وضعیت عجیب مردی که مدام در گوشش سرود ملی بریتانیا می شنود!

وضعیت عجیب مردی که مدام در گوشش سرود ملی بریتانیا می شنود!اختصاصی سایت نیک صالحی

شنیدن صدای آهنگ در گوش ، مرد ۸۷ ساله انگلیسی به طور مرتب در گوشش صدای سرود ملی بریتانیا می شنود و امیدوار است با ملکه ملاقات کند.

شنیدن صدای آهنگ در گوش

شنیدن صدای آهنگ در گوش | اگر تاکنون برایتان پیش آمده که پس از شرکت در یک کنسرت و یا جشن از شدت بلندی صدای موسیقی، همچنان در گوش هایتان صدا می شنوید، بنابراین می توانید تا حدی مشکل آقای ران گلداسپینگ را درک کنید. به گزارش نیک صالحی این پیرمرد ۸۷ ساله همین مشکل را فقط صد برابر بیشتر در گوش هایش احساس می کند، او مدام سرود ملی بریتانیا با صدای گروه کر مردانه را در گوش هایش می شنود. وی که دچار وضعیت عجیب و نادری به نام سندرم گوش آهنگی شده (MES) شده می گوید هر هفته ۱۷۰۰ بار در گوشش می شنود: “خدا ملکه را حفظ کند.”

شنیدن صدای آهنگ در گوش

مرد انگلیسی که مرتب صدای سرود ملی را در گوشش می شنود

اختلال های نادر شنوایی

ران ابتدا فکر می کرد همسایه ها صدای موسیقی شان را بلند کرده و اجازه نمی دهند او تمام شب راحت بخوابد، و حتی پسرش در مورد این موضوع به شورا مربوطه شکایت کرد. این مرد می گوید: “همسایه ها گفتند که آنها هیچ گونه صدای موسیقی را بلند نکردند و من متوجه شدم که این فقط من هستم که می شنوم.” وی اکنون امیدوار است بتواند ماه آینده هنگام سفر به زادگاهش شهر”هال” با ملکه الیزابت ملاقات کرده و به او  بگوید وی حتی بیشتر از او مجبور است به سرود ملی گوش دهد.

شنیدن صدای آهنگ در گوش

وضعیت نادر سندرم گوش آهنگی موجب می شود شخص به طور خیالی صدای آهنگ بشنود

شنیدن صدای آهنگ در گوش بر اثر یک اختلال شنوایی

آقای گلداسپینگ در مورد شروع این وضعیت گفت: “این مشکل از سه یا چهار ماه پیش شروع شده است” “پزشکم متوجه مشکلم نشده و حتی می گوید تاکنون در مورد این وضعیت نیز نشنیده است.” ” هیچ کاری نمی توان برای این مشکل انجام داد، فقط تنها کاری که برای استراحت می کنم این است که در یکی از گوش هایم سمعک می گذارم و سپس تلویزیون را نیز روشن می کنم تا صدای پس زمینه محیط باشد. این کار به من کمک می کند، وگرنه تاکنون کر می شدم.” وی افزود: “من می خواهم مردم بدانند من با چه چیزی زندگی می کنم و در مورد این وضعیت مطلع شوند. به هیچ وجه نمی دانم چه چیزی باعث آن شده فقط می دانم که یک گروه مرد به خوبی هر چه تمام تر سرود می خوانند” ” فقط می خواهم به مردم بگویم دیوانه نیستم و سرم مشکلی ندارد. من حقیقت را می گویم، مدام صدای سرود ملی را می شنوم”

شنیدن صدای آهنگ در گوش

این مرد امیدوار است به دلیل شنیدن صدای مداوم سرود ملی با ملکه الیزابت ملاقات کند

اگرچه آهنگی که او می شنود بدون نقص و شفاف است ولی گاهی برای او کر کننده و دیوانه کننده می شود. اختلال گوش آهنگی شرایطی است که در طی آن افرادی که گوش هایشان سنگین شده ، به صورت خیالی صدای آهنگ در گوششان می شنوند. حدود یک از هر ۱۰،۰۰۰ نفر بالای ۶۵ سال در بریتانیا دچار این اختلال هستند و  به ویژه اغلب افرادی که از “وز وز گوش” رنج می برند دچار این وضعیت می شوند. تهیه و ترجمه: گروه خبر نیک صالحی بخش اختصاصی نیک صالحی

تاریخ بروزرسانی : 2017-11-06 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو