۲۰ سال زندگی مسالمت آمیز یک خانواده اندونزیایی با یک تمساح بزرگ

۲۰ سال زندگی مسالمت آمیز یک خانواده اندونزیایی با یک تمساح بزرگ اختصاصی سایت نیک صالحی

یک مرد اندونزیایی و خانواده اش زندگی مسالمت آمیز عجیبی در کنار یک تمساح بزرگ ۲۰۰ کیلوگرمی دارند و ادعا می کنند تاکنون تهدیدی از جانب حیوان نداشته اند!

زندگی انسان با تمساح

زندگی انسان با تمساح ، در سال ۱۹۹۷ محمد ایوان ۴۱ ساله، عده ای از بچه ها را دید که مشغول بازی با یک تمساح کوچک تازه به دنیا آمده هستند که به تازگی یک ماهیگیر در ساحل پاندانگاران در غرب جاوا (جزیره ای در اندونزی) صید کرده بود. به گزارش نیک صالحی وی این تمساح را تنها به قیمت ۲۵۰۰۰ روپیه اندونزی (معادل ۱٫۸ دلار) خریداری کرد و نام آن را کوجک گذاشت و آن را به عنوان یک حیوان خانگی در خانه اش نگهداری کرد. در طی گذشت ۲۰ سال ، تمساح کوچک تبدیل به یک حیوان عظیم الجثه ۲۰۰ کیلوگرمی شد که محمد ادعا می کند هرگز به او و خانواده اش صدمه نمی زند.

زندگی یک خانواده اندونزیایی با یک تمساح

دوستی عجیب انسان با کروکدیل

همین جنبه آرام و ملایم این تمساح است که وی را در اندونزی تبدیل به یک ستاره کرده و مردم از گوشه و کنار شهر به سمپور سفر می کنند تا از نزدیک این حیوان را تماشا کرده و با خانواده انسانی او صحبت کنند. اکنون نیز به لطف شبکه های اجتماعی شهرت وی بسیار بیشتر شده است. در عکس های خارق العاده ای محمد ایوان حیوان درنده و بزرگ ۲٫۷ متری خود را که تنها چند متر با بچه های کوچک ۲ و ۱۰ ساله اش فاصله دارد، در حیاط خانه حمام می کند که این کار واکنشات فراوانی را به همراه داشته است. ایوان در مصاحبه با خبرنگاران گفت: “وقتی دیدم گروهی از ماهیگیران کوجک را حمل می کنند، فورا آن را به قیمت ۲۵۰۰۰ روپیه خریدم.” “وقتی کوجک کوچک بود، طبیعت وحشی داشت و حتی انگشت مرا گاز گرفت، ولی مدت کمی بعد وقتی آن را به خانه ام بردم، آرام بار آمد. او شبیه یک حیوان درنده است ولی عاشق ارتباط با انسان هاست.”

دوستی عجیب مرد اندونزیایی و خانواده اش با تمساح ۲۰۰ کیلویی

زندگی انسان با تمساح

“من عاشق کروکدیل ها هستم و کوجک را نیز بسیار دوست دارم و فکر می کنم او مرا مانند پدرش می بیند. او حیوان خانگی خوبی است.” “نگهداری از او بسیار خاص نیست. من یک بار در هفته آب او را عوض می کنم،از پوستش را شستشو داده و دندان هایش را مسواک می زنم.” وقتی کوجک برای اولین بار به خانه محمد آورده شده ، تنها ۲۵ سانتی متر بود و به راحتی در یک آکواریم سایز متوسط زندگی می کرد. ولی اکنون برای خودش یک برکه کوچک درست در کنار خانه خانواده ایوان دارد. رژیم غذایی او در ابتدا تنها ماهی کارپ بود ولی همچنان که بزرگتر شد نیازهای غذایی او تغییر کرد و اکنون محمد هر هفته بیش از ۵۰،۰۰۰ روپیه (۳٫۷ دلار) برای خوراک او هزینه می کند که شامل ۱٫۵ کیلوگرم تا ۵ کیلوگرم ماهی در روز است. شهرت کوجک از جایی شروع شد که بازدیدکنندگانی از سراسر دنیا از جمله استرالیا ، امریکا و حتی اروپا برای دیدن این خزنده و همچنین گرفتن چندین عکس با او به غرب جاوا رفتند.

مراقبت هفتگی از تمساح شامل شستشوی پوست دندان های حیوان

ایوان مدعی است برخی از توریست ها به او بیش از ۱ میلیارد روپیه اندونزیایی (۷۵۰۰۰ دلار) برای خرید کوجک پیشنهاد می دهند ولی او این حیوان را یکی از اعضای خانواده اش می داند و نمی تواند آن را از خود جدا کند. این تمساح اکنون با ۲۰ سال سن، هنوز یک کروکدیل جوان آب های شور است، بنابراین اگر بزرگتر از این سایز نیز شود، جای تعجب ندارد. گونه های نر این حیوان می توانند تا ۶ متر نیز قد بکشند و وزن آنها نیز گاهی می تواند نزدیک به یک تن شود و این مرد اندونزیایی ممکن است مجبور به پرداخت هزینه بیشتر برای خرید ماهی شود، چرا که احتمالا این حیوان به زودی به بیشتر از این میزان نیاز پیدا خواهد کرد. تهیه و ترجمه: گروه خبر نیک صالحی بخش اختصاصی نیک صالحی

همچنین بخوانید :  عکس های جالب قدیمی از جوانانی که بزرگتر از سن شان به نظر می رسند
تاریخ بروزرسانی : 2018-02-11 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi