکر می کردند توپ گل شده است. او به پورتو رفت و در سطح اول فوتبال اروپا باقی ماند. رکورد بیشترین حضور در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا را از آن خود کرد و ارتقایش داد و بعد به ناگاه دچار حمله قلبی شد. فوتبال در شوک فرو رفت اما کاسیاس قوی تر از این حرف ها بود.

خداحافظی ایکر کاسیاس از فوتبال

به تمرینات برگشت اما به مستطیل سبز هرگز. خداحافظی اش از فوتبال هم عجیب و خاص بود
مثل سبک دروازه بانی اش. بی سر و صدا و بدون بازی خداحافظی.

بدون هیچ زرق و برق خاصی و فقط با یک اعلام ساده از سوی باشگاه پرتوی پرتغال و این خبر که کاسیاس می خواهد رییس فدراسیون فوتبال اسپانیا شود و این شاید بهترین خبر برای عاشقان رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا باشد که می توانند یک بار دیگر ایکر مقدس را در فوتبال ببینند. این بار اما نه در درون دروازه با لباسی زرد و دستکش هایی سفید.بلکه با کت و شلواری مشکی در جایگاه ویژه.

خداحافظی ایکر کاسیاسایکر کاسیاس

کاسیاس ۲۲ سال در دنیای فوتبال حضور داشت و پیراهن رئال مادرید و پورتو را بر تن کرد. دروازه‌بان اسپانیایی بیش از ۱۰۴۸ بازی در ترکیب تیم‌های مختلف به میدان رفت.آماری استثنایی برای او که روزگاری نقطه اتکای رئالی ها درون دروازه بود و خیال آن ها را از داشتن گلری شش دانگ راحت کرده بود.

۵ جام قهرمانی لالیگا، ۲ کوپا دل ری، ۲ سوپرکاپ اروپا، ۳ جام قهرمانی لیگ قهرمانان،
یک جام قهرمانی فوتبال باشگاه های جهان، ۴ سوپرکاپ اسپانیا، یک جام قهرمانی سوپرکاپ پرتغال، ۲ جام
ملت‌های قهرمانی جام ملت‌های اروپا و یک جام جهانی فوتبال لیست بلندبالای افتخارات
ایکر مقدس است. افتخاراتی که سالهای سال شاید هیچکس دیگر در مادرید حتی نتواند
به آن نزدیک هم بشود.

خبر انلاین

برچسب ها: