نقاشی های شگفت انگیزی که با فرش های ایرانی مو نمی زنند!

نقاشی های شگفت انگیزی که با فرش های ایرانی مو نمی زنند! اختصاصی سایت نیک صالحی

نقاشی فرش های ایرانی ، جیسون سیف هنرمندی اهل میامی نقاشی های بسیار دقیقی به شکل فرش های ایرانی ترسیم می کند.

نقاشی فرش های ایرانی

نقاشی فرش های ایرانی ، هنرمندی اهل میامی – فلوریدا نقاشی های بسیار شگفت انگیزی با جزئیات بسیار کامل از فرش های ایرانی می کشد که حتی ممکن است آن را با فرش واقعی اشتباه بگیرید. به گزارش نیک صالحی مورالیست و طراح گرافیک جیسون سیف از سال ۲۰۱۵ برای علاقه خود و همچنین به یاد ریشه های خاورمیانه ای اش، شروع به خلق این آثار هنری کرد.

نقاشی های بسیار خاص با جزئیات فوق العاده دقیق

هریک از این تصاویر بسیار پیچیده با جوهر و اکرلیک طراحی شده و دارای اشکال هندسی و گلدار است که معمولا روی فرش های ایرانی قابل مشاهده هستند. تاریخچه طرح های کلاسیک قالی الهام بخش این مجموعه آثار بوده و همچنین به بافندگان قالی اشاره دارد که از این الگو و رنگ ها برای نشان دادن آداب و رسوم محلی خود استفاده می کردند.

آثار هنری به شکل فرش های ایرانی

نقاشی های زیبا با جزئیات فراوان

از همین رو جیسون سیف نیز افکار و ذهنیات خود را با انتخاب طرح ها و رنگ هایی که نماینده احساسات و عواطف او نسبت به ریشه های شرقی اش است ، روی کارهایش به نمایش گذاشته است. سیف در مصاحبه ای با خبرگزاری لاجری دیفایند می گوید: “من همیشه جذب طرح های قالی های ایرانی می شوم؛ هم از نظر زیبایی و هم از جهت سمبل هایی که روی آنها استفاده می شود. بخشی از تاریخچه زندگی من به خاورمیانه باز می گردد ، بنابراین چیزی است که در همان بدو تولد در من ریشه دوانده است.”

آثار هنری نقاش اهل ایالت میامی

نقاشی فرش های ایرانی

“طرح های اورجینال قالی توسط بافندگان طراحی شده و یک زبان مخفی در آن ها قرار دارد. هر انتخابی دلیل خاص خود را دارد. چه آن انتخاب نوع پارچه باشد ، چه رنگ و چه حتی نوع بافت. همه چیز از قبل تعیین شده و به محل ، زمان و دلیل بافت آن قالی ارتباط دارد.” “من می خواستم این نکات را نیز در کارهایم شامل کنم و روش من در این کار استفاده از برخی عناصر و رنگ ها برای منعکس کردن حالات خاصی بود.”

آثار هنری بسیار زیبا و دقیق به شکل فرش ایرانی

این اثرهای هنری که هریک از آنها بین دو تا سه ماه برای کامل شدن زمان می برد از طرح های روشن تا رنگ های تیره و مرموز متغیر است ولی همگی آن دارای پالت زنده و جزئیات فوق العاده دقیقی هستند. با آنکه این آثار نقاشی های مسطح هستند ولی سیف با استفاده از سایه رنگ های متفاوت توانسته آنها را سه بعدی نشان دهد، از این رو در نگاه اول تشخیص آنها با فرش واقعی غیرممکن به نظر می رسد و از همه شگفت انگیزتر آنکه سیف دچار کوررنگی است!

نقاشی هایی به شکل فرش ایرانی

جیسون سیف اخیرا با برندهای معروف Nike و Kobe Bryant در طراحی پوشاک جدید همکاری کرده که نتیجه کار او چنان است که باید آن را تنها به نمایش گذاشت تا آنکه استفاده کرد. البته لیست کسانی که او با آنها همکاری کرده به این جا ختم نمی شود چرا که علاوه بر این با ستاره های معروف مانند بیگ سین ، نیکی میناژ ، فارل ویلیامز و… نیز کار کرده است.

نقاشی هایی که تشخیص آنها از فرش واقعی سخت است

تهیه و ترجمه: گروه سرگرمی نیک صالحی بخش اختصاصی نیک صالحی

تاریخ بروزرسانی : 2017-12-10 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi