عجیب ترین زنان قرن نوزدهم که مردم برای دیدن آنها پول می دادند!

عجیب ترین زنان قرن نوزدهم که مردم برای دیدن آنها پول می دادند!اختصاصی سایت نیک صالحی

عجیب ترین زنان قرن نوزدهم ، این زنان از جمله زنانی بودند که از ظاهر غیرمعمول خود در نمایش ها پول درمی آوردند.

عجیب ترین زنان قرن نوزدهم

عجیب ترین زنان قرن نوزدهم | از دختری که به طور مادرزادی تمام بدنش با موهایی به طول ۵ سانتی متر پوشیده شده تا زنی که پس از آنکه تاج “زشت ترین زن دنیا” را بر سر گذاشت، به هرکسی که ادعا می کرد از او زشت تر است وی را مورد پیگرد قانونی قرار می داد. کلکسیون زیر تصاویری دیدنی از زنان عجیب قرن نوزدهم است. به گزارش نیک صالحی این زنان از جمله زنانی هستند که به دلیل ظاهر غیرمعمول خود با سفر به دور دنیا و شرکت در نمایش ها پول دریافت می کردند. در عصر ویکتوریا مردمانی که با خصوصیات فیزیکی غیرعادی متولد می شدند به طور بی رحمانه ای به آنها لقب “موجود عجیب ” اطلاق می شد و در نمایش های سیرک، مردم برای تماشای آنها پول پرداخت می کردند. ولی با این وجود برخی از زنان این دوره نیز بودند که با وجود ظاهر غیرعادی خود توانستند به یکی از ثروتمندترین و قدرتمندترین شخصیت های دوره خود تبدیل شوند و حتی رمان نویس معروف چارلز دیکنز برای خلق شخصیت های داستانی خود از آنها الهام گرفته است.

عجیب ترین زنان قرن نوزدهم

عجیب ترین زنان قرن نوزدهم

میریتل کوربین اهل تنسی ، امریکا (عکس تقریبا متعلق به سال ۱۸۸۲) با دو لگن خاصره متولد شد، بدین معنی که وی دو جفت پا داشته است.

عجیب ترین زنان قرن نوزدهم

مری آن بیوان که لقب زشت ترین زن دنیا را داشت (عکس متعلق به سال ۱۹۱۴). وی اهل نیوهم ، لندن بود و از وضعیت “اکرومگالی” رنج می برد که موجب رشد ناهمگون دست ها و صورت می شود. مری در فقر زندگی می کرد و پس از فوت شوهرش و داشتن چهار فرزند تصمیم گرفت که از ظاهرش برای کسب درآمد استفاده کند، در نتیجه در رقابت های زنان زشت شرکت کرده و برنده شد.

عجیب ترین زنان قرن نوزدهم

عجیب ترین زنان قرن نوزدهم

آلیس دوهرتی لقب دختر پشمالو مینسوتا را داشت و تنها شخص شناخته شده در امریکا با چنین شرایطی بود. موهای بوری تقریبا به طول بیش از ۵ سانتی متر از بدو تولد بدن این دختر چشم آبی را پوشانده بود. هیچ یک از اقوام او دچار وضعیت مشابهی نبودند. والدین او از دو سالگی وی را به نمایش گذاشتند.

زنان عجیب عصر ویکتوریا

عجیب ترین زنان قرن نوزدهم

فرانسس اُکانر که او را ونوس زنده دی میلو می نامیدند ، یکی دیگر از زنان نمایشی امریکایی بود که با وجود نداشتن بازو ، فعالیت های روزانه معمول نظیر خوردن ، آشامیدن و سیگار کشیدن را با استفاده از پاهایش انجام می داد.

عجیب ترین زنان قرن نوزدهم

عجیب ترین زنان قرن نوزدهم

کو کو – دختر پرنده ای با نام واقعی مینی وولسی در سال ۱۸۸۰ در جورجیا زاده شد. تصور می شود او دچار سندرم نادری است که شخص با سر کوچک ، بینی نوک مانند، آرواره عقب رفته و همچنین محدودیت های ذهنی به دنیا می آید. این سندرم همچنین موجب شده تا مینی تقریبا کچل و نابینا شود. وی بیشتر سال های عمرش را در تیمارستانی در جورجیا به سر برد تا آنکه توسط یک مرد نمایش دهنده که تصور می کرد او می تواند از ظاهرش پول درآورد، از آنجا نجات پیدا کرد.

زنان معلول و ثروتمند قرن نوزدهم

عجیب ترین زنان قرن نوزدهم

عجیب ترین زنان قرن نوزدهم

کیتی اسمیت یکی دیگر از زنان قرن نوزدهم است که با وجود ناتوانی جسمی تبدیل به یکی از زنان میلیونر شد. وی وقتی نه سال داشت توسط پدر دائم الخمرش دستانش به شدت با اجاق آشپزخانه سوخت و مجبور به قطع دستان او شدند. او در سن ۲۱ سالگی تصمیم گرفت خود را از لحاظ مالی حمایت کند، از این رو از مصیبت وارده به خود به این منظور استفاده کرد و به تماشاچی ها نشان می داد که با وجود نداشتن دست می تواند با پاهایش بنویسد، پیانو بزند و حتی نقاشی کند. او چنان ثروتمند شد که حتی یک مرکز خیریه برای کودکان ناتوان دایر کرد.

تهیه و ترجمه: گروه خبر نیک صالحی

بخش اختصاصی نیک صالحی

بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
تاریخ بروزرسانی : 2017-09-25 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :