گلدان های چینی خارق العاده ساخته شده از کارت های بازی!

گلدان های چینی خارق العاده ساخته شده از کارت های بازی! اختصاصی سایت نیک صالحی

گلدان های چینی با کارت بازی ، یک هنرمند چینی و بنا بازنشسته تنها با تا کردن کارت های بازی گلدان های بی نظیری را می سازد.

گلدان های چینی با کارت بازی

گلدان های چینی با کارت بازی | ژانگ کهوآ بنا بازنشسته ای اهل چیانجیانگ – چین دارای یک مهارت منحصر به فرد است، او می تواند  با تا زدن هزاران کارت بازی پلاستیکی، گلدان های چینی واقعی خلق کند. به گزارش نیک صالحی پیش از این شاهد آن بودیم که برخی افراد سازه های چشمگیر و قابل توجه ای را با روی هم انباشتن کارت های بازی درست می کردند ولی کار ژانگ در سطح بسیار متفاوت و بالاتری قرار دارد. این آقای بازنشسته چینی به طور خودآموز چندین روش تا کردن کارت های بازی را آموخت تا بتواند آنها را به شکل گلدان های واقعی حتی با تصاویر دکوری سنتی شکل دهد. سازه های وی چنان بی نقص است که اگر آنها را از فاصله تماشا کنید، می توانید قسم بخورید از چینی ساخته شده اند!

هنرمند چینی و سازنده گلدان های کارتی

گلدان های چینی با کارت بازی کار هنرمند چینی

عکس گلدان های ژانگ کهوآ در روزنامه نسخه انگلیسی چاینا دیلی درج شده ولی هیچ گونه توضیح مشخصی در مورد اینکه چگونه این هنرمند آماتور توانسته چنین تکنیکی را کشف کند و یا آنکه چطور کارت های تا شده را به شکل گلدان جمع می کند، ارائه نشده ولی در چند وب سایت چینی می توان به جزئیات اندکی دست یافت.

گلدان های چینی با کارت بازی
بنا بازنشسته عاشق گلدان های چینی

وی به عنوان کسی که شغلش بنایی است بیشر زندگی اش را به بازسازی بناهای باستانی در منطقه جیانلی گذراند. این بدین معنی است که وی فرصت تحسین و تماشای بقایای باستانی را داشته و محبوب ترین آنها برای ژانگ گلدان ها بوده است. ترکیب گلدان های چینی سفید و آبی و نقش های پیچیده روی آن همیشه برای او تحسین برانگیز بود ولی هرگز تصورش را نمی کرد روزی بتواند خودش آن را بسازد چه برسد به آنکه با کارت های  بازی آن را انجام دهد.

اثرهای هنری یک بنا بازنشسته چینی

ایده انجام اثرهای هنری با کارت بازی

چند سال پیش وقتی بچه ای را در خیابان مشغول بازی با کارت های بازی دید که آنها را به شکل مثلث های کوچک تا کرده بود،  ایده این هنر غیرمعمول در وی پدیدار شد. او دریافت که با این تکنیک او می تواند از لحاظ تئوری کارت ها را به شکل های متعدد تا کند. اولین چیزی که به ذهن او رسیدن گلدان چینی بود، بنابراین او به خانه رفته و تمرین را شروع کرد. همان طور که می توان تصور کرد یافتن راهی برای جمع کردن کارت های تا شده به شکل یک گلدان چینی کاری چالش برانگیز بود ولی پس از گذشت یک ماه آزمون و خطا ، او توانست اولین گلدان خود را بسازد.

همچنین بخوانید :  گریم صورت و چهره پردازی حیرت انگیز گریمور ایتالیایی

هنر دیدنی یک هنرمند چینی با کارت های بازی

به محض فراگیری این موضوع، وی روی زیبایی کار و انداختن طرح های پیچیده روی آن مانند گلدان های چینی تمرکز کرد. در طول مدت زمانی وی توانست دو نوع گلدان به سبک متفاوت ایجاد کند، یکی با طرح هندسی حاوی اشکالی مانند مربع ، لوزی و مثلث و دیگری به سبک هنری مانند عناصر سنتی چینی مانند طرح اژدها و ققنوس.

سایز گلدان ها و تعداد کارت های تشکیل دهنده آن

گلدان های کارتی او معمولا بالای ۱۰۶ سانتی متر قد داشته و از ۵۰۰۰ کارت تشکیل شده اند و کامل کردن آن بیش از یک هفته زمان می برد.

گلدان های طرح دار چینی با کارت

این هنرمند خودآموز زمان زیادی را صرف جمع آوری کارت های رنگی می کند تا آنها را در اثرهای هنری خود به کار ببرد. در ابتدا او این گلدان ها را به عنوان اشیاء دکوری منزل و یا هدیه عروسی به فروش می رساند ولی پس از آنکه مقاله آثار هنری او در مطبوعات بزرگ چین منتشر شد، کلکسیون دارها نیز علاقمند به کارهای او شدند.

اثرهای هنری هنرمند چینی

   

گلدان های چینی زیبا ساخته شده از کارت های تا شده بازی

 

تهیه و ترجمه: گروه سرگرمی نیک صالحی بخش اختصاصی نیک صالحی

تاریخ بروزرسانی : 2017-09-12 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi