ساحل زیبایی در ایرلند پس از سال ها ناپدید شدن یک شبه پدیدار شد!

ساحل زیبایی در ایرلند پس از سال ها ناپدید شدن یک شبه پدیدار شد! اختصاصی سایت نیک صالحی

ساحل شنی عجیب در ایرلند ، ساحل عجیبی در ایرلند پس از ۱۲ سال ناپدید شدن ناگهان یک شبه دوباره ظاهر شد.

ساحل شنی عجیب در ایرلند

ساحل شنی عجیب در ایرلند | تصور کنید یک روز بیدار شده و ببینید ساحل زیبایتان ناپدید شده و شن های سفید با یک طوفان سخت همگی از بین رفته اند. شما ۱۲ سال متمادی به امور روزمره خود می رسید و ناگهان می بینید ساحل پدیدار شده چرا که با یک طوفان دیگر تمام آن زیبایی دوباره بازگشته است. به گزارش نیک صالحی گرچه شاید تصوری که برایتان بازگو کردیم به نظر خیالی برسد ولی این دقیقا اتفاقی است که در جزیره آشیل در ایرلند می افتد، جایی که ساکنان آن بازگشت دوباره ساحل زیبای اشلیم بی را پس از آنکه در سال ۲۰۰۵ از آنها گرفته شد، جشن می گیرند. این اتفاق خودش به تنهایی به اندازه کافی قابل توجه و شگفت انگیز است ولی داستان از این بهتر نیز می شود! ساحل دیگری در آشیل یک بار ناپدید شد، ولی بازگشت آن بسیار طولانی تر بود. ساحلی در دوناگ که تنها در ۱۰ کیلومتری اشلیم بی واقع شده پس از آنکه در سال ۱۹۸۴ با طوفان های بهاری محو شد و تنها استخرهای سنگی از آن باقی ماند ، اوایل امسال دوباره پدیدار شد.

ساحل متفاوتی در ایرلند که پس از ۱۲ سال دوباره پدیدار شد

ساحل شنی متفاوت در جزیره ایرلندی

بازگردیم به ماجرای اشلیم بی و اینکه چقدر ساکنان جزیره شگفت زده شدند! به گفته سین مولوی (Molloy) از بخش گردشگری اشیل، طوفان گذشته ، ساحل را از بیشتر صخره و تخته سنگ ها پاکسازی کرد و طوفان تابستان گذشته کار آن را کامل کرده و تمام سنگ ها با یک لایه شن ضخیم جایگزین شد. افسانه های محلی می گویند ساحل اشلیم بی هر هفت سال یکبار به مدت کوتاه بازمی گردد ولی این بار بازگشت آن مدت طولانی تری به درازا کشید. مولوی می گوید: “یک باور عامه محلی وجود دارد که به صدها سال پیش باز می گردد و می گوید این ساحل هر هفت سال بازگشته و دوباره ناپدید می شود. آخرین بار در سال ۲۰۰۵ مشاهده شد و آن سال به مدت چند ماه باقی ماند و دوباره کاملا محو شد.”

ساحل زیبای ایرلندی متفاوت

ساحل شنی عجیب در ایرلند

همان طور که می توان حدس زد ، همه در جزیره اشیل از بازگشت دوباره ساحل شنی خود بسیار خوشحال و هیجان زده شدند ، با اینکه هیچ کس نمی دانست این بار چند وقت باقی خواهد ماند ولی با این وجود پیش از آنکه دوباره ناپدید شود، از آن نهایت استفاده را کردند. مولوی در ادامه صحبت هایش گفت: “من برای بازدید از ساحل اینجا هستم. با اینکه تمام عمرم را در این جزیره زندگی کردم، این اولین بار است که در این بخش ساحلی آمده ام و از دیدن زیبایی آن سیراب نمی شوم. کاملا خیره کننده و جذاب است و اکنون تبدیل به یکی از محبوب ترین مکان ها برای من شده ، گرچه نمی دانم تا چند وقت باقی خواهد ماند. ولی من تا زمانی که این ساحل وجود دارد ،هرکس در این نزدیکی است را برای تماشای آن تشویق می کنم”

ساکنان جزیره اشیل پیش از ناپدید شدن این ساحل از هر لحظه آن استفاده می کنند

عده ای این پدیده شگفت انگیز طبیعی را فورا به تغییرات آب و هوایی نسبت می دهند ولی دلیل ناپدید شدن این دو ساحل در اشیل بدین دلیل نیست. دکتر کوین لینچ، جغرافی دان از “دانشگاه ملی گالوی” به خبرگزاری آیریش تایمز می گوید :”این اتفاقات در نتیجه مواد ته نشین شده و هیدرودینامیک ها (علم نیرو و جنبش آبگونه ها) است و مطالعات زیادی هر گونه تاثیرات آب و هوایی روی این پدیده را رد کرده است.” تهیه و ترجمه: گروه خبر نیک صالحی بخش اختصاصی نیک صالحی

همچنین بخوانید :  6 ایده جالب و سرگرم کننده برای گذراندن روز پدر در کنار بچه ها
تاریخ بروزرسانی : 2017-12-03 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi