ماجرای دستگیری رونالدینیو و برادرش روبرتو در پاراگوئه

ماجرای دستگیری رونالدینیو و برادرش روبرتو در پاراگوئهاخبار و رویدادهای ورزشی

گفته می شود که رونالدینیو و برادرش به خاطر پاسپورت جلعی در پاراگوئه دستگیر شده اند و اتهام آن ها ورود غیرقانونی به این کشور است و هنوز این دو در بازداشت به سر می برند.

بعد از دستگیری رونالدینیو و برادرش در پاراگوئه حتی وکلای متبحر لیونل مسی ستاره آرژانتینی نیز برای رهایی اسطوره فوتبال برزیل از این مخمصه که در آن گرفتار شده است وارد کار شده اند. در ادامه جزئیات دستگیری رونالدینیو و روبرتو برادرش را در نیک صالحی بخوانید

دستگیری رونالدینیو و برادرش

رونالدینیو گواچو، بازیکن افسانه ای برزیل و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان هفته گذشته همراه با برادرش، به خاطر استفاده از پاسپورت جعلی برای ورود به پاراگوئه در این کشور دستگیر شده و همچنان در زندان به سر می برد. برترین بازیکن سابق جهان برای شرکت در یک مراسم خیریه به پاراگوئه رفته و روز چهارشنبه گذشته به محض ورود به آسونسیون، پایتخت، دستگیر شد.

رونالدینیو و برادرش، روبرتو آسیس، روز پنج شنبه توسط مقامات پاراگوئه بازجویی شده و سپس اعلام شد که تا زمان برقراری دادگاه رسیدگی به این پرونده، این دو در زندان خواهند ماند.

رونالدینیو و برادرش

دستگیری رونالدینیو و برادرش

دادستان ادعا کرده که امکان فرار رونالدینیو و برادرش به برزیل وجود داشته و در شرایطی که استرداد مجرمان بین دو کشور وجود ندارد، مقامات قضایی پاراگوئه ناچار به دستگیری و زندانی کردن آن ها بوده اند.

خبر دستگیری رونالدینیو برزیلی و برادرش، آن هم به خاطر استفاده از پاسپورت جعلی، مانند یک بمب در رسانه های ورزشی و غیرورزشی جهان صدا کرد و این در شرایطی است که رونالدینیو قبلاً نیز به خاطر تخلف، دو پاسپورت دیگرش (از جمله پاسپورت اسپانیایی) را از دست داده بود.

رونالدینیو و برادرش در زندان

در جریان دادگاه رسیدگی به پرونده جدید وی در پاراگوئه و پس از ۶ ساعت شنیدن صحبت های دادستان، رونالدینیو و وکلایش، کلارا رویز دیاز، قاضی دادگاه حکم داد که این دو برادر همچنان در زندان باقی خواهند ماند، اگر چه وکلای مدافع ادعا کرده بودند که این دو بی گناه بوده و از جعلی بودن پاسپورت های خود بی اطلاع بوده اند.

رونالدینیو و برادرش

رونالدینیو

علاوه بر این، وکلای رونالدینیو ادعا کرده اند که موکل آن ها دارای مشکلات قلبی است که نیاز به رسیدگی داشته و این رسیدگی ها در زندان امکان پذیر نیست. قاضی دادگاه اما به دلیل عدم وجود مدارکی مستند که دال بر مشکلات قلبی متهم باشد، این درخواست وکلای مدافع وی را رد کرد. همچنین قاضی درخواست صورت گرفته توسط وکلای مدافع رونالدینیو برای حبس خانگی (به جای زندان) را نیز رد کرد.

اتهام رسمی علیه برادران آسیس، «استفاده از اسناد عمومی حاوی محتوای جعلی» بوده و مردی که پاسپورت های جعلی را ماه گذشته برای این دو تهیه کرده، ویلموندس سوزا لیرا، نیز دستگیر شده است. بدین ترتیب رونالدینیو ۳۹ ساله و برادرش همچنان در زندان باقی مانده و امروز ششمین روزی خواهد بود که این دو در بازداشتگاه پلیس آسنسیون حضور دارند.

رونالدینیو

رونالدینیو و روبرتو برادرش

دادستانی و شاکیان دولتی پرونده این مسئله را بسیار جدی دانسته و اعلام کرده اند
به مدارک جدیدی دست یافته اند که مشارکت مقامات رسمی و کارآفرینان پاراگوئه ای
در ورود غیرقانونی رونالدینیو به این کشور را نشان می دهد.

ورود غیرقانونی رونالدینیو و برادرش روبرتو به پاراگوئه

اگر چه قاضی پرونده سختگیری غیرمعمول در این پرونده را تایید کرده اما اعلام کرده که مسئولیت وی در اطمینان از فرار نکردن متهمان از کشور وی را به اتخاذ چنین تصمیمی وادار کرده است.

مقامات قضایی پاراگوئه درخواست رونالدینیو و وکلایش برای صدور قرار وثیقه را به این علت
رد کرده بودند که ارزش ملک یا ملک های ارائه شده برای قرار وثیقه این دو حداکثر ۸۰۰٫۰۰۰ دلار
بوده که از نظر قاضی پرونده کافی نبوده و در مقایسه با قدرت پرداخت رونالدینیو و ثروت
قابل توجهی که دارد ناچیز عنوان شده است.

رونالدینیو

پاسپورت جلعی رونالدینیو

رونالدینیو و برادرش به طور مستقیم از برزیل وارد پاراگوئه شده و پلیس مهاجرت این کشور در ابتدا متوجه
جعلی بودن پاسپورت های آنان نشده بود اما بعد از چند ساعت این موضوع برای مقامات
پلیس این کشور محرز شده بود.

در نتیجه مقامات پلیس به هتل محل اقامت رونالدینیو و برادرش هجوم برده و کارت های شناسایی و مدارک سفر این دو را ضبط کردند. رونالدینیو ادعا کرده که پاسپورت ها توسط دعوت کنندگانش به پاراگوئه برای وی تهیه شده است.

علاوه بر یک تاجر و کارآفرین برزیلی، دو زن دیگر نیز در این ماجرا تحت حبس خانگی قرار داشته
و رییس بخش مهاجرت کشور نیز استعفای خود را اعلام کرده است. قاضی پرونده همچنین
دستور داده که تلفن های همراه رونالدینیو و برادرش مورد بررسی قرار گیرد تا هدف واقعی
آن ها از حضور در پاراگوئه مشخص شود.

پاسپورت جلعی رونالدینیو و برادرش

رونالدینیو یکی از برترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان است که سهم زیادی در رسیدن تیم ملی برزیل به قهرمانی جام جهانی ۲۰۰۲ داشته و برای باشگاه های بزرگی مانند بارسلونا، پاری سن ژرمن و میلان نیز بازی کرده است.

رونالدینیو

رونالدینیو ستاره برزیلی

شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه پاسپورت واقعی او در اواخر سال ۲۰۱۸ و به دلیل اینکه وی
از پرداخت یک جریمه ۲٫۵ میلیون دلاری برای ساخت یک تفرجگاه در یک دریاچه محافظت شده امتناع
کرده بود توسط مقامات قضایی برزیل ضبط شده است. اما حدود یک سال بعد و بدنبال توافق رونالدینیو
با مقامات رسیدگی کننده به این پرونده، پاسپورت وی به او بازگردانده شد.

نکته جالب دیگر خبری است مبنی بر اینکه لیونل مسی، دوست صمیمی و همبازی سابق رونالدینیو در بارسلونا، به دلیل علاقه ای که به این بازیکن دارد گروهی وکیل خبره را استخدام کرده و ۴ میلیون یورو نیز بودجه در نظر گرفته که بتواند به دوست قدیمی خود برای رهایی از این مخمصه کمک کند.

روزیاتو

آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2020-03-12 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :