مرد امریکایی که از کمک به مردم بی خانمان در سرما منع شده!

مرد امریکایی که از کمک به مردم بی خانمان در سرما منع شده!اختصاصی سایت نیک صالحی

کمک به افراد بی خانمان ، پلیس یک مرد امریکایی را از سرپناه دادن به افراد بی خانمان در زمستان منع کرده است.

کمک به افراد بی خانمان

کمک به افراد بی خانمان ، یک مرد امریکایی که به بی خانمان های محله خود در شیکاگو پناه می داد، اکنون از طرف پلیس منع شده و وی را تهدید کرده اند که اگر به این کار ادامه دهد ، ممکن است بهای آن به قیمت از دست دادن خانه خودش تمام شود! به گزارش نیک صالحی گِرِگ شیلیر اهل النویز از یک ماه پیش که دمای هوا به صورت خطرناکی بسیار کاهش پیدا کرده بود، در خانه اش را به روی گروهی از بی خانمان ها باز کرد. او زیرزمین ناتمام خانه اش را با کت و پتو پر کرد و افراد بی خانمانی که جایی برای رفتن نداشتند را به آنجا برد. او برای آنها غذا و نوشیدنی گرم فراهم کرده و حتی برای آنها فیلم پخش می کرد تا آنکه صبح شود. ولی متاسفانه خدمات مهربانانه او چندان به مذاق مقامات محلی خوش نیامد ، تا جایی که او را تهدید کرده اند که اگر باز هم این افراد را به خانه اش راه دهد، خانه خودش را از دست می دهد.

کمک به افراد بی خانمان

مردی که توسط پلیس از کمک به افراد بی خانمان در سرمای زمستان ممانعت شده

او در مصاحبه ای گفت: “من سعی دارم به این مردم در سرما کمک کنم. کمک زیادی به آنها نمی شود تا دست کم جایی برای قرار دادن سرشان داشته باشند.” وی افزود تنها سرپناهی که مجوز این کار را دارد نیز باز نبود و علاوه بر این چندین سرپناه محلی نیز قبل از اجازه ورود به مردم، نیازمند مجموعه ای از معیارهای سختگیرانه است و آن هم فقط وقتی دما به میزان خاصی برسد، در را باز می کنند. مقامات محلی ادعا می کنند از آنجا که آمدن گروهی از مردم چندین بار در هفته به این خانه اتفاق می افتد ، با خانه او همانند شرایط خانه خالی با اجاره موقت برخورد می شود که طبق قوانین چنین خانه هایی ممنوع است. همچنین خوابیدن در زیرزمین خانه دارای شرایطی است که زیرزمین خانه شیلر فاقد آنهاست. مولی سنتر سخنگوی شهر در بیانیه ای گفت: “گرچه ما از داوطلبان برای فراهم کردن منابع بیشتر در شهر تشکر می کنیم ولی خانه آقای شیلر فاقد شرایط ایمنی لازم است و ممکن است خطراتی نظیر مسموم شدن با گاز مونوکسید کربن ، تهویه و نور ناکافی و عدم وجود درب خروج کافی برای فرار هنگام وقوع آتش سوزی، افراد را تهدید کند.”
کمک به افراد بی خانمان

شرایط سخت پلیس برای راه دادن بی خانمان ها به خانه

مقامات محلی با حکم وارد خانه او شدند و مشاهده کردند سقف آنجا نسبتا کوتاه است و پنجره ها در ارتفاع بالا قرار دارد و آنقدر کوچک است که کسی قادر به فرار از آن نیست و از نظر امنیت وقوع آتش سوزی، در شرایط ناامنی قرار دارد. در حالی که شیلر موافقت کرده تا دیگر افراد بی خانمان را به خانه اش راه ندهد ولی او در تلاش است گزینه های دیگری برای کمک به مردم بی خانمان پیدا کند. تهیه و ترجمه: گروه خبر نیک صالحی بخش اختصاصی نیک صالحی

آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
تاریخ بروزرسانی : 2018-01-07 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :